Benim gibi düşünen var mı ?

Bunu ister bazıları ırkçılık bazıları faşistlik olarak yorumlasın hiç biri ama hiç biri umrumda değil,sadece merak ediyorum acaba Oğuz Kağan Atamızın şu sözünü unutmayıp '' Türk milleti insanlıktan önce kendi milletini düşün,insanların insanlık dedikleri şey kendini acındırmaktan başka bir şey değildir.Türk budun kurt gibi ol ve öc almayı asla unutma ,esaret altında da kalsan nasıl kurtulacağını değil nasıl intikam alacağını düşün .''

Kaynak: Orhun Abideleri Kul Tigin Anıtı 12.dik sütun (Okuz Ata vasyet)

Uzun uzun Ermeni'lerin,Osmanlı Devletinde sadık millet ünvanını almasına rağmen dağılmaya başladığı an hemen özerklik ilan etmesi daha sonra yapmadığımız şeylerden sorumlu tutulup '' katliam '' ile suçlanmamız ayrıca Erzurum'da,Van'da,Bitlis'te,Kars'ta insanlarımıza yaptıkları da aşikar iken,bunun üzerine yüz binlerce kitap yazılmışken ve çok değil bundan 22 yıl önce Azerbaycan'lı kandaşlarımıza Hocalı'da yaptıkları insanlık dışı şeylerden sonra

ve daha sayamadığım yüzlerce yaptığı insanlık dışı şeylerden sonra

hala '' Ermenilere '' saygı duyuyor musunuz? Kin beslemiyor musunuz?

Ve hepimiz Ermeniyiz diyenler madem Ermenisiniz o zaman bunların hesabını vermeniz gerekmiyor mu?

0|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

• ilk önce dünya nasıl yaratılmış onu öğren daha sonra adem babamız Havva annemizi araştır. oradan buraya nasıl bir dünya içindeki insanları hayvanları düşün hepsi birer bir canlı değil mi, oysa insan canı da olsa hayvan canı da olsa. bu can çok tatlı değil mi, kimse bu tatlı candan çıkmak istemez. dünyaya nasıl geldiğini düşün ve dünyadan nasıl gideceğini hesap et. uzunda yaşayabilirsin kısa da yaşayabilirsin. ben bildiğim bir sürü şey var ama tek söylemek istediğim bir şey insan olduğunu bilin. insan olduğumuzu unutup hayvanlaşıyoruz biz insanlıktan çıkıyoruz.

0|4
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• bir Türk dili edebiyatı öğrencisi olarak 2. yılımızda bu yazıtları kelime kelime çevirdim ve sınav olduk.. kitap elimde ve kültigin anıtı en ağırlıklı çalıştığımız yer böyle cümleler yok ayrıca 12.dik sutün tabiri diye bir şey olamaz her sütunun yüzleri vardır örneğin; Kültigin yazıtı batı yüzü satır 1 gibi. Sayende 3 yazıtın bütün yüzlerine göz gezdirdim ve kitaptaki Türkçesiyle beraber bulamadım. daha detaylı beni aydınlatırsan sevinirim arkadaşım tam olarak nerede acaba bu pasaj içime dert olur ?

1|0
    0|0
    • Bende Türk dili ve edebiyatı 3.sınıf öğrencisiyim ve elinde ki kitap %99 bir ihtimal Muharrem Ergin hocamızın '' Orhun Abideleri '' adlı kitabıdır orada tam metinler yok :)

• hayır muharrem ergine ait değil, bu parça akademik bir kitaptan yani öyle mi ?

• Hayır çalışmalarda yazar.Ahmet Bican Ercilasun ya da Zeki Velidi Togan'ın bakarsan görebilirsin bu çalışmaların üzerinde

• Türk'ün Türk'ten başka dostu olmadığını ve olamayacağını düşünüyorum.

link

1|3
    2|3
  • hepimiz ermeniyiz diyenlerin acaba Türklerden ne kadar nefret ediyorlar ermeniler haberleri var mı?

1|1
    1|0
  • Benim için insanlık önemli. Irkçılardan nefret ederim

0|0
    1|1
  • Ya siz ne kadar saçma sapan dusunuyorsunuz. Insani insan kavramini ele alarak degerlendirin. Simdi ben seninle gerçek hayatta tanistim ve gayet duzgun turkçem var, gayet iyi bir universitede egitim aliyorum, çok iyi anlasiyoruz, vs vs ve sen benimle normal arkadas veya sevgili olmak istiyorsun ama ben sana ben aslen ermeni,yahudi veya kurt desem ne yapacaksin? Arkadasligini kesecek ya da sevgili olma ihtimalini bile mi yok edeceksin.

0|0
    2|1
  • Irkçılık çağdışı bence. Tanrı sizi o beğenmediğiniz ırklardan da yaratabilirdi. O zaman da o milletin ırkçılığını mı yapacaktınız?

1|1
    2|1
  • katılıyorum

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Sen bide onu system of a down dinleyem yurdum ozenti yalama ergen bebelerine anlat.

Bakalim anlatabiliyomusun

Biz o eski biz degiliz kaybettik turklugumuzu beynimizi de kaybettik

Endiseleniyorum

1|2
    0|0
  • İntikamdan giri ermeni karsitlgindan ciktin. Konu birbirine girmis. Kuyrugunu yikalayan yilana donmus. İlk kisma odaklansam soru baska, son kisma odaklansam soru baska. İyisi mi ben hicbirone odaklanmayayim.

0|1
    0|1
    • Evet iyisi sen biraz '' anlam ve yorumlama '' üzerine çalış Türk dilinin

• Buna "yama yapmak" denir, anlam ve yorum meselesi degil yani. Tarafsizligi kaybedince olaya yaklasimin kesmekese donmesi de cabasi. :)

• Irkci degilim ama Ermenilerin a.q soysuz itler

0|5
    1|1
  • Ya kardeşim ÖpüşelimMiiii nickli biri gelmiş burada siyaset yapmaya çalışıyor bu durumlar gerçekten komedi güldürüyor beni ilk önce şu kininden nefretinden kurtul öyle gel burada siyaset yapmaya başla akıllıca dürüstce bir siyaset yap kızgınlıkla ona saldırarak buna sitem ederek siyaset yapma :)

2|3
    0|1
    • En azından '' DjPtoo '' gibi ergence isimler koymuyorum ve Türkçe isimler kullanıyorum.İkincisi Ermeni meselesini siyaset olarak yorumlayan tek kişisin senin zihniyetini gerçekten tebrik ediyorum :D:D

• Milliyetçilik öyle araba motorlarını araba kaportalarını tamir etmekle olmuyor,Türk-,İslam davası peşinden koşup bu davanın onurlu insanlarının kitaplarını okumakla gerekirse bu dava uğruna canını ortaya koymakla oluyor.Ha sen benim milliyetçiliğimi nereden biliyorsun diyeceksin .Kusura bakma da siyaset ve diplomasi nedir bunu bilmeyen bir şahıs bırak milliyetçiliği ,Türk kavramı ne demek onu dahi bilemez :) Umarım bir gün eline bir tane kitap alıp azcık bilgilendiğin zaman tartışırız:)

• Yahu ergen kardeşim benim sana diyorumki senin gibi tiplerle pek konuşmuyorum diyorum hala burada cevap yazıyorsun amma çok konuştuk sevgilerim gibi dır dır dır dır vallahi ne sıkıcı tiplersiniz siz şu ezikler hadi git yoluna :)

• ben irkciyim kardeş turkten başka dostum olamaz Ermenilerinde cani cehenneme.

2|3
    1|2
  • O değil de, Türkiyede savaş olsa suriye bize sınırını açıp mülteci kampı hazırlayıp yiyecek içecek verir mi çok merak ediyorum..

Bence daha sınırdayken vururlar..

1|1
    0|0
    • Heh içimdekilere tercüman oldun. Diyorum işte Türkün Türkten başka dostu yok hala ırkçısın diyolar yalan mı söylüyorum ben burada ya ? Araplaştırılmaya çalışıyolar bizi. Yakında şeriat ülkesi olmazsak iyidir.

• Bir şey merak ettim.. 78'li misin? :)

Ekleme talebi gönderecektim ama olmadı..

• ben gönderdim :) hayır 78 rakamıyla hiçbi alakam yok :)

• Sakıncalı konular bunlar.bizim atamız Adem aleyhisselam,zulmeden yakıp yıkan cengizler,hulagülr değildir kardeşim.nerde bir ırkçı söylem görmüşsem orda islamiyete hakaret savuruyorlar,haşa Peygamber niye arabistanda gelmişte türkiyede gelmedi diye sorgulayan zavallılarda var.bizi ırkçılık değil islamiyet kardeşliği paklar.

0|2
    1|0
  • kısmen katılıyorum. ancak içlerindeki iyi insanların heba olmasını istemem. bizim en büyük eksiğimiz zaten geçmişimizdeki bize kazık atan milletlere karşı kin tutamıyoruz. avrupa,amerika,israil bizim üstümüzden ne oyunlar yapmaya çalışıyo ama biz hala sağ sol kavgası, berkin vb gibi şeyler olunca ayaklanıyoruz. bu ayaklananlar piyon olduklarının farkında değiller mi

0|0
    0|0
  • düşmana düşman, dosta dostumdur ben ama en çok da içimizdeki düşmanlara düşmanımdır... gerisi faso fiso...

0|0
    0|0
Yükleniyor...