Protein tozlari ve benzer kimyasallarin zararlari!

Bunlarin insana verdigi zararlari biliyor musunuz?

Uretenler,satanlar hatta kullananlar ne kadar inkar etsede bu maddelerin insan vucudunu hatta yasamini buyuk tehlikeler icine soktugu bir gercek. Bu tozlarin kullanim amaci sozde kas gelisimini,kas kutlesini arttirmak.

Tabii boyle birsey aslinda yok! Tamamen aldatmaca. Evet spor yapan insanlarin gunluk kg basina protein tuketmesi gerekiyor. Ancak bircok dogal protein deposu mevcut. Hepsini bir kenara birakin bildiginiz peynir alti suyundan yapilan lor peyniri en basit protein deposu.

Uzun yillar spor yapan insanlarin kalbi diger insanlara oranla daha buyuktur,buna sporcu kalbi denir. Bu gida takviyesi adi altinda satilan tamamen kanserojen tozlar vs,kalbinde bir kas oldugunu unutmadan dusunursek kalp buyumesine neden olur ve kalp buyurken kalp damarlari buyuyemedigi icin yirtilmalar olusur ve olume kadar uzanan vahim sonuclar dogurur.

Simdi kimse bana cikip bu tozlari savunmasin! Bunlar sadece cebinizi bosaltarak sagliginizi tehdit eder size kas katmaz!

Spor sagliktir ve bu sagliksiz tozlarin spor da yeri yoktur.

Güncellemeler:
Turkiyede spor salonu acmaya yetki kazanmis 600 kusur kisi varken 10bin i askin salon olmasi da,bu tozlarin yayginlasmasinda buyuk faktor.

Cahillik diz boyu.

0|0
2|8

En İyi Kız Görüşü

• Spora gittiğim salonda yarışmaya hazırlanan bir abi vardı, geçen sene aşırı dozdan hayatını kaybetti. Eşi ikna etmek için çok uğraşmış, ama adam hırs yapmış, aldıkça almış proteini, kazanmak için and içmiş adeta.

Zaten o protein tozları gerçekten kas yapmıyor ki sadece şişiriyor. Sporu ve faydalarını gerçekten bilen biri bu tür hatalara düşmez diye düşünüyorum. Yarışmaya katılanlar o ürünlerden alıyor da normal günlük spor yapanlar neden alıyor, anlam veremiyorum. Düzenli spor yapınca zaten gerek kalmaz ki...

Bilgiler için teşekkürler. Umarım birileri okur da faydası olur.

0|0
    0|0
    • Guzel bir cevap olmus,anlayana tabi... Sag ol.

Simdi diyecekler ki steroid ile bu tozlari karistirmayin. Tabi buda ayri bir cahillik. Steroid bildigimiz islenmis hormon ve vucudu buyutmek icin yapilan bir ilac. Tabii yapay buyume balon gibi dusun. Protein tozu da islenmis kimyasal hale gelmis protein. Onlarin inandiklari sey zararsiz hani peynir alti suyundan yapiliyor. Sen hic cikolatali tatlandiricili peynir alti suyu gordun mu?:) Daha fazla yazmiyorum nasil olsa anlasilmiyor:)

Kızlar Ne Diyor 1

• Herbalife, Nitro-Tech gibi markalara asla güvenmedim güvenmem de... Hatta bağımlılık yaptıklarını biliyorum, şahit oldum...

Gıda takviyesi adı altında zaten vücuda yeteri kadar 'sağlıklı' bir şey girmiyorken katkı maddeleri bombası atıyoruz...

Zayıflama haplarına da, bu tozlara da, reçetesiz multi vitaminlere de karşıyım...

Bilgilendirmeniz için de teşekkür ederim...

0|0
    0|0
    • Bende bu guzel cevap icin size tesekkur ederim.

• Fatih Bey,

Tartışacak değilim sizinle... Bir şeyi de yarıştırmıyorum... Ama bildiğim şeyler var ve net bilgiler... Size de saygı duyuyorum tabii... Ama siz bana aynı saygıyı duymayarak 'cahil' diyorsunuz...

• Hayır kesinlikle ben öyle bir kavram kullanmadım sadece firma hakkında bilgi verdim ve eğer fazla bir bilginiz yoksa bu konu hakkında arastırın demek istedim. Neyse bende size ve fikirlerinize saygı duyuyorum.. İyi günler

Erkekler Ne Diyor 8

• dayan lora yumurta beyazına ... kırmızı ete...

yalnız bu tavuk göğsü olayı adamı bozuyor bilginiz var mı?

0|0
    0|0
    • Bu kimyasallar kadar bozmaz :)

Tavukta kadinlik hormonu var deniliyor evet ama bozacak kadar cok yenmez zaten. Mide bu :)

• Iste olay budur.

Afiyet olsun :)

• tişikkiridirim ;)

• Ciddi bir önerme ama kanıtla desteklense daha iyi olurdu sanki? İşlenmiş herhangi bir besinden farkı olduğunu düşünmüyorum (konserve, hazır çorba, hazır ton balığı) vs

Kimyasal destek zaten adı üstünde kimyasal destek, zararı tartışılmaz :)

0|0
    0|0
  • Faydası abartılcak kadar cok degildir yumurtadan aldıgın proteınle proteın tozundan aldıgın proteın aynıdır sadece daha hızlı kana karısır. Zararı bunu takvıe olarak degilde günde en az 3 kere kullanan bılıncsız kullanıcılarda karacıger degerlerınde yukseklık olarak görülür dicegim spordan sonra bir ölcegin bir zararı yok protein tozu vs takviyeleri steroıd adlı kımyasallarla karıstırmayın.

0|0
    0|0
    • Kalpte yağlanma yapıyor tozlar

• Belli bildigin. her ögün yumurta ye o zaman kolestrol yapar oda mı zararlı ? önemli olan kullanım bırakın böyle mahalle dedıkodularını.

• Ok.

• Yalniz bir bilgi protein tozlari duzensiz kullanildiginda sorunlara yol acabilir spor oncesi sonrasi kullanilirsa bisey olmaz ama surekli icersen karacigerde yaglanma yapar buda siroza cevirir ve kanser olarak olursun dogrusdu bu

0|0
    0|0
  • Sağlıklı olmak için spor yapan insanlar neredeyse "zehir" yerine geçen tozları, hapları kullanıyorlar.Bu ne yaman çelişki :D

0|0
    0|0
    • Cahillik :)

• proteın tozu vs takvıyelerle steroıd adlı kımyasalları karıstırıp bilmeden yorum yapmayalım derim ögrenin öyle konusun

• esin takviyelerinin zararı yoktur binlerce insan yıllarca kullanıyor.. en dahil bir haltı bilmeden konusma mongol..

0|0
    0|0
    • Yurek mi yedin kahvalti da?

• Lan bu klavye nasil bisey herksi delikanli yapiyor

• Kanka ben dogal proteein tozu kullanıyorum peynir altı suyu cok faydalı

0|0
    0|0
  • protein tozunun zararlı olduğunu düşünmüyorum birçok doktor tavsiye etmişti bana

0|0
    0|0
Yükleniyor...