Osmanlının kimle hangi savaşı yaptığını nasıl aklımda tutabiliri.

kpss ye çalışıyorum ama tarih çok zor kim kimle savaştı nereleri aldı bir türlü aklımda kalmıyo nasıl çalışayım

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• dostum. victoria 1-2, europan 1-2-3-4, totalwar empire serilerini yükle oyna. tarih bilgini bu yönde uygulamalı geliştirirsin. azcık zamana ihtiyacın var ancak savaşları çok net öğrenirsin. Hele victoria 2de 1914 yılında 1.dünya savaşı çıkıyor.v.s. bu şekilde savaşlarıda,tarihleride ezberlersin.

0|0
    0|0
    • :) güzel yöntemmiş önceden başlasaydım iyi olurdu

• peki yüklerim oyun oynamya vaktim yok ama denemeye değer :)

• çalış çalış nereye kadar arkadaşım? az temiz hava al. kafanı dağıt azıcık. birdaha ömürboyu çalışacaksın, kafanı kaşımaya fırsatın olmayacak zaten :)

Erkekler Ne Diyor 7

• Kimi okur direkt ezberler, kimi de yazarak. Okuyarak ezberleyemiyomuşsun demek ki o zaman yazarak ezberleyeceksin. Zor bir şey değil yahu, al eline kalemi kağıdı yaz savaşları birkaç kez sonra kafandan yazmaya çalış, takıldığında bak yine dene tekrar tekrar. Tabi ezberlemek yetmez bu bilgilerin kafanda kalması için açıp test çözeceksin.

0|0
    0|0
  • link :D

0|0
    0|0
  • bende kpss ye çalışıyorum.. çok basit geliyor bana ... çalışma tekniğimden olabilir..

sen nasıl çalışıyorsun ?

gerçi yazıyla anlatılacak şeyler değil

0|0
    0|0
    • olayları biliyorum ama savaş isimleri antlaşma isimlerini karıştırıyorum senin çalışma tekniğin nasıl

• sonuçta bilmek gerekmezmi ortaöğretim

• yok o kadar değil... kpss de bu hangi savaştır diye sormazlar.. ?

• eski osmanlı sınırlarına bak şimdiki haritalarla karşılaştır oralar eski osmanlı toprağıysa hepsiyle savaşmıştır aşşağı yukarı

0|0
    0|0
    • sınavda direk bilgi istiyo şu padişah şurayı hangi savaşta almıştır tut tutabilirsen aklında

• ohooo ben sayısalcıyım oku yedim.. tarih bilgim 0 vatandaşlık 0...benım morali sıfır sıfır sıfır sıfır.. 3 ayda tarih biter mi?

0|0
    0|0
    • bende sayısalcıyım :)

• :) yav lys bir yandan kpss bir yandan bu sene tatil yok.. eşşeklik bende ki üniyi dondurdum yoksa şimdi rahat rahat kpssye çalışıyor olacaktım..

• Ben tarihçiyim de kuruluş yükselme donemi ile ilgili şifreler var bilmen lazım

0|0
    0|0
    • şifreler derken

• :) peki t.edrim şimdi dha iyi anladım

• Rica ederim

• hangimiz sevmedik dinle*et gerisini

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• tarih atlasını eline al anlarsın

0|0
    0|0