Türkiye'de kadına şiddet'in fazla olmasının sebebi nedir ?

0|0
7|12

En İyi Erkek Görüşü

• Bence olaya bu gözle bakılmamalı,Türkiye de niye şiddet fazla buna bakılmalı,en azından trafikte bile kırmızı ışık daha sönmeden kornalar başlar vs bunun gibi.İnsanımız şiddete yatkın.Adam olan zaten kadına el kaldırmaz,ama şimdi sokakta sopa yiyen bir adama erkeğe şiddet denmiyor,ama bir kadın dayak yiyince hemen kadına şiddet denip olay haberlere tüm kadınlar ezilip sopa yiyiyormuş gibi aksettiriliyor,Türkiyede çocuğa şiddet ,kadına şiddet,işçiye şiddet vs herkese bir şiddet var,İnsanımız ilk önce şiddeti öğrenip yüzde doksan gereksiz olduğunu tam manasıyla öğrenmeli.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Kadınların dayak dayak diye meme uclari sizliyor

öyle alistilar

0|1
    0|0
  • kendini erkek sanan hayvanlara sormak gerek bunu ya da hayvan dilinden anlayan biri varmı?

1|1
    0|1
  • Ne bilim ölçmedim ki...

0|1
    0|0
  • Okumamak !

0|1
    0|0
  • Lilith hikayesini okurlarsa millet anlar.

0|0
    0|0
  • yalçın çakırı izle anlarsın :D

0|0
    0|0
  • Erkeklerin cehaleti

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• aile ortamından başlıyor, evlenmeden önce dayak yiyenler evlenince karısını dövüyor, Türk insanının da tabiatında var dayak çok iyi bişeymiş gibi kullanmak

0|1
    0|0
  • Cehalet ve geri kafalılık.

0|1
    0|0
  • Bir çok sebebi var

Ekonomik, bireysel, toplumsal, makro ve mikro açılardan bakılabilir soruna fakat bence en büyük sebep toplumsal.

O kadar patriyarkal bir toplumuz ki kadın sevişecek domalacak sesini çıkarmayacak diye bakan bir sürü öküz var ülkede.

cayırt

0|1
    0|0
  • kadınlara yönelik her gün bir çoğu kurulan. kadın destek mestek kuruluşları. malesef çok kadın bunları görerek erkeğe her şeyi yapmayı mübah görmeye başlıyor. karşıdakide çıldırıyor. tabiki şiddete kesinlikle karşıyım. kadına vuran acizdir. ama kadınların kışkırtması var. arkadaş .

0|0
    0|0
  • cahillik ,eğitimsizlik ,kadına verilen değerin az olması

0|1
    0|0
  • Yasaların yetersiz ve güvensizliği...

0|1
    0|0
  • sosyo ekonomik ve sosyo kültürel etmenler söz konusudur heralde bilemedim şimdi

0|1
    0|0
  • fazla yüz vermek.^^

0|1
    0|0
  • kadına şiddet uyguluyan adam adam dildir.ama kadında bazen susmasını bilicek ikiside birbirinin üstüne gitmeyecek

0|0
    0|0
  • ata sporu çünkü

0|0
    0|0
  • o şiddet oalylarına dikaktli bakmak lazım ben mesela bir kaçını yanlış buldum..bir kaçını doğru doğru budukalrım kadın kocasını aldatıyor...

0|1
    0|0
Yükleniyor...