Tevfik fikretin 2. abdülhamid hana suikastle alakalı şiir yazdığını

biliyor musunuz arkadaşlar? bilmeyenler için link adam şiir bile yazmış suikasti gerçekleştiremeyen ermeni suikastçiye. "Ey şanlı avcı, damını bihûde kurmadın.

Attın fakat yazık ki, yazıklar ki, vurmadın"

bir de bu adam solcu ve hümanist geçinir tevfik fikret bilen bilir ki dünya barışı insanlık barışı insan sevgisi der ama koca padişahın canına kasteden şahıs öldüremedi diye üzülür kalkar şiir yazar.

linkten

33 sene bir tek toprak kaybettirmemiş, uyguladığı denge politikası ile düşmanlarını birbirine düşürmüş, merhameti sayesinde birkaç vatan haini dışında kimseye idam cezası vermemiş bir padişaha bu lafları söyleyen şair ve münevverlerimize! Yazıklar olsun.

Güncellemeler:
o 1 yıldızı veren cahil cüheyla kardeşim sana gülüyorum sadece zavallısın. gel yaz görüşünüde bari.

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Solcular abdulhamidi ne zamandan beri sevdiki zaten? Tevfik fikreti pek bilmem ama boyle bir siir yazdiysa yaziklar olsun !

0|2
    2|0
    • yazmış kardeş yazmış belgeli linktende bak lütfen. aynen dediğin gibi bu nasıl bir vatan sevgisidir anlamak mümkün değil

• açma da boşver sadece bilelim bazı gerçekleri müfredatın dışına çıkalım.

• Bize ecdadimizi hain diye tanitanlarda bunlar hocam

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 4

• Hümanist kelimesinin anlamını öğrenmeni öneririm öncelikle. Ayrıca Tiran'ın düşmesini herkes isterdi. Bu normal bir durum.

2|0
    0|2
    • o halde ibn arabi soruma cevap yazarsın artık bay çokbilmiş kültürlü.füsusul hikem üzerine birşeylerde söylersen tadından yenmez. eminim okumuşsundur. hümanist nedir yenir mi içilir mi nnasıl birşey.

• Yeni sorular kısmına tıkladığım zaman görürsem cevaplarım elbette. Oku, öğrenmek istiyorsan oku. Bu kadar basit.

• hemen bu sorunun iki üstüne bak görürsün. çok cahilim bana birşeyler öğret bilgilendir kardeş. kültür mantarısın burada cevaplarını sorularını hayranlıkla takip ediyorum.

• Doğru! Böyle bir şiiri var. Abdülhamid Han vefat edince meydana gelen olayları görüp bu sefer de ne bekledik ne bulduk manasında bir şiir yazmış. Abdülhamid Han'ın kıymetini bilemeyen, aydın geçinip aslında karanlıklarda yüzenlerdendir kendisi.

0|2
    0|0
  • iyi araştırın iyi.

0|0
    0|0
  • konuyu bilmiyorum araştıracam da senden başkası yalan şu kültür bölümünde üstad onu söylerim sadece.

0|3
    1|0
Yükleniyor...