İlkokul mezunlarını aşağlayan üniversite mezunu...

İlkokul mezunlarını ''cahil'' diye aşağlayan üniversite mezunu kişiler hakkında düşünceleriniz ? Burada cahil olan kim ?

günün sözü ; ''Mey biter saki kalır. Her renk solar haki kalır. İlim insanın cehlini alsa da, hamurunda varsa eşeklik; baki kalır.'' [Fuzuli]

0|0
5|4

En İyi Erkek Görüşü

• Süpersin kız..

* Cehalet üni bitirmekle aşılmaz..Yüreği de zihnide hükmetmeli yaşananlara..Yoksa bu at gözlüğü hiç çıkmaz..Genelleme yapmıyorum amam bir çoğu boş beleş insanlar..Okumayı ilim irfan sahibi olmak adına yapmak yerine yakalarına takacakları kokartların hevesinde hepsi..Ama bilmezler ki asıl olan çıraklıktır..

1|0
    0|0
    • Cok dogru. Ne demiş mevlana , bilgine yaraşir bir sekilde davranmiyorsan cahilsin demektir , en buyul cahiller kendileri ama farkinda degiller :)

Erkekler Ne Diyor 3

• Aşağılayan kişi kendi kalitesizliğini gösterir..

Ben üniversite mezunuyum, 3 farklı diplomam var.. Ama ilkokul mezunu bir kızla çıktım..

Öğrenim seviyesinin farklı olması bazen anlaşmamızı zorlaştırıyordu ama onu hiç bir zaman aşağı görmedim..

Daha yüksek okullar okuyan, master-doktora vs yapan biri de beni aşağılasa gerçekten çok zoruma giderdi..

1|0
    0|0
  • İnsan önce insan olmayı öğrenmeli,üniversite mezunuymuş da ne olmuş,geçenlerde başımdan bir olay geçti uzun diye yazmıyacağım,ben gereken cevabı verdim de.öyle ukala kendini birşey zanneden,kendini okumuş zannedenler varki ilkokul mezunlarının yanına abdestsiz dahi gelmemeleri lazım,esas cahil bu kişiler bence,ilkokul mezunları değil.

1|0
    0|0
  • Etme essekle muhabbet küstürürsün

Silme g.tünü cam kırığıyla kestirirsin.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Üniversite okumakla insan olunmuyor , örneklerini çok gördüm , ilkokul mezunu olup üniversite mezunlarina insanlik dersi verenler var..

Boşver takma kafana , sana diyen önce dönüp kendine baksin.

1|1
    0|0
  • zavallılar işte

ünv. branş eğitimi veriliyor insanlık ve kültür eğitimi değil ve ne insanlar gördüm ki adam çok iyi bir meslekte ama hayvan gibi biri bu mu cahilliktir yok sa bu mu kültür

1|0
    0|0
  • ilber ortaylı demiş ki;

cahillik kötü deyildir, kötü olan kara cahilliktir

böyle bir şeydi işte, konuk oldugu bir progda demişti

şimdi;

bu adam üni okumuş, matematik kimya biraz bir şeyler ögrenmiş ama bakıyoruz

hala karacahil

1|0
    0|0
  • bizdede ona hamurunda merkeplik olanı neylesin ilim irfan derler... üniversite okusa nolucak kültür ap ayrı bişey insanlık terbiye de ayrı yani

1|0
    0|0
  • insanın kendisini yetiştirebilmiş olması daha önemli

1|0
    0|0
Yükleniyor...