Gayet yalınca aerodinamiğimi yazıyorum. Yüce fikirler esirgenmesin olur mu?

"Bir insanın sadece gerçeklerle yetinmesini aklım almıyor" demiş kurt vonnegut. Sahiden, biliyoruz ki gerçekler kadar sevimsiz bir şey varsa o da ayağa batan paslı çividir. Tut ki bir çiviye bastın, peki aptal çivi neden paslı? Neden böyle şeyler hep senin başına gelir? İşte sevimsiz gerçekler.

Haa bu arada, bu tür mistiksel olaylar hep bizim başımıza geliyor diye seçilmiş adam da olmuyoruz. Aydınlanırken bu ayrıntıyı akla getirin, öyle aydınlanın.

Günlerden bir gün tarlada çilek şirinlerken bir tırtıla rast geldim. Ona kendimden bahsettim. Sonra aldım tırtılı, pencerenin önünde hazırladığım yuvaya serdim. Yuvayı yapraktan yaptım ki acıktığında kalkıp besin aramaya çıkmasın diye. Velhasıl kelam ertesi sabah kalktığımda tırtıl yuvasını terketmişti. Tabii beni de. Çok iplenmeyen bir flörtün bitmesinin ardından yaşanılan burukluk gibi bir şey oldu içimde. Geçti sonra. Aptal bir tırtıl için günlerce kahrolacak halim yoktu ya. O gece, her gece olduğu gibi telefonumda intagram ana sayfasını pandiklerken uyuya kalıverdim. Sonraki gün gözüm yuvaya ilişti, şu yaprak topluluğunu atayım dedim. Bir de baktım ki tırtıl geri gelmiş. Hatta dile de gelmiş. Yoo, atmıyorum; karpuz kokusu kadar gerçek bir tırtıldı o. Bana benden bahsetti. İnanın gram incinmedim. Galiba tırtıl bedenine hapsolmuş mavi kanatlı bir melekti o, bilemiyorum. İnsan değildi çünkü, insanlar genelde incitirler. Hayvanlarda keza. Bilerek ve ya bilmeyerek, ama ustaca yaparlar.

Efsunlu buğulu konuşuyordu bu. Böyle nefes alış verişinde ağzından sim saçıyomuş gibi parlak pigmentler dökülüyordu. Hayır kusmuyordu. Melekler kusmaz. Mavi kanatlı iyilik melekleri çiş bile yapmazlar. Bunu o söyledi. İnandım. Neden yalan söylesin?

Güncellemeler:
Sonra bu tırtıl bana yapraktan hazırladığım yuvanın ona bir yararı olmadığını, yaprağı dalından yemesi gerektiğini falan da söyledi. Unutmuşum.

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• yaz sıcağının dinginlik ve miskinlik veren akşam saatleri her yerde farklı hissiyatlarla yaşanıyordu.şehirlerde öbekleşmiş insanlar çeşitli ihtiraslara bürünmüşken parselleyemediğimiz doğada renkli kanatlarıyla bir böcek yaşamını devam ettirmek için kah saklanıyor kah avlanıyor, yeri geldiğinde ise merakına yenik düşüp farklı maceralara atılıyordu.dut ağaçları, çınarlar, incirler, yabani otlar dikenler, bahçelerde domatesler, patlıcanlar karpuzlar.dağ köylerinin aralarında biçimsiz kötü kokan asfalt yollar.geçen araçlar cırcır böceklerinin, serçelerin, kırlangıçların güzel şarkılarını piç eder doğanın binbir zahmetle oluşturduğu o enfes havanın yerine kimyasal bir duman bulutu bırakır geldikleri gibi bilinmeyen bir yere doğru kaybolup giderdi.doğa her şeyi olduğu gibi o çirkin bulutu da bağrına basar, intikamını kusacağı zamanı sabırla beklemeye devam ederdi.başrollerin yolunun kesiştiği yapış yapış asfalttayız.elinde sapanıyla salak bir çocuk ve desenli güzel kanatlı biraz meraklı bir çekirge.o kadar güzellik içinde neden yola konduğunu sadece kendi biliyordu.belki de av olmamak için yaşadığı bir kovalamacanın son durağı orasıydı ve biraz dinlenmeye ihtiyacı vardı.çocuğun ise orada bulunmasının hiçbir amacı yoktu.insanlar böyleydi ; bir yerde bulunmalarının bir amacı yoktu, kendilerine veya bir başka şeye hizmet ettikleri bahanesiyle avunurlar ama bulunmuş olmaktan başka bir işe yaramazlardı, çünkü orada olmasalar da hayat bir şekilde devam ederdi.salak velet yerdeki böceği biraz inceledikten sonra kaçmadığını farketti.ne yapsa da kaçmayacaktı sanki.sapanına bir taş yerleştirip gerdi ve çekirgeye doğrulttu ;

1.sn; kaçması gerekiyordu ama böcek dişli çıkmıştı onu korkutmak imkansızdı sanki.bekleyecekti.

15.sn; yerden seken taş kendine gelebilirdi, açıyı biraz daha kendi avantajına göre değiştirdi.

35.sn; yapamayacaktı.kanatları çok güzeldi.hem hayvanları çok sevdiğini düşünürdü zarar veremezdi.

59.sn; keşke bir araba gelseydi de şu yolun ortasındaki infaz sahnesini bozsaydı diye düşündü.

1.dk; beklemeye ve bulunmaya devam ediyordu.hayat sıkıcıydı ve yapacak daha önemli bir işi yoktu.

2.dk; etraftan doğa ana ve çocuklarının şamatasını işitiyordu.yerdeki asfalt ve kendisiyle kara bir lekeyi andırıyordu bu ahengin arasında.

3.dk; eli titremeye başlamıştı artık ve sıkılıyordu.

4.dk; sapanı gerdiği elinin parmaklarını gevşetti.

sabretme oyununu böcek kazanmıştı fakat geriye yamulmuş kanatlarından biri ve yerdeki yeşile çalan kanı kalmıştı.velet katildi artık.biri hayatını diğeri masumiyetini kaybetmişti.bir canlıyı öldürmek güçlü hissettiriyordu fakat insanın aklında kalan şey zamanı geri alma ve yaşanan senaryoyu ölen canlıyı hayatta bırakma üzerine devam ettirme isteğiydi.gücümüzün tükendiği nokta buydu.yapamıyorduk bunu.

bir daha böyle bir şey yapmayacaktım.bu çıkarım başta bencilceydi, zamanı geri alamayacak kadar güçsüz hissetmek istemiyordum.sonradan değişecekti.o küçücük böcek iç konuşmalarımda bana bir sürü şey öğretecekti.neden mi ?

1|0
    1|0
    • Neden ash?

• oyun arkadaşına güveniyordu, kazanacağıma o kadar inanmıştı ki hayatını ortaya koymuştu.

vazgeçmedi.

Erkekler Ne Diyor 15

• Senin cerebral cortexinin occipital bölümünde abuk subuk akut lezyonlar yer yer gereksiz tuberculumlar olduğu yönünde saçma sapağan salak endişelerim var kendine iyi bak meleğim o tırtılı da benim için öp, tarafımdan itina ile seviliyorsun <33

1|0
    0|0
  • Yine sağlam saçmalamışsın spiş

5|0
    0|0
  • sitede olmadıgın zaman bınları mı yazıyorsun :/

3|0
    0|0
  • Ne olmuş sana böyle

2|0
    0|0
  • Ne yazacağımı bilemedim ama sonra düşündüm ki zaten yazdıklarımızdan bir beklentin yok bence. Sadece yazmak istedin ve yazdın. Anlamak için çabalamamızı ve bunun soncunda yazdığımız cevapları gülerek mi, takdir ederek mi okuyorsun ya da hiç okumuyor musun düşünmeden edemiyor insan.

0|0
    0|0
  • Yaprağı dalından yemeli tırtıl kendi öğrenmeli hayatı belki bir örümceğin ağına kendi düşmemesi gerektiğini öğrenmeli. Sana senden bahsederken seni ne aoyledide incinmedin yoksa incinmen mi getekiyordu

0|0
    0|0
  • Başlık çok lipton tanga gitsin gelsin ip don

1|0
    1|0
  • sülüman olmalı çoğu zaman, insanlar dışında gurtla guşlada laf etmeli,

işteo zaman belkısın gelir olur sana köle

0|0
    0|0
  • Alice harikalar diyarındaki kocaman bir mantarın üstünde oturan, zaman zaman nargilesini içerken resmedilmiş, bir başka alemdeymiş gibi konuşan bilge tırtıl olmasın o.. gözlerinin her daim kanlı olduğu yönünde şüphelerim var...

0|0
    0|0
  • yalın hali mi bu ? sedye getirin bende ne aero kaldı ne de dinamik -.-

3|0
    0|0
  • Kitap mı okumaya başladın sen ?

0|0
    0|0
  • senin beynin özürlü ama olumlu sonucları var

2|0
    1|0
  • LSD kullanmayı bırakmalısın :D

2|0
    0|0
  • Tırtıl falan iydide, benim kedi Mart ayı gelmeden evden kaçtı ve gözümün önünde 2 erkek kediyle çiftleşti. İnsan bir döner son bir kez bakar dedim onu da yapmadı çünkü kediydi. Velhasıl kelam kedileri hala çok seviyorum.

0|0
    0|0
  • tırtıl gün gelir kozalakta bir aşk kelebeğine dönüşür ve kalbine konuverir...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Salt gerçekliği reddettiğim andan beri ya da bunu aksettirdiğim diyelim,'absurt' ve çekilmez'kıldım kendimi.

Brocam merkezim pigmentlerini tam bir muharebe alanı yaratmak için yönlendirdi,kontrast oluştu alelade,hiçbir mistik öge barındırmamakta,lakin onlar gerçekliğin mutlaklığında tutsaklar,dinamizmin el verdiği sınırları yalnız ben zorladım.Hat safhada bir aymazlık ses verdi,introsu bu daha,teminat vermiştim yapacaklarıma.

Nacizane fikrimin buzdağı görünürlüğünü imgeledim,esirgenme katsayısı denklemde irtibat noktasına iliştirildi.Zira batıni olmadığını da iddaa etmiyorum.

2|0
    0|0
  • benim zülbiye (erkek baligim) de melake oldu gecen hafta.

sakirt (diger erkek baligim) batakliga alisik da zülbiye kaldiramadi o cirkef hayati ):

kimbilir belki de molly cennetinde hurilerle nurlu akvaryumlarda ciftlesiyordur simdi.

zaten gözleri acik gitmis garibim "* senin" der gibi donmus kalmis bakislari.

hayat garip.

0|0
    0|0
  • bence de yani neden yalan söylesin değil mi?

0|0
    0|0
    • okumadığı nasıl belli mki filmin sonuna kadar uyuyup son sahne hortlayıp " aaa yazık oldu çocuğa " diyen yaşlı ninem gibisin -.-

• Aramıza hoş geldiniz...

0|0
    1|1
  • betimlemeler teşbihler derken geldik sonuca postmodernizmin yanında hegemonya

0|0
    0|0
Yükleniyor...