Türk sineması arşivine bir tıkla ulaşmak ister misiniz?

Türk Sineması Araştırmaları (TSA) projesi kapsamında Osmanlı’dan başlayarak Türk sinemasına dair yazılı, görsel ve işitsel tüm materyaller tek bir adreste toplandı. Haziran ayı itibariyle www.tsa.org.tr’ye tıklayan herkes Türk sinemasının en kapsamlı veritabanı ve arşivine ulaşabilecek.

...

Bilim ve Sanat Vakfı (BİSAV) ve İstanbul Şehir Üniversitesi Sinema TV Bölümü, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle Türk sinemasıyla ilgili bilgi arayan herkese hitap edecek www.tsa.org.tr adresi altında kapsamlı bir arşiv oluşturuldu.

TSA veritabanının herkesin erişimine ücretsiz bir şekilde açılması planlanıyor. Ancak bilgi paylaşmak, düzeltmek, yorum yapmak sadece üyelikle mümkün olacak.

...

Keyifli olacağa benziyor, geri sayım başlasın!

Sorum başlıkta...

0|1
1|12

En İyi Erkek Görüşü

• İşte ben bu soruya maalesef sadece 5 yıldız verebiliyorum ancak eliimde olsa 500 yıldız veriridim. Çünkü benim gibi Türk filmlerini izlemeyi seven birisi youtube da kapanınca maalesef bir çok filmi izleyemez olmuştum. Harika diyorum süper diyorum ve sana çok çok çok teşekkür ediyorum...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• sansür olduktan sonra hikaye.

1|0
    0|0
  • Dünya Sinema Tarihi ile ilgileniyorum fırsat buldukça, Türkiye'nin yeri yok maalesef, Gerçi bir kaç güzel eser dışında ki filmlere bakacak olursak, olmaması da normal.

Güzel bir uygulama, ama bizim adam gibi bir sinema tairihimiz yok ki...

1|0
    0|0
  • Hayırlı olsun madem

1|0
    0|0
  • Sakat iş yapıp da telif yemezler umarım :)

1|0
    0|0
  • Ben ücretsiz olacağına inanmıyorum :)

1|0
    0|0
  • Çok güzel olur.

1|0
    0|0
  • 4 gözle bekliyorum hadi bakalım

1|0
    0|0
  • Güzel bir şey olur..Bir de Türk müzik arşivini yayınlasalar iyi olur.

1|0
    0|0
  • okumadım..

0|0
    1|0
  • İhtiyaç duyuyordum, teşekkür ederim... :)

0|0
    0|0
  • Açılsın da görelim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• İsterdim açıkçası

0|0
    0|0
Yükleniyor...