Yahudi bankerlerce Nikola Tesla'nın önünün kesilmesi ve Edison'un önünün açılması hakkındaki düşünceleriniz?

Nikola Tesla isimli dahi sayesinde bugün daha büyük kolaylıklarla hayatımızı sürdürebilecekken, Edison'un kibiri ve dönemin yahudi para babaları yüzünden elektriğe daha kolay ve ücretsiz ulaşma gibi bir imkandan faydalanamamamız hakkında ne düşünüyorsunuz? Aslında Nikola Tesla'nın Edison'dan kat kat daha yetenekli olduğunu biliyor muydunuz?

Buna bağlı olarak ders kitaplarında Nikola Tesla'nın değilde Edison'un hayatının anlatılıyor olması da cabası.. Sizce hala bazı menfaatler yüzünden insanlardan Nikola Tesla uzak tutuluyor olabilir mi?

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• o günlerden bahsedersek haklı olabilirsin fakat bugünlerde zaten nikola teslanın alternatif akım teknolojisi piyasaya hakim edison doğru akım konusunda çalışmalara sahipti fakat onun teknolojisi eğer edisonun teknolojisi piyasaya bugün hakim olsaydı pet şişenin kalınlığı kadar kablolar gerekliydi

nikola teslaya komplolar yapılmamıştır demek yanlış olur fakat en çok kendi kendini cezalandırdı aslında kablosuz elektrik üretmek için şuan bile aktif halde milyar dolarlık olan Westinghouse hisselerini sattı ve argeya yatırım yaotı başarılı olacağına inanıyordu fakat başaramadı belkide günün imkanlarındandır bilmem

0|1
    0|0
    • Peki bu kadar şeye rağmen okullarda neden her şeyde Edison'un ismi geçer de Tesla'nın geçmez? Acaba bunun arkasında bazı kirli işler döndüğü için midir?

• General Electric piyasalarda hala aktif oyuncu olmasıyla alakalı teslada zaten edisonun yanında çalışan bir mühendismiş general electirc öyle bir firmaki tesla ve tesla gibi birçok dahi çalışanın çalışma fırsatı bulduğu tekel konumundaki platformdu biz teslayı biliyoruz neden edisona kafa tutmuş , ya general electricte çalışmalarını sürdürseydi bu teslanın başarısı değil general electirc başarısı olacaktı ve kurucu edison olduğu için edison yüceleşecekti ders kitaplarında edisonun bulunması

• elektriğin il aktif kullanımı olan aydınlatma teknolojisini geliştiren mucit olmasındandır bir çağı o başlattı

Kızlar Ne Diyor 4

• Bu soruyu görünce aklıma sonsuz fikir geldi

0|1
    0|0
  • Benim için en büyük bilim adamı = Nicola Tesla.

Şu an alternatif akımla bilgisayarınızı,elektronik eşyalarınızı çalıştırıyorsanız onun sayesinde..

0|1
    0|0
  • edisun yakışıklı adamdı

ediso ampulu buldu akp nin oldu iyi halt etti

0|0
    0|0
  • Basit olarak anlatmak gerekirsem Tesla sayesine elektrik kablolarının maliyeti azaldı ve daha ince kablolarla sehirlere elektrik dösenmesi saglandı.

Ben Fizik 3. sınıftayım ve biz elektronikte, elektriksel fizikte hep Tesla'yı okuyoruz yani neden daha az geciyor adı dedin orasını anlamadım.

Belkide ilkokul, ortaokul fen derslerinde müfredattaTesla okutulmuyordur, Edison ampülü buldu diyip geciyor olabilirler.

İşin magazin kısmınıda bilmiyorum, yahudi bankerler falan..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• İnsanlığa saplanmış bir hançer.

0|1
    0|0
  • Bu konuyu bilem nasil Yahudilere dayattiniz anlamadim mk.

0|1
    0|1
    • Bilgin yoksa fikrin de olmasın rica ediyorum... o dönemde bu adamların patronları yahudiydi bilmiyorsun üstüne birde gelip yorum yapıyosun varya

• senin gibi bilgisi olmadan yorum yapan kara cahillere gıcık kapıyorum..

• O edisln varya dünyayı kablolarla donatmıştır üç kağıtçının tekidir o Teslaya para teklif etmiştir susturmuştur , ama parasını vermemiştir , dümbeleklikler yapıp Bir yerden bir yere atlamıştır.

0|0
    0|0
  • sadece dünya tarihi değil türkiye nin tarihinde bile saptırılan gerçekler var malesef

0|0
    0|1
    • kafir kemalcilerden misin sende hacı :D takıl sen kafana göre :D

• Senin gibi kandırılmış insanları çok gördüm ben biliyor musun? Elin oğlu marsta suni hayat kursun sen Osmanlı torunuyum diye kendini avutmaya devam et, belki bir baltaya sap olursun... Başındaki adam sana yol yapıyorum desin, "osmanlıcı başbakanımız var bana yol yapıyor hastane yapıyor" diye sevin. Sen bu hayatta çok sıradan, basit bir insansın. Bunun bilincinde ol.

• akp li olmak sıradanlaştı mı artık :) bu ülkede hiç bir hükümet arge ye akp hükümeti kadar destek vermedi. kendi uçağımızı,helikopterimizi, yakında arabamız da çıkacak inşaallah hiçbirini yapmadı. çinle yaptığımız anlaşmada teknoloji transferi de yapılacak sen rahat ol. siz anca ülkemizi kötüleyip avrupa yı öve öve bitiremezsiniz. konuşun siz sıkıntı yok :)

• nicola teslanın ismini dehasını bilmen güzel diyecem ama sonra düşündüm adam çok popüler oldu sağır sultan duydu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...