Kadın olmayı Türkiye'de azımsayanlardan mısınız?

Şafak Pavey' in 16 maddesi ve Türkiye'de kadın olmak ya da olamamak...

Maddeler hakkında ne düşünüyorsunuz?

1. Evlen ve kendini kocana sakla.

2. Kocana en az 3 çocuk (mümkünse erkek olsunlar) ver.

3. Sezaryen harici şekilde bunları doğur.

4. Ama o sırada evde otur. doğurmaya hastaneye gidebilir misin orasını daha anlamadım.

5. Mümkünse regl olmadan doğurgan ol çünkü ayıp yani ama mümkün değilse bunu doğal bir şey gibi değil de saklanması gereken bir utanç gibi yaşa.

6. Kürtaj ve doğum kontrolünü unut, hiçbir koşulda aklından dahi geçirme.

7. Açık saçık giyinme, sen meyve gibi bir şeysin, insan değilsin, insanlar (erkekler) meyvenin kabuklusunu sever, unutma.

8. Açık saçık giyinirsen tecavüze uğrama çünkü uğrarsan haksız olursun, pantolon giydiysen, mini giydiysen, içki içtiysen vs. tecavüzcüye haklı olarak indirim yapılır.

9. Sen çocuk olmayacaksın, doğduğundan itibaren kadınsın. ona göre davran, ağır ol, fazla kikirdeme, mesela 13 yaşında kendi isteğinle onlarca erkeğin tecavüzüne uğrama.

10. Sen meyve olduğun kadar dişi köpeksin de, ona buna kuyruk sallama! zavallı, kendi halinde sapık ve tecavüzcüleri tahrik etme.

11. Gece çıkma, içki içme, kızlı erkekli ortamlara girme, bir erkekle bankta yan yana oturma, öpüşmeli film filan da seyretme.

12. Kafanı örtmen hakkında da, açman hakkında sana fikrin sorulmayacak, hep erkekler konuşacak, söz hakkın varmış gibi davranma.

13. Menopoz konusunda bir açıklama gelmedi henüz ama sanırız o da faiz lobisinin işi olmalı, doğurganlığımızı elimizden alıp ülke ekonomimizi bozmak için. o nedenle mümkünse menopoza da girme.

14. Ha bir de vajina deme, ayıp.

15.Feministsen çirkinsin. lezbiyensen erkek bulamamışsındır. sevgililerin olduysa motorsun. olmadıysa kezbansın. bekarsan, boşandıysan, dulsan eksiksin. çocuğun yoksa bir işe yaramazsın. hani hobi olarak uygun bir şeyler yap elbette ama var oluş sebebin bir erkeğin karısı ve çocuklarının annesi, başka da bir işin yok, bunu unutma.

16. Bu memlekette bir kadın olarak, %50 ile azınlıksın. hayatın zor olacak, bunu unutma, kafayı üşütmeden yaşamaya çalış.

0|0
07

En İyi Erkek Görüşü

• Peki bu ülkede kadın olmak kadar zor bişey olduğunu biliyor musun?

Erkekler bunları niye yapıyor diye sorgulamıyorsun çünkü biz TÜRK'üz Bizim iç güdülerimiz

korumak adına kadınlar kendini koruyabilseydiler tecavüze uğramazlardı.. Ve şu ki tecavüz çok basitmiş gibi üstünü çizmiş geçmişler...

Sana soruyorum madem arkadaşım tecavüze uğrasan ailenin ve kendi halin nasıl olurdu?

Bana cevap vermene gerek yok ama Heryerde eşitlik Türkiye gibi bir ülkede beklemeyeceksin..

Bekleyeceksen de başka bir arkadaş söylemiş gideceksin New York'a Miami'ye Meksiko'ya İtalya'ya böyle bu.

0|0
    0|0
    • Türklerin içgüdüleri hayvanca demek:)

neyse aklı başında olan insanla evlenir

• Siz sadece kendinize çekin hayat yapısını bu ülkede sadece Türk yok Bütün ülkelerden dinlerden hüviyetlerden insanlar var ama bu ülkede olduğu için Türk diye geçiyor.. Yapacak bişey yok siz feminenler içinde bu bir avantaj kullanın ülke zaten gerilimin kıyısında bide feminen kadınları ben çekemem çeken düşünsün. Ve biz erkekler böyleyiz diye değil kadınlarda bu şekilde onlarında bizden pek farklarının olduğu söylenemez.

Ve cevaplayan arkadaş senin vatandaşlığın ne ? Sen Türk değilsin heralde.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• E müdür o zaman sen de evlenmezsin olur biter. Kendin için yaşa. Bir çocuğa hayat falan verme. Hobilerini gerçekleştir. Dünyada neyi yapmak istiyorsan onu yap.

Remember to the sentences of Chuck Pallamuk;

" You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not contains of your wallet. You're not the fuckin' Khakis! You're all singing, all dancing crap of the World. YOU HAVE TO GİVE UP!

0|0
    2|0
    • Zaten kendimiz için yaşıyoruz ama bir de öngörülen gördürülmeye çalışılan kurallar var.

• Sen de o kuralları önemseme işte. Bak bana ben aile yanında kalıyorum. Yaşım 29. Hiçte yok evde kalacağım yok evlenemeyeceğim yok baba olamayacağım diye düşünmüyorum. Sen de anne olmayı falan düşünme. Yaşa hayatını. Hayat güzel. Evlilik genel açıdan gereksiz bir şey.

• Artık bıkma değil, tiksindirdiniz. Ya sevmiyorsanız çekin gidin kadınlara değer verilen Avustralya veya Yeni Zelanda gibi ülkelere. Vallahi tiksindim şu feminen düşüncelerinizden. İnsan olun, başka bir şey istemiyorum sizden!

0|0
    4|0
  • bana göre saçma ve abartı bu ülkede kadınlar oldukça özgür hemde baya bir özgür dış ülkelere bakılması yeterli kaldıki gelişmiş denen ülkelerede bakıla bilir

0|0
    2|0
  • Şafak pavey kafayı yemiş...kendi çapında saçmalıyor..bu yazdıkları cok sıradan bır aksamda haberlerı ızleyerek de yazılabılır.70 mılyonluk Turkıyemde illa birileri suç işleyecek,illa birileri birilerine olmaması gerektıgı gıbı kötü davranacak.Şafak'ın yaptıgı felaket tellalıgından baska bır sey degıl.Bilinçlendirme adına sıfırda sıfır. Ancak milleti doldursun.

0|0
    1|0
  • Kadınlığı Şafak Pavey'lemi ölçütlüyorsun yazık

0|0
    2|0
    • Sen de insanları 1 soruyla ölçüyorsun ya asıl sana yazık...

• bir şairin manita ayiklama çalışmalari vol:57390363940407

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...