Incil Değiştirildi diyenler bakabilirmi?

Hıristiyanların ve Müslümanların inanışına göre Allah her şeye kadirdir.

Allah merhametlidir, mukaddes kitaplarını insanlara doğru yolu göstermek için vahyeder.

Fakat eğer Tevrat, Zebur ve İncil değiştirilebilirse, şu iki sonuçtan birini kabul etmek zorundayız:

Allah, kitaplarının yok edilmesini önlemeye (haşa) acizdir (ve böylece gerçekten her şeye kadir olamaz). Yahut,

Allah insanlara doğru yolu göstermeye yalnız ara sıra önem verir; şöyle ki, O’nun kitapları değiştirilir ve böylece insanlar doğru yoldan saparlarsa, O pek ilgilenmez, başka bir deyimle merhametsizdir (gene haşa!). özetleyecek olursak herşeye gücü yeten Tanrı kendi sözünü koruyamazmı koruyamadı mı? İncil'in değiştirildiğine dair kanıt istiyorum

Güncellemeler:
Lütfen aslı astarı OLMAYAN iddalar ortaya koymayın sizlerden KANIT RICA EDIYORUM

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Aynı soruları ben de soruyorum. Kur'an-ı Kerim'in Allah'ın koruduğuna inanıyoruz. Peki, İncil'in değiştirilmesine neden engel olmadı? diye sormaktan alıkoyamıyor insan kendini. Şimdi herkes kâfir demeye kalkar çünkü çoğuna göre böyle sorular sormak kâfirlik :)

1|0
    0|0
    • İsteyen istediğini diyebilir sorun yok siz İncil'in değiştirildiğine tam olarak inanıyormusunuz? Inanıyorsanız değiştirildiğine dair #KANIT gösterebilirmisiniz :)

• Hıristiyan forumlarda inanlar olduğu gibi ortalığı bulandırmaya gelen bir sürü Müslüman, ateist vs de var. Araştırmam esnasında ben de takıldım, okudum ama en sonunda gereksiz olduğuna kanaat getirdim. Benim de araştırma alanım karşılaştırmalı dinler ve Hıristiyanlığın değişik mezheplerinden bir sürü insanla konuşma imkanım oldu, tıpkı Müslümanlığın farklı mezheplerinde insanlarla konuştuğum gibi.

• Hristiyanlık mezhepleri birbirine biraz zıttır ama inanç olarak temelde birleştikleri çok önemli noktalar vardır İsa Tanrıdır İncil Tanrı sözüdür vb bunun gibi birkaç şey var benim merak ettiğim nokta neden ''Gereksiz olduğuna kanaat getirdiniz?

Kızlar Ne Diyor 4

• İznik konsili diye bir şey var o zamana kadar çokça incil var ve çoğu yasaklanıyor birileri tarafından. Ama zaten ben isadan kalma incil yok diye biliyorum ki isa kendi başlı başına bir tanrı sözü diye kabul edilir.

:) senin yazdıklarına itiraz etmiyorum.

0|0
    0|0
    • Tabi isanın yaşadığı da şüpheli bir de bu var.

• Hayret bir şeysin ben tarihçi değilim fakat bu konuyu tarihçiden böyle dinledim ve bir çok yerde de böyle karşılaştım. Üniversitede doğruluğunu destekleyen bir şey yoksa böyle nasıl anlatılır

Kanıt istiyorsan zor değil şehrindeki üniversiteye uğra bu alanda çalışan birileriyle görüş bakalım ne diyecekler.

:) senin derdin ne anlamadım ama ben bildiğim kadar söyeleyebilirim.

• Tamam

• hristiyanlar bile tam bilmiyor cevap veremiyolarlar bazı şeylere kur'anı baştan sonra tefsirini okursan belki anlarsın

0|0
    0|0
    • aaaaaa Hristiyanlar bile tam bilmiyorlarmış ama yine de inanıyorlar bak sen şu işe eee anlatın devam edin :)

• Teşekkürler vaktim olursa izlerim :)

• sen bilirsin ben sadece yolladım

• sorduğun sorunun cevabı bu linkte var.. w w w.mumsema.com/misafir-sorulari/204949-incil-nedir-kac-cesit-incil-vardir.html (link gözüksün diye w aralarını boşluk bıraktım)

0|0
    0|0
  • Hristiyanlar incili kendi çıkarlarına göre değiştirmişlerdir. Din adamları cennetten toprağı doğru incile göre satmadı. Değiştirilmemiş incile inanan tek bir topluluk var. Vatikana girmeleri yasak olan bir toplum... Dünyada çok çok az kişinin bildiği bir toplum. O toplum ARYAN KATOLİKLERİ oluyor. Buna kanıtı hiç birimiz gösteremeyiz. Senin dünyada sayılı olan orjinal incili bulman gerekecek

0|0
    0|0
    • aaaa öylem? i:) Şu an ki 4 bölümden oluşup sadece ve yalnızca tek bir kitap olan incil'e sahte diyorsunuz 4 ayrı kitap diyorsunuz öyleyse Gerçek incil ddiğiniz kitap'ı getirin karşılaştıralım İnclil'in kendisi DEĞİŞMEYECEĞİNİ SÖYLER diğer SÖZDE inciller size göre yakılmış kaybolmuş olabilir ne hikmetse herşey sizin istediğiniz gibi gidiyor:) bir şey'e KANIT gösteremyorsanız saçma iddalar da bulunmayın bu ben senden daha güzelim,yakışıklıyım vs bir konu değil çok ciddi bir konu

• İncilin değiştirilip değiştirilmemesi benim sorunum mu ? Ben deistim. Hiç bir dine mezhup değilim. Bunda benim bir zararım olmayacağı gibi çıkarım da yok. İncilin değiştirildiğini hristiyanların çoğu da söylüyor. Böyle bir idda atılmış. Bu iddayı ben atmadım sonuçta. Her cümle götüne batıp hoplatmasın seni arkadaşım. Git yer yer gez. İslamiyetin hakim olduğu bir ülkede hristiyanlığı soruşturman aptallık :)

• Üslubunuza baktım da 7 saat önce bir SALAKLIK edip sizi kaale alıp yorum yapmışım kendimden utandım şimdi kusura bakmayın

Erkekler Ne Diyor 3

• incil değiştirilmemiş olsaydı içki içmek hristiyanlıkta günah olurdu,her yerde görüyoruz papazlar ayinlerde ayine katılanlara şarap dağıtıyor.Daha önceki peygamberler, belli kavimlere ve belli bir süre için gönderilmişlerdir. Onların kitapları da sadece o kavimler ve belli bir süre için geçerlidir. Onun için Allah onları koruma altına almamıştır. Çünkü o peygamberin gönderildiği süre dolunca veya kitabı tahrife maruz kalınca Allah peşinden başka bir peygamber ve başka bir kitap göndermiştir. Ama bizim Peygamberimiz (asm), bütün zamanlar ve mekanlar için gönderilmiş son peygamberdir. Ondan sonra peygamber gelmeyeceğine göre, eğer Allah O’na (asm) verdiği Kur’an’ı korumasaydı, daha sonraki asırlarda gelen/gelecek insanların doğru yolu bulmaları mümkün olmazdı.

1|0
    0|0
    • Şunu bilmelisiniz ki sarhoş olmayacağınız kadar içeceğiniz içki Hristiyanlıkta günah değildir sarhoş oluncaya kadar içip bilerek sarhoş olmak GÜNAHTIR önce herşeyi istediğiniz gibi anlamaktan vazgeçin bu arada Kur'an-ı Kerim'de Allah'ın sözünü kimsenin değiştiremeyeceği yazılıdır doğrumuyum bu konuda?

• O konuda bir kaç ay önce cübbeli'nin bir sohbetini dinledim öyle bir gayrimüslim ya çok az azap görür ya da cehennemde durur ama ateş ona dokunmazmış çok iyi bir olduğu için ama cennete asla giremezmiş Ne kadar doğru Allah bilir :)

• islamın her şeye cevabı vardır inanmak ya da inanmamak senin elinde inşallah inanmışsındır

• İncilin değiştiğinin kanıtı mı ? Sen müslümanlığın kanıtını istesen yine bulamazsın ki.

Sonuçta bu kitaplar ilkel absürt hikayeler içeriyor. link

0|0
    0|0
    • Konuyu saptırmayın elbette benim de verecek cevaplarım var Hristiyan filan da değilim bu arada

• Bak ben sana gerçeği söyleyeyim.

1-2 kişinin kendinin süper güçleri olduğunu zanneden tanrıyla konuşuyoruz diyen kişiler kendilerini peygamber ilan ettiler. Deli damgası yemediler yerine peygamber oldular.

Sen incil ya da kuranı okuyarak zaten çocuk masalı olduğunu anlayabilirsin bunun için kanıta ihtiyaç yok.

• Teşekürler

• İşimiz gücümüz yok sana kanıt mı arayacaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...