Osmanlı Tarih Kitabını okumak istemek ama sıkılmak

Arkadaşlar Osmanlı Tarihini anlatan 5 ciltlik kitap

aldım, Nicolae Jorga'nın. Çok değerli ve hep

kaynakla bilgi veren ansiklopedik çalışma.

Osmanlı devletiyle alakalı objektif bilgiler veriyor. Bunu çok severek ve tarih bilgimi artırmaya yönelik satın aldım. Başladım baştan sona okumaya ...

Osman, Orhan bey dönemini zevkle okuyup

bitirdikten sonra I.Muradın dönemine geçtim ve bu padişahtan sonra kitabı okurken çok sıkılmaya

başladım. I.Beyazıda gectım bunun döneminde de çok ama çok sıkıldım resmen zorla okudum.

Şimdi zorla okuyarak doğru mu yapıyorum ? neden sıkıldığımı da bilmiyorum. Hani I.Beyazıdı merak ediyorum buna rağmen kitap zevk vermiyor. gereksiz bilgiler vererekte sıkıyor. Kesin olarak biliyorum ki kitap bundana sonra çok

sıkıcı geçecek, çok istememe rağmen kitapta insanı sıkan bir şey var. Normalde tarih okumayı çok severim. Şimdi Bilgimi artırmak istiyorum ama kitap sıkıyor ne yapmalıyım ?

0|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

• Bilgi seviyesi ağır kitapları arada mola vererek okumak daha iyi oluyor bence.Mesela biraz oku sıkılmaya başladığında ara ver başka ilgili çeken kitapları,roman vs oku birkaç gün sonra geri dön tarih okumaya yani kendine zorunluluk haline getirme.Belirli bir zamanda bitirmek zorunda değilsin,istedikçe yavaş yavaş oku.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Kitabın üslubundan olsa gerektir. Bazı kitaplar salt bilgi verirler. İşte şu yılda şunu yendi, şu beyliklere son verdi, falan flan. Oysa insan daha değişik şeyler istiyor. Mesela padişah yolda yürürken, kendisine bir meczup geldi, Mağrurlanma padişahım, snden büyük Allah var dedi, padişah da onu 1000 kese altınla ödüllendirdi. Tarzı şeyler okumak isteyebiliyor :)

0|0
    0|0
  • duraklama devri falan okuduysan ondandır

0|0
    0|0
Yükleniyor...