Karma Eğitim Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

Aslında cevapsız sorulardan sadece bir tanesi bu ..

Ben başarısız bir proje ve tatbikatında ısrar edilmesi saçma bir sistem diye düşünüyorum.

Bu makale de okunmalı.. link

• Gerekli,devam edilmeli
    83% (5)33% (1)67% (6)Oy Ver
  • Gereksiz,çaresine bakılmalı.
    17% (1)67% (2)33% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|7

En İyi Kız Görüşü

• Hem iyi hem de kötü bir şey..

ayrıca yahudiler ilimlerde ileriler ve karma eğitimden uzaklar diye biliyorum...

kız ve erkekler bir ortamda derslere odaklanamayabiliyorlarmış.

0|1
    0|0
    • Odaklanma sorunu var,hepimiz bunları yaşadık. Cinsel tacizler,tahrikler ve saireler var..

Erkekler ve kızlar ciddi sıkıntılar yaşıyor,kendilerini ifade edemiyorlar,bilhassa kızlar.Yahudiler faizsiz bankacılığı da uyguluyor.Medeniyet adı altında hep bize olanlar oluyor:.

• %100 haklısın

Kızlar Ne Diyor 4

• Devam edilmeli

0|1
    0|1
  • kız erkek değilde öğrencileri sadece ilgi alanları ve becerilerine göre sınıflandırmak daha mantıklı

0|1
    0|0
    • Hem karma eğitim kaldırılmasını hem de dediğinizin yapılmasını isterim. Zira eğitim sistemi diye bir şey yok Türkiye'de.

• Bilemiyorum yorumsuzum

0|0
    0|0
  • Gerekli,devam edilmeli

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Gösterdiğin makale Almanya ve Amerika referanslarını gösterdiğine göre , her iki ülkede de karma eğitimi yasaklayalım.

Bunun Türkiye ile ilgisi ne asıl bu ortada yok , bilindik bir tercüme olmuş , ayrıca yapılan araştırmaların asıl akademik makale linkleri yok. Der Spiegel , Almanya'da yayınlanan haftalık ve konularını sansasyonel seçen bir dergi , yani satış için aşırı gıdıklayan bir çizgisi var. Akademik değil ankete dayalı ise bu sonuçlar , bu durumda inandırıcı olmaz zira , matbaasında istediği kadar anket basıp hazırlayabilir.

Sonuç itibarı ile tutarsız bir dergi makalesi, güvenilir olmadığından üzerinde konuşmanın ; hele kendimize yormanın hiç alemi yok

2|1
    0|1
    • Böyle ciddi konularda referans makaleler nazara alınmaz,sadece mevzu hakkında ufak bir altyapı oluşması sağlanır insanlarda. Sonra; ciddi bir problem daha cevapsız ? Kızlar neden okula gönderilmiyor,kızlar neden erken yaşta evlendiriliyor,özellikler doğuda,öyle değil mi ? İnsanlar kızlarının bu şekilde eğitim görmesini istemiyor. Erkek ve kızlar ,kendi yaratılışlarını tanıdıkça,ders için değil,kendini beğendirmek ve şehveti tatmin edebilmek için gidiyor okula. Hepimiz okuduk,okuyoruz,değil mi ?

• Yetiştirilen çocukların ebeveynleri de aynı sistemin mağduru.. bu bir mağduriyet,başarı değil.Tam bir kısır döngü. Demem o ki ; cinsler birbirleri için yaratıldı,fakat kadının anatomisini erkenden tanıyan bir genç,ne derece sağlıklı bir birey olabilir ? P*rnografinin en büyük endüstri olduğu şu küreselleşen dünyada ,çok büyük bir tehlike ile hem mücadele ediyoruz,hem de tedbir alınmazsa karşı karşıyayız.

• Daha önce beyin yetiştirmek gerek ; insanların sağlığı ekonomisi geçimi ve diğerine faydanın aşılanması gerek yetiştirirken . Kanserin yanında p*rno ya da cinslerin birbirine eğilimini tehlikenin büyük kısmı olarak görmek de mantıklı değil, bir problem ise enformasyon dünyasını durdurmak gerekir ki bu da imkansız. Bu durumda yanlışı doğruyu bize ait sınırları anlatmak ve aşırılığın cezasından da haberdar etmek dışında yasakçılık yoksaymacılık tarzı yollar da geçerli olmaz.

• islam biirçok alanda olduğu gibi kadın ve erkeğin eğitimde bir araya gelmesine müsaade etmez bu konuda bisürü hadis vardır şimdi uğraşamam yazmaya. kuran ve sünnet ışığından olsun sosyal sonuçları olsun karma eğitim milletlerin zehiridir. konuyla ilgili güzel bir link için link

0|2
    0|1
    • Islam 9 yasinda kizlarlan evliligi destekler. Islam sakat cocuk ortaya cikartan akraba evliliklerini destekler.

Islamin dediklerinin tersini yaparsak daha basarili bir ülke oluruz.

Islam hicbir topluma Egitimli ve Aydin nesil getirmedi.

Huzur üzeri hic konusmayalim bilem.

• Benim birsey Inkar ettigim yoktur ;)

• Hadi kardeşim,sen git kendi inancını yaşa ben susuyorum sen galipsin,haydi. :)

• Müslüman ülkelerin geri kalmasinin nedeni, Egitim Seviyesinlen degilde, kiz ve erkek ayni odada der görebilirmi konusunlan ilgilenmesi.

Siz hala düsünün Karma egitimi uygunmu diye.

Karma Egitimli Gavur dediginiz kisiler Marsa insan gönderiyor.

Ondan sonra Müslüman ülkeler geri kaldimi bunlar hep Dis gücler.

Karma Egitimi gerekli bir uygulama, Karma Egitim iki cinsin, saglam bir iletisim kurmasinda yardimci olan bir sistem.

4|0
    0|4
    • Eksiler geliyor. Gercekler aci verici degil mi.

• Bak gercekleri kabul etmek okadar zor degil.

- Islamin sadece insanlara zarari var.

- Islamsiz ülkeler daha güzel daha ahlakli.

- Islami ülkelerdeki kan akisinin nedeni Islamdir.

Butü gercekleri kabul etsen gercek huzura kavusacaksin. Türkiye artik yeterince 9 yasindaki kizi yatagina aan adamin pesinden kostu.

Artik yeterince kendi cinsell ve maddi cikarlari icin bir Din uyduran Arapin pesinden kostu.

Inkar zamani bitti artik, senide Dinsizlige davet ediyorum, Aydin bir türkiye icin.

• Hakaret etme,fikrin varsa söyle.

• Benim anlamadığım, 2+2'nin 4 ettiğini kızlı-erkekli anlatınca sorun oluyor da, erkek erkeğe anlatınca mı normal oluyor?

Hay zihniyetinize.

0|2
    0|3
    • "Prof. Maria Anna Kreienbaum, 1999 yılında Scuhle Lebending Gestalten (Okulu Canlı Olarak Şekillendirmek) isimli eserini yazdı. Karma okullarda kızların cinsel tacize uğradıklarını, tacizlerin engellenemediğini, erkek tacizlerine karşı alınması gereken tedbirleri anlattı.

Der Spiegel dergisi 6 Mayıs 1996 yılında Kız Okuluna Dönüş/ Kızlara Daha Fazla Şans başlığı ile kapak yaptı. Karma eğitimin karaya oturduğunu, politikacıların karma eğitimin kızların aşağılanmasına (Diskiriminierung) yol açtı"

• karma eğitim kesinlikle doğru insanları cinsiyetlerine göre ayırıp değerlendirmek aptalca bişey makale fazla saçma, başarılı olup olmamak karma eğitimle değil ülkeler in eğitim sistemleri ve ailelerin çocuklarını yetiştirmeleriyle alakalı bişey

0|1
    0|1
  • Karma Egitimsiz okullar.

facebook.com/photo.php?v=266485386846329&set=vb.160539754113052&type=2&theater

0|0
    0|1
  • Gereksiz, çaresine bakılmalı.

0|1
    0|1
Yükleniyor...