Merhaba, hiç hacamat yaptırdınız mı ? Yaptırdıysanız neler yaşadınız ? İyi mi yoksa kötü bir sonuç mu aldınız?

Hacamat yapırdınız mı ? Hacamat yapırdınız mı ?Hacamat yapırdınız mı ?

0|0
7|12

En İyi Erkek Görüşü

• Modern tıp ve milyarlık makinaların suyu mu çıktı da kan oturtmalı jilet gibi riskli aletlerle biryerleri kesmeli , enfeksiyon riskli ve tedavi değeri sıfır işlere yöneliyorsunuz ? Bunda bir hayır olsaydı dünya tıbbı bunu çoktan tesciller ve uygulardı, böyle merdivenaltı ve kim olduğunu aslında bilemeyeceğiniz ancak kartında doktor yazıp arkasına kulunç kırılır bel çekilir kırık çıkık yapılır şeklinde sünnetçi ilanı yazmış kişilere sizi bırakmazlardı.

Asıl iki mesele , tedavide neden geciktiğinizi soran gerçek doktora ve sağınızda solunuzda psikopat gibi görünen kesikleri gordugunde ne cevap vereceğinizi şimdiden düşünmemeniz.

Bu bir çıkar tedavisidir , onca para verip kendini kestiren kimse " iyi gelmedi " diyemez. Para bayılmadan da kendinizi kestiremezsiniz .

Peygamberimiz Hz Muhammed'in rivayeten bunu yaptırdığı söylense de belirgin kanıtı yok , yaptırsa da o devirde şimdiki bilgi ve tanılama cihazları ile denenmiş onanmış ilaçlar olmadığından yaptırmıştır. Bundan Allah her şekilde kendisine şifa ihsan eder, ama bunu taklit ederek aynı şifaya ulaşacağımızı düşünmek de akla tamamen hem ulvi hem bilimsel anlamda terstir.

1|0
    3|3
    • Kardeş sana bişey söyleyim. Alternatif tıp hiç bir zaman yok olmayacaktır

• Çok doğru. Ve insanlara umut satacaklar. Soran skolyoz hastası ve 31 dereceyi geçince omurga eğriliği , daha artmasını durduracak şey hacamat macamat değil , platin çubuğun omurlara vidalanmasıdır. Hacamatla geçecek zamanda ise , gogus kafesi öne çökeceğinden akciğerlere yer kalmayacak ve hava açlığı çekecek , derin nefes aldığında da kalbini yersizlikten sıkıştıracaktır.

Bilgisayarcı mantığı hangisini öneriyor sence ?

• 3ay

sen kanıt yoktur diyemezsin yazılı mühürlü belge istiyorsan sahi hadislerde bunlar sabittir evliyaların kerametleriylede sabittir. Burda gelip 1400 yıllık sünneti burda yazdığın 5 paragraflık yazınla bitermeyeceksin modern tıp ve milyarlık makinalarınla iyi şifalar

Kızlar Ne Diyor 7

• O ne demek bilmesem de aklıma hacamat abiyi getirdi:D link

0|0
    1|0
  • ben değil ama yakınlarımdan birileri yaptırdı

bir sorun yaşamadılar rahatladıklarını söylediler

0|0
    1|0
    • ben omzumu ve belimi incittim. Acaba bir faydası olur mu ?

• yer olarak bilmem genelde tanıdık isimler olur tavsiyeyle iş yaparlar diye biliyorum

o yüzden bu konuda yardımcı olamayacağım

geçmiş olsun

• teşekkürker

• yaptır dostum benim cecremde yaptıran cok war herkes cok memmun .bende gidicem bas agrısındann kurulamazsam

0|0
    1|0
    • Diyorsun :/ ben şu bel / boyun / omuz / ayak ağrımdan kurtulsam yeter

• hareketsiz yatıyorum ya da kolumun bacagmın ustune yatıyorum yadavcok uyuyunca agrıyo

• ben de geçen üstüne yatmışım omzumun ağrıyor 3 gündür

• annem yaptırmıstı iyi gelmişti omuzları cok agrıyodu omuzlarına yapptırmıstı iyi gelmişti ama kanı düşük olup bide hacamat yaptırınca bayılmıstı o da var yani :))

0|0
    0|0
  • Yaptırdım bu ay yine yaptırcam ben gayet memnunum şahsen :)

0|0
    1|0
  • yaptırmadım ama cok istiyorum acıdan korkuyorum

0|0
    0|0
  • o ne?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• İlk önce seçtiğiniz yerin ve bu işi yapan uzmanın işini çok iyi bilmesi gerekir.Hacamat herkese yapılmaz.Eğer uzman uygun görürse yaptırabilirsiniz.Hacamat kupa çekmeye benzer biraz.Jilet ile vücudun bazı bölgelerine küçük çizikler atılır.Sonra kupa gibi ama pompa gibi bir cihaz ile kesilen yerden kan alınır.(bilmeyenler için) Hacamat tek başına bir uygulama değildir.Bununla beraber sizin kan grubunuz vs. gibi özelliklere göre yiyip yemeyeceğiniz şeylerin listesi çıkarılır.Bir müddet için ise programlı yemek listesi verilir.(Diyet gibi).Hatta bazen bunların yanında sülük tedavisini de önerebilirler.Dediğim gibi hacamat kendi başına kalıcı etki bırakmaz.Bu etkinin devamı için beslenmenize dikkat etmelisiniz.Sorunuza gelicek olursak benim annem hacamat yaptırdı.Belinden ve kilosundan çok şikayeti vardı.85 kiloden 65 kiloya düştü.Ama uzun vadede(6 ay kadar).Tabi bu kişiden kişiye değişebilir. Hacamatı yaptıracağınız yere çok dikkat ediniz.Her yer steril olmayabilir.Kullandıkları eşyaların steril olup olmadığını dikkat ediniz.Çünkü hastalık kapabilir, daha kötü durumlara düşebilirsiniz.Geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • Yuh diyorum sadece..

Bazı insanların şifa bulmak amacıyla vücuda zarar verdiği varsayılan kirli kandan kurtulmak için kafa, kol, bacak ve sırt gibi bölümlere jiletle kesikler atılarak kanın çıkarıldığı 'Hacamat' adı verilen yönteme başvurduğunu, bunun tıpta yeri olmadığını söyledi. Son günlerde bu yöntemin arttığına ve hijyen olmayan ortamlarda yapıldığına dikkat çeken Doç. Dr. Hisar, bunların bulaşıcı hastalıklara davetiye çıkardığını vurguladı.

0|0
    0|0
  • evet ben her sene yaptiriyorum peygamber efendimizin sunneti kafamdan ve ayaklarimdan ve sirtimdan yaptirdim

1|0
    1|0
  • hacamat hiç yaptırmadım...ama yanlış bilmiyorsam vücuttan kirli kanın atılması gibi bişeydir sanırım

ama yaptırmam o ayrı.normal kan vermeyi tercih ederim

0|0
    0|0
  • ewet yaptırdım

başımdan

omzumdan

cok faydasını gördüm

0|0
    0|0
  • Hacamat neymiş ki

0|0
    0|0
  • yaptırmadım düşünüyorum çok faydalı imiş tabi işin erbabını ve doğru zamanı yakalamalı

0|0
    1|0
  • yaptır yaptır iyidir

0|0
    0|0
  • Bir bitmediniz.

0|0
    2|0
  • Hiç yaptırmadım o iğrenç şeyi

0|0
    2|0
  • Sırtımdan yaptırmıştım bir kere. Etkisini çok farketmedim ama sünnet olduğu için ve faydasına inanarak yaptırdım. Yapan kişi bu işi iyi biliyordu eşiyle birlikte düzenli yapıyormuş. Kendisi normal kan vermenin de faydalı olduğunu ve yılda bir hacamat + bir normal kan verdiğini anlatmıştı.

İyi geldiğini anlatan çok kişi dinledim hatta hacamattan sonra sara hastalığından kurtulan biliyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...