Senden nefret ettiğimin farkında mısın? Yalancı gülücüklerini ve nezaketini... Ne kadar aptalca bulduğumun?

Kendi kötün ile kendi iyini kendine sağlayabilir misin?... Kendi istemini bir yasa olarak kendi üstüne asabilir misin?... Kendi kendinin yargıcı olabilir misin ve kendi yasasının öç alıcısı?...

Korkunçtur, kendi yasasının yargıcı ve öç alıcısıyla yalnız kalmak… Yıldız işte böyle fırlatır ıssız uzaya, yalnızlığın buzlu soğuğuna…

Ama bir gün yalnızlık yoracak seni... Bir gün eğilecek gururun ve yürekliliğin yılacak…Bir gün haykıracaksın: “Yalnızım ben!...”

Bir gün artık görmeyeceksin yüksekliğini, alçaklığını ise pek yakından göreceksin… Kendi yüceliğin bir hayalet gibi korkutacak seni… Bir gün haykıracaksın: “Her şey düzme!...”

Nietzsche.

Çok şey istemiyorum. Cümlelere değer veren birkaç insandan okuduklarında güzel saydıkları sözleri yazmalarını veya alıntı yapmalarını istiyorum. Soru formatını bulması gerek, yoksa siz fakirlerden bir ricada bulunmamayı yeğlerim.

Sevdiğiniz sözleri, replikleri ve kitap cümlelerini bu piç soru sahibi için yazmak ister misiniz? Hayır istemezsiniz bunu ben de biliyorum. Öylesine konuşuyorum işte. Boşluğun hakim olduğu ortama konuşmak zevk veriyor.

0|0
3|0

En İyi Kız Görüşü

• Yalnızlığın tanımını kelimelerle yapmaya çalışan insanlar kadar boş benim de cümlelerim. Anlatılmak istenileni açığa çıkaramayacak harf kolonileri hepsi.

Ama yine de değer kafa patlatıp parmak yormaya.

Ben de ışığı yakmak için lambanın anahtarına ulaşmaya çalışan bacaksız bir çocuk gibi yalnızlığı yazacağım sana.

Yalnızlık gerçekten yorar mı insanı?

Ya da boşver.

Senin için yalnızlık nedir?

Bir sokak köpeğinin bakmak zorunda olduğu yavrularıyla birlikte yaşadığı -yaşamaya çalıştığı- sokağın çöpüne muhtaç olması mı?

Eve kapatılan ama hergün sevilen köpeğin durumu mu yalnızlık?

Yoksa şımarık kızımızın sevgilisi onu terkettikten sonra yaşadığı boşluk mu yalnızlık?

Hangisi yakışır senin yalnızlığına?

Bakmak zorunda oldukların için muhtaç kaldığın çöplük mü?

Yoksa sana sonsuz sevgi sunan insanlar varken ilgiden sıkılman mı?

Hangisi daha masum olurdu senin için?

Ya kimse olmasaydı?

Hayatta sorumluluk denen bir şey olmasıydı, kendini soyutlasaydın herkesten...

Yine de kirlenir miydi bazı "yürekler"?

Bazılarını yalnız olamamak yorar.

Yine de yalnız kalmak istemez kimileri.

Birgün pes edecek beden her şeyden.

İsyan edecek onu yaradana da onu kullananlara da.

O da çekip gittiğinde yaşayacağız asıl yalnızlığı.

Alıntı, Deniz'den.

1|1
    0|0
    • Yalnızlık ile bu bataklığa çok şey döktüm, fakat içlerinde hiçbiri bendeki yalnızlığın tanımını dile getirmedi. İlginçtir.

Belki de saklı kalmalı. Kelimeler küçük kalır yanına.

Köpek benzetmenin bir çıkış noktası olduğunu düşündüm nedense. Umarım gerçeklerle bağdaşmıyordur. Ya da benim paranoyak kurgu, hayal ve tahmin dünyam. Eğer boşsa lütfen aldırış etme.

"Yürekler" ancak kişi kendisi istediği ve kabul edebildiği sürece kirlenir. 'Düşünceler' gibi tıpkı...

Ben bir şeyi biliyorum...

• Birileri bir gün 'düşüncelerini adayacak birini' umuyordu. Kalbinin gerçek tarafını.

Zorunluluktan doğmuş eylemleri kalbini kirletememişti. Düşüncelerini de...

O kafasının içindekileri ve gerçek olduğunu bildiği yüreğini saklamıştı. Bedeni sadece duygularını ve düşüncelerini taşıyan bir araçtı sadece. Asıl şey, sol göğsünün derinliklerinde bekletilen o eşsiz saf sevgi ve omuzlarının üstündeki kimsesiz düşünceleri idi.

O gerçek bir kadındı, gerçek bir güzellik...

Kızlar Ne Diyor 2

• Günahkarlar hoşgörülü ve özgürlükçüdür, çünkü empati kurmalarına bir engel yoktur. Pişmanlık bir aydınlanma anıdır ve tövbe hem bir psikolojik analiz, hem de kendini bilmenin ideal görünümüdür.

0|1
    0|0
  • Öyle bir zaman ki gerçek sevgi çöplüğe,Aşk denilen yatağa düşmüş !

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...