Boksör/Dövüşçü olan bir bakabilir mi?

Ben 1 ay sonra 19 yaşında olucam. Boyum 1.80 Kilom 62. Bu yaştan sonra boksa gitsem dalga geçerler mi benimle?

Ayrıca boksu öğrenmem için ne kadar zamanımı vermem lazım. Normal yolda biriyle kavga edip onu yere sermem için boks eğitimini ne kadar süre almalıyım? Boksta kas yaptırıyorlar mı?

Bu soruların cevabını verebilen olursa çok minnettar kalırım. Dalga geçicekler yazmasın lütfen..

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Sen boksa kavga edip adamı yere sermek için gideceksen hiç gitme.Boksa ilk gittiğinde vermen gereken bir söz var.Bunu normal hayatta zorunlu olmadıkça yapmayacaksın.Çocuklara Rocky, Never Back Down gibi filmleri izletmemek lazım.Crossfite kilon müsait değil çok çalışman lazım öncesinde.

0|1
    0|0
    • Boksta başarılı olmak için çabalarım ama ben kavgadan korkan biriyim ve genelde dayak yiyorum. Yani bir gün kız arkadaşımın yanında da dayak yiyip rezil olurum diye korkuyorum. Kendimi geliştirme istiyorum. Durduk yere kimseyi dövmek niyetim değil asla ama zorda kalınca adam dövmek isterim ezilmektense. Yani boksun buna yararı olur mu? Ayrıca normal hayatta işime yaraması için ne kadar çalışmam lazım?

• Teşekkür ederim çok sağol

• Rica ederim.

Kızlar Ne Diyor 1

• bizim salonda bir kadın vardı40 yaşında başlamıştı 19 yaş nedir ki? boksu öğrenmek diye bir şy yoktur. bazısı vardır tekniği 1 günde yapar bazıları vardır 5sene boks yapar düzgün yumruk atamaz. süre veremeyiz. öyle çok iyi boksörler de tek yumrukta kimseyi seremiyor. sen 10 sene boks yap adamın teki hiç boks yapmasın inşaatta çalışsın sana bir yumruk koyar feleğin şaşar. boksta kas yapmazsın.

0|1
    0|0
    • Boks ne için var o zaman kesin bir sonuç alınamıyorsa ?

• Kardeşim o Allah ne verdiyse dalanlar bilinçsiz olanlar işte. Al bu adam nasıl dövüşüyo link

• Arkadaşım senin eğitmenini geçtim sende bir sorun var sanırım.Arnold gibi nasıl olunduğunu bilmeyenlerden misin ? Sen kick boks karate vs yapabilirsin ama millete yanlış örnek olma.2-3 seneyi bulacak yaşıma göre de gayet iyi.

Erkekler Ne Diyor 5

• Bence boks değilde başka bir spor öğren sokak dövüşü gibi mesela. Ayrıca yapmak istediğini yap dalga geçen olursa indirirsin bir tane.

0|1
    0|0
  • Dalga geçeceklerini sanmam. Bizim salona 35-40 yaşındaki adamlar başlıyordu. Amaç sadece adam dövmek ise hiç gitme. Yinede cevaplayayım; 3-4 ayda kendi ağırlığında birini rahat devirecek kıvama gelirsin. Evet yaptırıyorlar güç antrenmanları ile.

0|1
    0|0
    • Çok teşekkür ederim. Amacım durduk yere adam dövmek değil, sadece bu konuda kendimi eksik hissediyorum. Bilinçli kavga etmeyi istiyorum, adam dövmeyi iyice öğrenmek için oraya gitmek istiyorum. Erkek adamız yarın öbürgün olmadık yerde bir zırto gelir rezil eder o zaman yıkmak lazım anladın umarım!

• Dostum yaparsın. Zaman geçtikçe zaten serileşmeye başlıyorsun, esneye esneye bacakların çelik gibi olacak. Dediğim gibi Muay Thai araştır hem daha zevkli hemde daha sert olduğu için adamın anasını ağlatırsın

• Denerim çok sağol :)

• Dalga geçmezler profesyonel olmana gerek yok. Ben şahsen boksta yaşın pek bir önemi olduğunu zannetmiyorum ama kilon çok az.

0|1
    0|0
    • Tamam işte orda kilo alıp kas yapabilir miyim spor salonlarında olduğu gibi bir antrenman yaptırırlar mı bana ?

• Merak etme seni 6 aya 80 kilo yapar hocan.

• İnşallah

• yaşın geç değil 1 yıl güzel eğitim alır ringe çıkarsaan uygulamadada yapabilirsin ;)

0|1
    0|0
  • Bu yasta baslarsan illaki dalga gecerler baslicaksan muay thayiye basla kasin kralini yaparsin cok kuvvetli ekstremitelere sahip olursun boks ise yaramaz.

0|1
    0|0
    • Uzak doğu sporlarını yapamam diye düşünüyorum o kadar seri biri değilim

• Bu snn hayati benimki sadece oneri,hayirlisi olur inş.

Yükleniyor...