Yapılan iyiliklerinde sınırı olmalı mı

sürekli iyilik yaptığınızı düşünün aynı kişiyi 2-3 kere zor durumdan kurtarmak karşınızdakini üzer mi

0|0
6|8

En İyi Kız Görüşü

• Türüne göre değişir ama devamlı devamlı ardını toplamak bir insanın, o kişiyi rahata alıştırmaktır, bazı şeylerin üstesinden kendi gücü ile gelmeyi öğrenmesi gerekiyor. Kimi zaman fazla iyilik yapmak karşı tarafı ezik durumuna sokuyor, minnet duygusu altında eziliyor. Bu tip iyilik durumlarında mümkün olduğunca iyilikler gizli tutulmalı. Önceden adap öyleymiş, şimdilerde iyilikler madalya almak için yapıllıyormuş gibi gözüne gözüne sokuyorlar. Ancak kişi yapması gerektiği ölçüde iyilik yapmaktan vazgeçmemeli. Değer bilmeyenler zaten kendisini belli eder, onlarda utanma duygusu yoktur, devamlı senden birşeyler beklerler, kalkayım da bu iyiliklere karşılık ben de bunlara değer birşeyler yapayım demezler . Şu video aklıma geldi, bunu izle :)

link

0|1
    0|0
    • çok haklısın devamlı devamlı ardını toplamak bir insanın, o kişiyi rahata alıştırmaktır, bazı şeylerin üstesinden kendi gücü ile gelmeyi öğrenmesi gerekiyor. bu cümlen gerçekten çok güzel yazdıklarına aynen katılıyorum video ise öncen bilmiyordum inanılmaz güzel kim yaptıysa eline sağlık sayende öğrendim çok teşekkür ederim

• Rica ederim, ben teşekkür ederim asıl :)

Kızlar Ne Diyor 5

• Sınırı olmalı. Çünkü bir yerden sonra karşıdaki kişi iyi niyetini görüp seni kullanmaya da kalkabilir.

0|0
    0|0
  • eger karşıdaki iyilikten anlayan birisiyse sınır olmamalı ama eger sen iyilik yaptıkça o kötülükle karşılık veriyorsa o zaman elbetteki sınırı olmalı

1|1
    0|0
  • Duruma göre belki karşıdakinin onurunu kırabilir diye düşünüyorum, kendini kötü hissedebilir

0|0
    0|0
  • yo uzulmez yanımdabırı var dıye mutlu olr

0|0
    0|0
  • karşındaki kişi kadir kıymet biliyorsa 2 gün sonra karaktersizlik yapmayacaksa hiç sınırı olmaz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• fazla iyilikten maraz doğar

0|0
    0|0
  • Göstere göstere yapılıyorsa üzer bu tarz şeyleri yapacaksanız pek belli etmeden yapmak en akıl karı bence

0|0
    0|0
  • üzebilir doğrusu

0|0
    0|0
  • İyiliğin sınırı olmaz, iyilik yapalım, yaptıralım, sevelim sevilelim <3

0|0
    0|0
  • İylik yapmak güzel ama hak edene bence

0|0
    0|0
  • iyilik yap denize at

0|0
    0|0
  • bence siniri olmali .

0|0
    0|0
  • Evet olmalı olmazssa fazlasını ister zamne insanları..

0|0
    0|0
Yükleniyor...