Dünyanın en büyük derbilerinden biri..

Neden bu kadar gündeme geliyo bu derbi işin içinde Fenerbahçe olduğu için mi ? yoksa Galatasaray olduğu için mi ? Neden bir GS-BJK maçında hiç ses çıkmazken FB-BJK hatta FB-TS maçından yer yerinden oynar ? Bu Fenerbahçe'nin büyüklüğünü göstermiyomu sizc de ?

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• kendini kandırma biraderim.

türkiye de iki tane büyük var. başarı bakımından kupa bakımından taraftar sayısı bakımından.

tabiki onların maçları yer yerinden oynatır. bir gs-fb derbisi bir ts-bjk derbisi gibi olabilir mi ?

son yıllarda Galatasaray'ın başarı konusunda bu kadar farkı açması zaten en büyük sıkıntınız.

0|0
    0|0
    • Sorumu tekrar oku ve tekrar yorumla biraderim ben orda dedim ki neden GS-BJK maçında birşey olmazken FB-BJK hatta FB-TS maçında yer yerinden oynar ? Ayrıca ben kendimi kandırmıyorum ortada ki üstünlüğü görüyorum lütfen asıl sen kandırma kendini istatistiklere bakılınca kimin üstün olduğu belli oluyo ben bir GS düşmanı değil hatta FB den sonra en sevdiğim takımdır sadece taraftarından nefret ederim GS olmasaydı Türkiye liginde rekabet olmazdı ben severim GS yi kimseyede laf ettirmem merak etme

• Fenerbahçe dün top oynamaya gelmemişti biraderim. yoksa emenike niye tekme atsın Mehmet topal niye ikinci sarı kartı görmek için kaysın veya alves niye topa koşan adama dirsek atsın.

ayrıca meireles hakeme tükürmemişti çok iyi bildiğimiz baş parmağı ile işaret parmağını birleştirip gey işareti yapmıştı.

• He evet şimdi hatırladım bencede terbiyesizliktir bir futbolcuya yakışmıyo zaten FB taraftarı meirelesi kınayıp gerekli dersi vermiştir bunuda zaten son zamanlarda çıktığı maçlarda görebiliyoruz görevini yapıyo kimseyle polemiğe girmiyo bak banada nedense tam tersi şekilde geliyo bilmiyorum belki psikolojiktir istemeden taraf tutuyorumdur ama GS oyuncularıda futbol için gelmemişti emrenin üzerine oynayıp eksik bırakmak istiyolardı FB yi ve bunuda her zaman ki gibi başardılar kışkırtmayı iyi becer

Kızlar Ne Diyor 3

• çünkü nefret edilen çirkef takım fenerbahçe. her derbisinde muhakkak ki sorun çıkacağı için gözler hep onun derbisinde oluyorr

0|0
    0|0
    • sorun çıkartan çirkefliği yapan Allah için söyle GS miydi FB miydi bu son maçta

• genel olarak söyledim niye fb derbileri önemseniyor diye sormadın mı? hem bu maçta da melonun dil çıkarması dışında sorun çıkartmadık yine sizinkiler kaşındı

• ya tamam bırak sıkıldım galatasaray taraftarıyla tartışmaktan objektif bakmayı becermek bu kadar mı zor

• tek kelime söylicem sonra arkamdan atıp tutucaklar ama havvaaa... KİMSE FENERBAHÇEYİ CEKEMİYOOO

0|0
    1|2
    • Katılıyorum sana şu ligde diğer takımlar kardeş takım seçerlerken aralarında Fenerbahçeyi 17 takımında çekememesi FB nin suçu değildir bir arkadaş FB çirkef demiş ama dün kü maçta bütün TÜrkiye gördü çirkefliği karaktersiz meloyu alkışlarken Selçuğu yuhladılar

• aynen boşkoy havlayıp dursunlar

• fenerbahçenin çirkefliğini gösteriyo

1|0
    2|1
    • Yorum için teşekkürler ama dikkat et bir gece önceki maça çirkefliği kim yaptı lütfen biraz objektif olalım çıkarın şu at gözlüklerini

Erkekler Ne Diyor 4

• neden acaba bu olaylar baska maclarda olmuyo,mesela fb bjk, mesela fb benfica! mesela fenerbahce sigma olymouc:))acaba bu galatasarayın EN BÜYÜK olmasındanmı kaynaklanıyor:))

0|0
    0|0
    • Alakayı anlamadım ben FB ye sütten çıkmış ak kaşık demiyorum benimde hiç beğenmediğim olayları olmuştur ama bizim adımızın geçtiği çoğu olayda sorunun biz olmadığımız çarptı gözüme objektif olalım lütfen herşey ortada ben GS ye ya da başka bir takıma laf atmiyorum hepsi benim memleketimin liginde oynayan takımlardır hepsi canımdır benim sadece GS nin taraftarından nefret ederim ben

• o kadar büyükki fb bütün dünya fb yi konuşuyo hatta fransada bile birine soruyolar türkiye nerde diye direk galatasaray diyo bu yüzden gerçekten çok büyüksünüz siz :)

0|0
    0|0
    • Felakettin ben Türkiye içinde ki bu saçma sorunlardan bahsediyorum belki bir kaç insanın fikrini değiştirip biraz daha sakin olmasını sağlamak istiyorum GS nin başarıları tabiki çok büyük bir FB lide olsam gururlandırıyo beni çünkü bir Türk takımı sadece şu taraftarların biraz kendine gelmesi lazım biz ne zaman organize olup yol kenarında bekleyip GS nin otobüsünü taşlamışız ya da ne zaman rakip oyuncuyu kışkırtıcak şeyler yapıp dilimizi çıkarmışız lütfen objektif olun biraz at gözlüklerini çıkarın

• allah var hiç yapmadınız binlerce taraftarı lagım sel sularının içinde bekletmediniz kardeşim konuşacaksan tarafsız konuş biraz emrenin yaptıklarını millete ana avrat sövmesini ırkçılık yapmasını boğazını keserim diye işaret yapmasını gazeteciye rakip takım başkanlarına taraftarlarına el kol hareketleri yapmasını konuş biraz dediğin gibi at gözlüklerini çıkartın biraz EMRE diye insan müsvettesi biri var o takımda

• Kocaelispor

0|0
    0|0
  • Dünyanın en büyük deribisi diye kandırmayalım kendimizi Türkiye sınırları dışında doğru düzgün haberi olunan konuşulan bir derbi değildir gs-fb derbisi ayrıca dünyada kaç yabancı kanal ülkesinde göstermiştirki bu derbiyi belki 1 belki de hiç gösterilmemiştir, o yüzdendirki dünya derbisi demeyelim bizim insanımız hep abartıyor, ligimizin standartı bir Fransa ligi seviyesine falan yaklaşırsa o zaman değeri artacak bu derbilerin de dünya derbisi diye adlandırılma olasılığı yükselecektir.

0|0
    0|0
    • Bu başlığı atarken gerçekten bende düşündüm ama sonra aklıma dış ülkelerde de artık yavaş yavaş tanınmaya başladığımız artık değerimzin arttığı geldi hatta geçenlerde izlediğim bir FB-GS derbisinin bir avrupa belgeselcileri tarafından hazırladığı program geldi ve gururla yazdım.

Yükleniyor...