Günümüzde ki evlilikler neden kısa ömürlü?

insanlar karşı taraftan çok fazla beklenti içine girdikleri için mi? ya da kafaların da ki o eşsiz, harkulade insanı bulduklarını zannedip, bulamadıklarını gördükleri için mi? neden? eskilere oranla boşanmaların artığı sürekli söyleniyor..

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• 1. Kadının maddi gücünü ve özgürlüğünü kazanması

2. İlişkilerin maddiyata dayalı olması

3. Tahammülsüzlük

4. En mükemmeli arama çabası

5. Saygısızlık, güç yarışı

Eskiden birşeyleri kırmamaya özen gösterilirdi, kırılırsa da çöpe atılmaz onarılırdı..

1|2
    1|0

Kızlar Ne Diyor 6

• nasıl olsa kaybetmeyeceğim düşüncesi geliyor malesef insana.. diyorum ya insanoğlu işte.. bir süre sonra sabrı, sadakati hoş görüyü bırakıyor malesef..

0|0
    0|0
  • Beklentiler tabi, tahammülsüzlükler.

0|0
    0|0
  • birlikte mücadele edecekleri bir şey kalmıyor evlenirken ev araba dahil her şey alınıyor çünkü.

0|0
    0|0
    • çocukları için en büyük mücadeleyi birlikte vermiyorlar mı? en büyük ortak payda o değil mi? onun eğitimi, sağlığı, mutluluğu için?

• daha çocuk olmadan birbirlerınden sıkılanlar?

• ben mücadele için ortak nokta dedim.. farzet ki çocuk Allah nasip etmedi onlara.. bir insana olan sevginin nedeni çocuğun olup olmamsıyla ilgisi yok ki.. sen o insanı seviyorsan seviyorsundur zaten.. sıkılmak farklı bir olay tabi.. ama ona katılmıyorum.. bir insandan sıkılıyorsan zaten evlenemicen..

• Karşılıklı anlayış ve hoşgörü olmadığı için

0|0
    0|0
  • cunku eskiden aileler kabul etmiyodu bosananlari kadin korkuyo ve cile cekiyodu bu yuzden

0|0
    0|0
    • her boşanan biten evlilikleri erkeğin suçu olarak göstermek doğrumu? kadın mı hep ezilen hep hor görülen taraf?

• aynen kadere iman..

• meleklere iman diyerek imanin sartlarini sayasim geldi :)

• saygı yok .. aşk yetmiyo

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Çok fazla yazmak gerekir cevap vermek için. İzledikleri dizilere bakıyorsun zengin ve yakışıklı, altlarında araba, villası olan erkekleri gören kadınlar kocalarından soğuyorlar. Yine televizyonlarda boyalı karıları gören erkeklere kendi karıları çirkin geliyor ve aldatmaya başlıyorlar. Flört ederek sünnetlere aykırı hareketler ve günahlar üzerine evliliklerin temellerinin atılması da evliliklerin bereketli olmamasına neden olmaktadır. Evlenecek kimseler, eşlerini yanlış kriterlere göre, dünyalık şeylere göre seçmekteler. Bunlar bir araya gelince evliliklerde hayır kalmamıştır.

0|0
    0|0
    • +1 güzel özetlemişsin hocam..

• evlilik konusunda biraz kaderciyim ben hocam baya bi.. Allah seçme kousunda irade vermiş ama.. sen bir insanı ne kadar tanıyabilirsin.. anca belli bir noktaya kadar.. en basidi dışarda buluşan iki nişanlı en güzel halleriyle birbirine gözüküyor.. gerek fiziksel gerek kurdukları cümlelerle.. evlendiklerinde en paspal hallerine tanık oluyorlar.. bunun da etkisi yok mu?

• Elbette etkisi olur. Zaten İslami anlamda görüşmenin ve tanışmanın adapları vardır. Süslenip püslenip kendini pazarlamak değildir. Karakterini tanımak önemlidir. Modern flörtlerde sadece dış görünüş ön planda olduğu için evlendikten sonra soğumalar zuğuretmektedir.

• Kadın ekonomik açıdan güçlendikçe bu sayı daha da artacak.

Birde eskiden evden gelinlikle çıkana kefenle gelirsin denirdi...

şimdi ailelerde farkındalık gelişmeye başladı. insan hayatının önemi daha bir ortaya çıktı...

falan filan...

ha bide bireyler eş anne baba olmanın yanı sıra insan (birey) olduklarını anlamaya başladı...

0|0
    0|0
    • dediğinde etkende.. insanların sürekli daha iyisini istemesi elindekilerle yetinmesini bilmemeleride etken değil mi hocam? en basidi.. teknoloji sürekli gelişiyor.. eşlerden biri telefonunu değiştiriyor.. diğer eşde bende daha iyisi olsun diye oda değiştirmek istiyor.. ihtiyacı olmadığı halde..

• yoooohhh! öyle diil olay...

boşanmak güzeldir bakma sen onlara ;)

• herşey geliştikçe ihtiyaçlarda artıyo veya anlaşmazlık cıkıyo zamana ayak uydurmak zor

0|0
    0|0
  • bir çok nedeni var en önemlisi yanlış tercih kız/erkek

0|0
    0|0
    • evlilik birazda şans ve kader değil mi hocam? yani tercihlerinin sonucunu evlenmeden göremezsin gibi geliyor..

• herkes baskalarıyla zevk almak istiyo aynı kişiyle degil ve bizamandan sonra ilk gunku gibi zevk vermıyo

0|0
    0|0
  • Evlenmeyeceğim için hiç düşünmedim.Çünkü kimin kimi aradığı belli.Hele yeni nesille hiç evlenilmez.60'larda 70'lerde yaşasaydım belki düşünürdüm.

0|0
    0|0
    • şu anı düşünme hocam.. ilerleyen yaşlarını düşün bu hayat tek başına çekilmez.. hayatın stresi zaten insanı eziyor.. bu hayatta insan yalnız olmadığını hissetmeli.. cinsellikten tamamen sıyırarak bunu söylüyoorum.. en basidi hastalandığında, moralinin dibe vurduğu anda, herşeyin boş ve anlamsız geldiği bir anda.. yanında birinin olmasını hissetmen ayağa çabuk kalkmanı sağlar.. bunlar güzel şeyde gel gelelim böyle insan bulabilir miyiz:) bu kapitalist sistemde biraz zor gözüküyor..

• Eskiden ben de böyle düşünürdüm,bazı olaylar yaşadım,kimse gerçekten sizi siz olduğunuz için sevmiyor.Birini düşünsen reddediyor,paran yoksa hiçsin.Parasal durumum iyi olduğunda gelecek kişi hiç gelmesin zaten gelemez bu sefer ben reddederim,şimdiye kadar neredeydiniz derim.

• bayanların hepsini o kefeye koymak da ne kadar doğru bilmiyorum hocam.. merhametli vicdanlı çok bayan var.. ama bu bayanların bizim karşımıza çıkma ihtimalini Allah kaderimize yazmadıktan sonra hayıflanmanın ne anlamı var diye düşünüyorum

Yükleniyor...