Karsta öldürülen 9 yaşındaki Mert Aydın ve idam cezası

Bu çocuk babasına yemek götürmek için evden çıkıyor ve haber alınamıyor. Bulunduğunda otopsi sonuçlarına göre önce tecavüze uğramış ve başına taşla vurulduktan sonra elle boğularak öldürülmüş. Böyle bir acıyı allah düşmanımıza bile yaşatmasın. Ben bunu yapan o... çocuğunun kesinlikle idam edilmesini istiyorum. Çünkü hapis yatmak böyle bir vahşete hafif gelir diye düşünüyorum. Kaldı ki bizim ceza kanunlarımız saçma sapan. 2 gün sonra adamı çıkarıverirlerse şaşırmam. Aynı şekilde eşini öldüren erkeklerin de idam edilmesi bana mantıklı geliyor. Eşi erkeğe allahın emanetidir normalde ve erkek ondan güçlü olduğu için ona el kaldırması da adil değil ama ülkemizde tavuk keser gibi kadın kesilir oldu.

Sizler bu idam konuda ne düşünüyorsunuz?

• İdam cezası olmalıdır. Abd de bile uygulanıyor.
    A seç
  • İdam cezası gelmemeli,çağdışı bir uygulama
    B seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler. Herkesin görüşüne saygı duyuyorum. Bu arada kimseye eksi vermedim çoğu kişiye artı verdim. Siteyi küçük bir türkiye gibi düşünürsek halkımızın %75 i bu tür suçlar için idam cezasının uygulanmasını istiyor. Herkese iyi haftasonları...
Telefondan yazdığım için bazı kelimeler yanlış çıkmış

1|0
2526

En İyi Kız Görüşü

• Gelişmişlik ve çağdaşlık idam cezası uygulayınca olmuyor mu bal gibi olur

İdam cezası uygulayan bir çok büyük ülke var

Bazı suçların cezası ne olsa az gelir!

Kılıçdaroğluna yumruk atan adam salındı hemen, yakalanmış daha ne olsun.

Ama yok Adalet yok ülkede,

Sadece İktidarı seven ve ihya olanlarla ona karşı olan ve cezalandırılması gerekenler var!

Caydırıcılık olmalı kesinlikle, en ağır ve adi suçların bile belli bir sene cezası var, pislikler yatıp çıkıyorlar. O sebepten İDAM GELSİN!

3|2
    3|2

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 24

• İçim Acıyor İçim. Olay basit bir tecavüzden meydana gelmiyor. Ardından işkence ediliyor, Taşla kafa eziliyor. Acımasızca cidden çok acımasızca. Ne yazık ki ülkemizde daha çok var. Tecavüz ediyorsun garibim çocuğa ne diye işkence ediyorsun? O yetmedi neden erkek çocuğuna yapıyorsun? Cins-i sapık! İdama gelince, böyle bir şey söz konusu olamaz ne yazık ki demokrasi idamı yasaklıyor. Eğer böyle bir şey olursa gizli saklı, bu devleti batırır cezalar da ardından gelir . Bir söz vardır; Darbe atana yumrukla cevap verenden Öğüt dinlenmez diye. Bu da öyle bir şey . Üzülerek söylüyorum o adamın yaşama hakkı var . Evet sinir bozucu biliyorum. Neyse fazla konuşmak istemiyorum, Bu cevabı da en iyi seçmen ya da puan almam için yazmadım kesinlikle gerçek şeyleri yazdım...

0|3
    0|1
    • Demekrosi idamı yasaklıyor diye birşey yok. Demokratik olupta idam cezası olan ülkeler var. Bu dünyada demokrasi koca bir yalandan ibaret. Birleşmiş milletlerde sözde işler oyla yürüyor ama amerika onay vermezse hiç birşey yapılmıyor. Ortadoğuya demokrasi gelecek diye hikayeler uyduruluyor ama şu anda bütün ortadoğu yangın içinde. Gerçek olan nedir diye sorarsan bütün samimiyetimle şunu söyleyebilirim. Güçlü olanlarla güçsüz olanlar var ve güçlüler güçsüzleri yok ediyor.

• Bunu YAPANIN 22 YASINDAKİ Bİ COCUK OLDUĞUNU ÖĞRENİNCE ÇOK ŞAŞIRDIM. 22 YAŞINDAKİ BİR GENÇ YAHU 22 YAŞINDAKİ BİR GENÇ. DAHA DOĞRUSU O.Ç

• nedemek yaşama hakkı var o çocugun yaşama hakkına noldu neden elinden alındı o zaman apo 30 bin insan öldürdü yaşama hakkı varmı? demokrasi dağıtan abd de idam var

• Küçücük bir çocuğa tecavüz edilmesi ve öldürülmesi.. Benim ne kalbim ne aklım almıyor ne acı bir durum. Nasıl hastalıklı bir zihniyettir bu ya ? İdam konusuna gelince, bu belki insanları caydırıcı bişey olabilirdi ama adalete ve o adamın ordan çıkmayacağına güvenebilsek, ağırlaştırılmış müebbet hapis onun için çok daha acı verici olacaktır.

0|2
    0|0
  • yasaların boşlukları olsa gerek.ama 2 günde filan çıkarmazlar .en iyisi halka teslim etmek .bu arada size bir şey hatırlatayım.yemeği babasına değil amcasına götürüyordu

0|1
    0|0
  • adamı tecavuz ettiği organından assınlar !

3|2
    1|1
  • özellikle şu çocuk tecavüzcüleri varya bak özellikle onları..

böyle özel bir meydan kuracaksın cam kafeste.. aklına gelecek türlü işkenceler .. anıra anıra , yalvaracak öldürük artık beni diye.. günlerce... sonrada geberteceksin pisliği

naklen de canlı yayınlanacak!

1|1
    0|0
  • Hak edene idam olmalı.. Şimdi o şerefsiz sapığı hapishanede besleyecekler mi? Allah Allah... Geberip ilahi adaleti görmesi daha iyi geliyor bana!

1|2
    0|1
  • olmasın cagdısı diyenler umarım aynı sey bigün basınıza gelmez

1|2
    0|1
  • Aferdersin ama or*spunun namusu kadar adalet var ülkemde . Eger idam gelirse bu s*refsizleri degil bu ülkeye bir cok katkisi bulunmus komutanlari pasalari degerli adamlari asariz...

0|2
    1|2
    • ne katkı ama hangi istihbarattansın komşumuyuz acaba?

• devlet suçlarında bahsetmiyorum. Sadece bu tarz sapıklık suçları için idamın gelmesini savunuyorum.

• Yemin ediyorum mertin olumune o kadar cok uzuldum ki lanet olsun oyle insanlara kesinlikle size katiliyorum boylelerine idam gerek...

1|1
    0|0
  • Bu idam cezası şeriat adı altında yapılsaydı herkes terörist bunlar cinayet işleniyor derdi şimdi neden öyle düşünülmüyor ? ikinci bir konu Mert için gerçekten üzüldüm ama onun gibi hatta daha canice öldürülen milyonlarca çocuk var neden sadece Mert için ayaklanıyo bu millet bence çok garip..

0|2
    1|0
    • 1.si bana göre müslümanlık şeriat uygulanmalı ve şeriat için istense toplumda önyargı oluşur katılıyorum

2.si bu sadece mert için değil bundan sonra bu şekilde işlenmiş tüm suçlar için geçerli olmalı. Tekrar okursan o şekilde yazdım zaten

• Evvet kesinlikle :) merhum Akif Ersoy un da dediği gibi medeniyet açmaksa bedeni desenize hayvanlar bizden daha medeni..

• Pinkpolyanna seni de kuma yaparız oh :)

• "B" dedim hem çağ dışı bir uygulama hem de o şerefsize ödül gelir. Hücreye koyacaksın geberip gidene kadar.

0|1
    0|0
  • Türkiyede adaletin yerini buldugunu düşünmüyorum hiç bir şekilde. o yüzden böyle masum çocuklara kıyanları kent meydanında sallandırcan ki diğerlerine ibret olacak . belki biraz olsun azalır bu vahset o zman :(

0|2
    0|1
  • keşke öyle bişey olsa o hapis yatsa bile onu yaşatmazlar ki içerde inşallah yaparlar :(

0|2
    0|0
  • a tabiki böylelerini sallandırmak gerek hiç mi acımadı o çocuğa ne günahı vardı sanki daha küçücüktü :(

0|1
    0|0
  • Bence ölüm ona bir ceza değil ödül olur. yaşarken öldürücü bşey yapılması grek işkence vs..

1|2
    0|1
  • Kesinlikle İDAM İDAM İDAM !

1|2
    1|1
  • Hak edene verilir

0|1
    1|0
  • Kesinlikle idam edilmeli.

0|1
    0|0
  • idamla suçarı bağdaştırma. idam hiçbirşekilde vicdana uygun olamaz

3|0
    3|3
    • Başına gelseydi eminim o pisliğin yok edilmesini isterdin.

• sen hagi ruh alemindesin anlamış değilim.? ne alaka " idam hiçbirşekilde vicdana uygun olamaz" diye o küçük beyninden laf üretiyorsun...? senin tuzun kuru olunca böyle konuşabiliyon..

• kafa kesme idamı var ama.ben şahsen karşı buluyorum vahşice iğrenç bişey. allah versin cezasını idam olsa önüne gelen birbirini keser.hem sen başkasını öldürünce daha günah işlemiş olursun allah bugüne bırakır ama yarına bırkmaz.en güzelide ömür boyu hapis cezası. ölene kadar ohh mis..

1|0
    0|0
    • ama bu dediğim şey suriyede oluyor. kısasa kısas olmalıdır. o çocuğa ne yapıldıysa adama da yapılmalı ki eşit olsun. bn her zaman eşitlikten yanayım. buna benzer olay çk duyuyorum. 3 aylık yad ayeni doğmuş bebeği öldürpü atmalar vs.. allah bildiği gibi yapsın beter etsin ne diyim. Allah rahmet elesin mert aydını.

• kısasa kısas diye bişey vardır fatih sultan mehmetin hikayesini oku herkes birbirini keser değil devlet adilce yapmalı bu işi

• bencde.o adamı assan yetmez ama.

• Kızlar Devam
    4

Erkekler Ne Diyor 26

• Ben bu haberi okuduğumdan beri kendime gelmekte güçlük çekiyorum. Aynı vaka 2 hafta önce de Kırklareli'de olmuş. Bugün de Adapazarı'nda Bakımevin'de kalan erkek yeğenine cami tuvaletinde tecavüz eden dayının hikayesi vardı. Bu arada çocuğa arkadaşları ve yolda rastladığı başka birileri de tecavüz etmiş.

Ciddi ruh hastası bir toplumda yaşıyoruz.

İdam konusunda gelince, bu haberleri okuyunca ben de türlü işkence fantazileri kuruyorum. Çok netim benim bir yakınımın başına gelse öldürürüm. Çok net.

Fakat ne yazık ki bu vakalara çözümün idam olduğunu düşünmüyorum. İdam korkusundan çocuğa hallenmeyecek adamın ahlakına sokayım afedersiniz. Ülkede cinsel açlık, baskı, sevgisizlik o kadar had safhadaki görüldüğü üzere sapkınlık olarak addedilen bu olaya meğil eden oldukça kalabalık nüfus var.

Cezaların son derece ağır olmasında hemfikirim, fakat idam ile acıyı rahatlatmak yerine bu manyaklıkları engellemek için sokakta neler yapmalı konusuna odaklanmak daha doğru.

Yukarıda biri kadına şiddetten bahsetmiş. Aynı olayın ürünü, kadına vurma hakkını kendinde gören bir kültürde çocuğa tecavüzün yer edinmesi daha kolaydır. Hepsinin temelinde baskı, sevgisizlik, hak görme ve türlü manyaklık var.

3 yaşında bir çocuğu olan bir baba olarak diyorum ki. Çocuklar artık ölmesin..

1|2
    0|0
    • Hocam idam gelince bu tür olayların tamamen bitmeyeceği konusuna katılıyorum. Sadece azalma olabilir. Bu konularla ilgili devlet psikologlar ve sosyologlardan oluşan büyük bir ekip kurmalı,önlem almalı. Yoksa değişen çok fazla birşey olmaz.

• İdam kesinlikle olmalıdır ama benim daha iyi çözümlerim var ..

2|2
    0|0
  • 9 yaşındaki çocuğa tecavüz edip öldüren adamı ıslah etmek mümkün değil, bu adam nasıl ıslah edilir ki?

Ayrıca, o adamı ıslah edince çocuk geri mi gelecek?

Türlü işkenceler yapılıp hunharca öldürmek gerek o adamı.

2|2
    0|0
  • Demek ki Türk Ceza Kanunu Allah'a inanmıyor.

0|1
    0|0
    • Aynen öyle zaten İtalya'dan almanyadan toplanan kanunlarla ancak bu kadar olur :)

• bence şeriati getirin ne böyle kızlar dıpdızlak çarşafını kıranını alsın bnim gibide ne tecavüz ne ölüm olsun

• şeriata karşı geliniyor ama kasten adam öldürmenin cezası idam olmalı dediğin gibi ne bakıyon diye cinayet cıklıyo sebebi kanunlar zayıf bu adamı 1 metre kare kartanlık hücreye tıkacaksın ömür boyu isterse kendini öldürsün

0|2
    0|0
  • bazı suçlar için idam cezası gelmeli

idam derken illa darağacına asmak değil gazla ya da iğneyle ölümde olur

aq amerika kendi idamlarına laf ettirmez türkiyeye karışır..bu da bugüne kadar basiretsiz politikacıların bok yemeleri işte!

1|2
    0|0
    • Amerika ırağa girer demokrasi olur, idamın kötü bir şey olduğunu söyleyip kendi ülkesinde idamlar yapar. Kim güçlüyse onun borusu öter, demokrasi falan hikaye.

• ADAM YAKALANDI ZATEN..artık hapishanede işini görürler..esas bundan sonra işi zorlaştı eminim şimdi çok pişmandır neden yaptım diye... hapisten kaçsa bile nasılsa tanınıyor halk yüzünü gördü .gördüğü yerde öldürürler onu..

• ben idama karşıyım.linç vicdana daha yatkın geliyor

0|2
    0|0
  • babasına değildi amcasınaydı bildim kadarıyla açıkcası idam yanlış idam uygulanması lazım ama ona hayatı boyunca işkence ediceksin elektriklerle sırtını kullanamıcak hale getiriceksin idam etselerde olur.

1|1
    0|0
  • ulan boyle bı adamı yakalasam ben bızzat kendım ıdam ederım

gunahlarımın kefaretı olur

boylesını oldurmek sevaptır

baskasına yapamaz hıc olmassa

0|1
    0|0
  • idam cezası olmalııı

0|2
    0|0
  • Böyleleri için olmalı.

1|1
    0|0
  • Bunları toplayıp toplayıp mahkemelerde serbest bırakmaya devam ederlerse daha vahim şeyler bile yaşanır

1|1
    0|0
  • s.kini kopartıp ağzına vereceksin öyle o. evlatlarının.

3|1
    0|0
  • bence idam olmamali idam onun icin kurtulus olur bence iskence edilerek aci cektirerek ceza verilmeli

0|1
    0|0
  • Bu konuda islam hükmüne başvurulabilir en güzel ceza sistemi orda.Şeriatın gözünü seveyim.

0|2
    0|0
    • Aslında en doğrusu o ama günümüzde bunu gerçekten doğru şekilde uygulayacak sistem kurulabilir mi? sanmıyorum. İkincisi de toplum olarak bu konuda çok ön yargılıyız.

• dostum ,aslında çok kolay,ülke demokrat olacak cumhuriyetçi olacak,aynı anda islam hükümlerinden yardım alınacak.tabiki önce eğitim geliyor,nasihattan anlamayanın hakkı elbette kötektir.zaten ülkede hakiki şeriat ahlakı yaşansa,hükümlere ve cezalarada gerek kalmaz.

• Evet,önce toplumu düzeltmek gerek. Ciddi şekilde yozlaştık, değerlerimizi toprağın altına attık.

• idam cezası gelmeli kesinlikle.

0|1
    0|0
  • Burası Türkiye! Haklının haksız,haksızın haklı olduğu bir yer. Ne diyeyim o çocuğu öyle vahşice öldürenleri yakalayıp işkence yaptıktan sonra giyotin ile ikiye böleceksin. Böleceksin ki millet ders alsın. Başka türlü anlamıyorlar

0|1
    0|0
  • işkence yapılsın olum kolay olur

1|1
    0|0
  • zaten içerde aynı şekilde tecavüz ederek işkence ederek öldürürler onu.. böylesi daha iyi bence.

0|1
    0|0
  • çocuk tecavüzü, terör olayına bizzat karışıp kurşun sıkan, bomba atana idam şart.

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    6
Yükleniyor...