Umay Umay'ı okuyan var mı? En sevdiğiniz sözlerini paylaşır mısınız?

Bu kadın bence felsefe gibi bir şey. Çok severim kendisini. o* Kırmızı isimli kitabıyla tanıdım kendisini. Kitap ne yazık ki piyasada tükenmişti. Çok aradım ama bulamadım. Sonra yeniden baskısı oldu ve diğer kitaplarıyla birlikte onu da aldım. En son da Cevapsız Ağrı çıktı ve hemen bir tıkla alıverdim.

-Bırak nefes alayım ve senin sevdiğin kadın olayım.

"sakın üşütme. sakın yaşlanma. sakın yıkılma. sakın, sakın, o güzel ruhunu ayaza tutma. tahtadan defterler yap, deniz kabuklarından kutular, şiirin yetişemediği müzikleri duymak için kalbini yastığın altına koy. senden çalındıkça çoğalan hayatı, gözyaşlarından çıkardığın mutluluğu anlat. gözlerindeki aşkı değdir parmaklarının biçimlendirdiği her rüyaya."

"daha kolay yaşamalıyım. metruk evlerde yaşayan 'tam işte o kelimeydi' dediğim insanların arasında..; daha kolay ama nasıl, onu da bilmiyorum. aşk iki de bir ellerimi tutmak istiyor. 'bir gün sen de cezanı çekersin' diyor. boşuna, ellerimi verme... uyutmayacağım seni, ninniler büyütmuyor çünkü. bahçende sıçrayan ağustos böcekleri hala saçlarımın içinde..; bir tek ben kanadım, bir tek sen gördün beni.

artık özgürüm, öyle yalnızım ki..."

Güncellemeler:
Az da olsa Umayseverler görmek mutlu etti beni. Teşekkürler arkadaşlar.

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• ben şarkılarını dinlemekteyim,severim

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Müebbet mi kesildi masum olduğum halde cezam..?

Bitmeyecek mi kaoslarda boğulduğum kabustan bozma rüyam..?

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• "Kazanmak zaten yakışmazdı bana. Kazananların, onların yakalarında lav stori'ler, ölürken bile dişlerini fırçalayan, koltuk altlarını dedorantlayan aşklar var."

Sokaklar Uyudu Artık Öpüşebiliriz - Umay Umay

1|0
    0|0
Yükleniyor...