Atatürkün sorusuna kim cevap vermek ister?

"Atatürk ömründe sorduğu soru karşısında tek bir kişinin sözüne cevap veremedi.

Soru şuydu ;

Mustafa Kemal, Mersin gezisindeyken şehirde gördüğü büyük binaları sormuş.

- bu köşk kimin?

- kirkor'un

- ya şu koca bina kimin?

-yargo'nun

- ya şu?

- solomon'un

Atatürk sinirlenerek sormuş.

' onlar bu binaları yaparken siz neredeydiniz !? '

toplananların arasında bir köylünün sesi duyulur;

- biz Yemende Tuna boylarında Balkanlarda

Arnavutluk dağları'nda, Kafkas'larda, Çanakkale'de savaşıyorduk Paşa'm !

Atatürk bu hatırasını anlatırken 'hayatta cevap veremediğim yegane insan bu aksakallı ihtiyar olmuştur.'

demiştir.

şimdi ise benim cevap bulamadığım bir soru var !?

-bu şeker fabrikası kimin?

-israilin !

-tekel kimin?

- israilin!

-sümerbank kimin?

-ingilterenin !

- seka kimin?

-yunanistanın!

-pektim kimin?

- amerikanın!

- peki ya tüpraş kimin?

- amerikanın!

-telekom?

-amerikanın!

-limanlar kimin?

-yunanistanın!

peki onlar bunları alırken siz neredeydiniz Türk halkı !?

hangi cephelerde savaşıyordunuz da bunları kaybettik?

susma ! susmaa !

birşey söyle. Vatanım için şunu yapıyordum da kaybettim de !

o aksakallı dedemin söylediği gibi birşey söyle!

şu şehit kanlarıyla sulanmış toprağa girmeye yüzün olsun !

0|0
5|5

En İyi Kız Görüşü

• Buna kapitalizm diyorlar.

İnsanları dinle uyutup tüm dünyanın anasını belliyorlar.

Afrika'nın eli kanlı diktatörleriyle işbirliği yapıp tüm yeraltı zenginliklerini sömürdükten sonra o kadar zengin bir ülkedeki insanları açlığa mahkum ediyorlar. Ve kendi doymak bilmeyen para hırsıyla sömüre sömüre iliklerini kuruttukları insanlara insani yardım altında yardım/erzak gönderip sivil toplum örgütleri ile yardımcı olmaya çalışıyorlar. Bu kadar trajikomik bir yer şu an yaşadığımız dünya.

2|4
    1|0

Kızlar Ne Diyor 4

• uyuttular ya da göz göre göre uyuduk...

2|2
    0|1
  • Kış uykusundaydik. Şu bazilarimiz için bitmek bilmeyen kış uykusu. 5*

0|2
    0|1
  • Atatürk bizi bir çıkmazdan kurtardı, şimdi tekrardan o dönemlere gidiyoruz, akp yabancıya satıyor onca şeyi şunu bunu ve daha fazlası. Ülke elden gitti bile.

2|2
    0|1
    • henüz gitmedi.. En azından tamamı gitmedi (:

• Ülkem elden gitti, dediğsem gitti dost

• yahu arkadaşım avrupa birliğine girerken orda nasl bir anlaşma vardı bilmeden havai fişek patlatan sizler yok yabancı alıyomuş bilmemne incelesenize orda nasl bir anlaşma var. kapı gümrük kavramı yok ülke bayrak vatandaş kavramı yok siz hangi senede yaşıyorsunuz ya ...

• Biz gerçekten barbarız şu hale bakın sömürge devleti olduk resmen avrupanın ağzına bakıyoruz atatürk batılılaşma yolunda bize kendi hammaddemizi hor görüp elin gavurununkini alıp satmayı mı öğretti?bize yazıklar olsun

1|2
    0|1

Erkekler Ne Diyor 5

• telekom ürdün vb. bir arap sermayesinde neyse cevabım o değil şu bunları satarken kimse bize sormadı hesap sormaya kalkanlara nasıl davrandığını herkes biliyor zaten

2|1
    0|0
    • aynen peki ne yapmalı sence?

• bir ülkede en önemli unsurlardan birisi iletişimdir. sen bunu elinden çıkartırsan sürünmeye muhtaçsındır.

• yaa bırak bunlara müstahap be

• bu olay aslında tahmini zor bir şey değil osmanlıda gayrimüslümler askere alınmıyordu alınmayınca ne oluyor vatan evlatları ölürken zenginleşiyorlardı siyaset önemlidir ama yerine göre ve zamanına göre siyaset dajha önemlidir arkadaşlar

0|2
    0|0
  • sen alaydın be arkadaşım almak istedinde kim engel oldu :) bırak bu işleri ya özellştrme ne demek satışlar nasıl olur hiçbir bilgin yok afiş edebiyatı yaparsanız böyle olur. kimlerin aldgı degil o işletmelrden devletn aldgı vergidir. sırası geldmi gidersin devlet kurumuna basarsn kalayı özel olsa böyle yapamzsnız diye söylenirsiniz.o işletmelerde yunanlı calışmıyor türk çalşıyor türk. sana sorarım ne silah yapardı ülke ne tank sıfırdı sıfır. şimdi hayalinin almadıgı işler yaplıyor buna nasl cevap verceksin?

0|0
    2|3
    • devlet memurluguna bilmem kaç bin tane dagdan inip afdan yararlanan teroristleri aldıklarını biliyormusun? ben türk oldugum halde dağa çıkmadıgım halde türkiyeye ihanet etmediğim halde bırak memurlugu doru dürüst iş bulamazken sen kalkıp dagdan inen kimligi belirsiz kişilere iş verirsen bilmiyorum ne denir o duruma...

• sen bunları banamı yazdın:))))

• BUnu sen yazdıysan evet sana yazdım .."amaaaan 18 yaşındaymışsın canım benim:)))yaşım 36 siyasetin içinde sayılırım iyi bilirim hiçbir partide adam yok,hepsi masonluğa hizmet eder,her hükümet eleştirilir eleştirildi de bunların dokunulmazlığı mı var yasak mı?daha ilk verdiği sözü yerine getirmeyen (dokunulmazlıkların kaldırılması)Türklüğü ayaklar altına alan,bugüne kadar cemaatle iç içe olan bir başbakan var...sen asıl kanunlarla ekonomiye bak,döktükleri betona değil..makyaj her zaman yapılır...

• bir sümerbank çocuğu olarak şunu sölim sümerbank yerli sermaye ile temelleri atılan ilk devlet kurumlarından bir tanesi...

0|1
    0|0
    • peki şu an nereye ait onuda yazsaydın keşke bazılarının gözüne girerdi.

• parsel parsel satıldı...

• ee sonuç nedir. sümerbank ne yaptı arkadaşım nasıl geliştrdi fabrkada nasl makineler vardı. yahu bir duygu sömürüsü almış başını gidiyor.

• namaz kılıyoduk allah bizi koruyorya :D

2|1
    1|0
    • ((: ALLAH affetsin inşallah.

• ((: yani diyorsun ki yatın uyuyun uyumaya devam edin :D

• basitçe açıklayayaım mesela kuranda farz olan hac görevi nedir mekkeye medineye gitemek bir duvar parçasında dönmek peki bir hac yapmanın maliyeti ne kadar :) arabistanın yılda aldığı turist sayısı ne kadar farkındamısınız her ay antalyaya kaç arap geliyor farkındamısınız ? adamlar müslümanlar sayesinde zengin oluyor sonrada gelip bizim ülkemizde çatur çutur paraları yiyolar ama cennete gitceksiniz siz demi şimdi tm bir şey yok devam :D

Yükleniyor...