Bazı kadınlar şeytanın insan sureti midir?

hz ademe yasak elmayı yediren de bir kadındı. sinsilikleri fesatlıkları silah gibi kullandıkları cinsellikleri kadın bence çoğu anlamda nefsimizin sınama aracı. erkekleri günaha sokan .

bu konuda benim görüşüm şu tabi hadisi şerifte cennet annelerin ayakları altında der yani kadın değerlidir. islama ilk iman eden de yine bir kadındır. nisa suresinde kadınlara mehirlerini gönül hoşluğuyla verin der.

ama kadın aynı zamanda gizli şeytandır. allahın saliha olarak bizlere verdiği kadınlar başımızn tacıdır bize helaldir ama diğerleri mekruhtur haramdır. şeytan erkekleri harama düşürmek için kadınları kullanır. kadınlar şeytana bilmeden hizmet ederler.

0|0
9|7

En İyi Erkek Görüşü

• döktürmüşün yine mirim evet şeytandır kadınlar şeytanın önde bayrak sallayanıdır. tabi senin de dediği gibi helallerimiz ayrı.

0|3
    5|2

Kızlar Ne Diyor 9

• şeytanlığın cinsiyletle alakası yok karakterle alakası var

her iki cinstende nefsine hakim olamayan kötü olan çok tam tersi olan da çok

sadece kadınlara böyle söylenmesinin haksızlık olduğunu düşünüyorum

karşı cinse çamur atmaktan başka bir şey değil

bu arada hz ademe yasak elmayı yediren şeytanın ta kendisiydi hz havva da yedi o elmadan

o yüzden cennetten "ikiside" kovuldu cezalandırıldılar.

2|0
    0|1
  • "abazanim" demiyor da kadin seytandir diyor ncgjkvfhk.

4|2
    0|4
  • Bir söz vardır duymamışsan yazayım oku..

Bir kadının 9 nefsi vardır 1 aklı vardır,

bir erkeğin 9 aklı vardır 1 nefsi vardır

kadın 1 aklıyla 9 nefsine engel olabilirken

erkek 9 aklıyla 1 nefsine engel olamaz..

Bir bayan topluluğunun içinde bir erkek soyunsa 100 kadından 1-2 kişi bakar.

Ama bir erkek topluluğunun içinde bir bayan soyunsa 100 erkekten 1-2 kişi bakmaz .

Bu demektir ki şeytan kadın değil senin " nefsin " dir , ona engel olamıyorsan karşı cinse çamur atma :)

1|1
    0|1
    • çamur atmıyorum bu konuda bisürü hadis var kıssa var geçmişte biraz okuyun.

• O hadislerin uydurma olmadigini nerden biliyorsun ?

Bende fıkıh kitabı okumuş biriyim az çok okuyoruz , kimse kalkipta kadınlara seytan diyemez , erkek egemen dünyada yaşıyoruz , kendi nefsinizi bastiramazsiniz karşı cinsi suclarsiniz.

Nefis şeytandan daha büyük düşmandır , farkında ol...!

• valla çoğu erkekte çok iyi bilir şeytanlıgı söyle genelliyosunuz ya deli ediyosunuz beni..

3|0
    0|1
  • ebet öyledir.

0|1
    2|0
  • Allah seytan a seval vermesin kadın erkek tanımaz hepsini kendiyle birlikte cehenneme götürür Allah cumlemizi korusun bu illetten

0|1
    0|1
  • Evet erkekler adeta birer melek kadınlar şeytan.

0|0
    0|0
  • evet bazı kadınlar öyledir ama bazı erkekler de şeytana hizmet eder yani cinsiyetle alakası yok

0|0
    0|0
  • Senin zihniyetine yazıklar olsun. Kendi iradenize sahip olamazsınız, sonra da kadına şeytan dersiniz. "Mini etek giyiyorsunuz, neden elletmiyorsunuz?" Bu sorudan sonra gördüğüm en rezil ikinci soru buradaki.

4|1
    0|3
    • rezilse sende yazarak rezelate katılmış oluyorsun felsefi bakarsak. yazmak zorunda değildin.

• Birinin müdahele etmesi lazım sizin gibi zavallılara

Erkekler Ne Diyor 6

• soruya bakıyorum, soranın düşüncelerini yansıttığı en iyi cevaba bakıyorum, hay sizin kafanıza sıçayım dememek için kendimi zor tutuyorum.dedim galiba :(

3|0
    0|4
  • Kadınlarla ne alakası var.Kadınlarda da Erkeklerde de Nefs olduğuna göre iki cinste Şeytanın vesveselerine yenik düşebilir. burada kopukuçurtmanın yorumuna katılıyorum.Bence sen kendine,nefsine hakim olamayan birisin ondan kadınları suçlu buluyorsun.Sokakta gtüne bakmadığın kadın yoktur bence :D Yobazizmi iyi kullanıyorsun

0|1
    0|1
    • et parçasına bakacak kadar aciz değilim rabbime hamdolsun. beni bu sitede tanıyanlar kadınları sevmediğimi de bilirler beni abazanlarla karıştırma kardeş. bilgin yok ama fikir sahibisin bunu yapma.

• bana bilgisiz dersen bende sana cahil derim kardeşim.Haddini bilirsen bende haddimi bilirim bu işler böyle.Engellemem ben kimseyi isteyen engellesin..

• ooo sen çok yanlış anlamışın kardeş ben sana bilgisiz demedim seni tanımıyorum ki. bir daha oku istersen en alttaki mesajımı bilgin yok derken beni tanımadığını belirtiyordum ama sen başka yere gitmişsin. beni tanımıyorsun hala söylüyorum üstteki kopuk mudur ne halttır ona da yazmıştım tanımadan abazan etiketi vurdunuz. bilgin yok benimle ilgiliydi. beni tanımadan etiket vuramazsın öyle bilmem kadınların nerelerine bakıyorsun diye.

• kardesım allah askına cinsiyet üzerinden bole bı yakıstırma yapmak nedemek sen nasıl bir manyaksın kadınlar gizli şeytandır ne ayıp bı laf git KURAN I KERİM IN TURKCESINI AL OKU OLMADI INTERNETTEN INDIR SAKIN okudum felan deme de bana bu nasıl bir din anlayışı şok oldum

1|0
    0|0
    • orada dur kuranı cevşeni elmalılıdan okumuş adamım ben kurandan hadisten gitmedim sadece günlük yaşamda erkeği yoldan saptırdfıklarını söylemek istiyorum bir kısmı için.

• sen nasıl bakarsan öyle görürsün.elektriği uygun tesisatla kullanırsan evini aydınlatır bozuk kullanırsan çarpılırsın...düzgün hanım evini aydınlatır bozuk kadın hayatını karartır...

1|0
    0|0
  • her kadın değilde ,bazı kadınlar şeytanın yardımcısıdır,nefsine mağlup ve muhakemesi noksan erkekleri yoldan çıkarmak için birebirdirler.tabiki uçkuruna düşkün ,bir mesud ailenin bahtiyarlığına göz dikmiş,fırsat avcısı erkeklerde yok değil.

0|0
    0|0
  • bir kısmı "bilmeden" şeytana hizmet eder bunların.

0|0
    0|0
Yükleniyor...