Baba nereliyse oralı mı olunuyor ?

Benim babam Ankaralı ancak ben İstanbul'da doğdum ilk orayı gördüm doğar doğmaz. Bu durumda nereli oluyorum ? Hani derlerya baba nereliyse oralı olunuyor diye. Kafam karıştı yahu. Nüfus cüzdanımda İstanbul yazıyor. Bence baba nereliyse oralı olunması alakasız bir şey. İnsan nerede doğduysa oralı olmuyor mu ?

0|0
8|4

En İyi Kız Görüşü

• genelde baban nereliyse oları olursun denir ama birde baskın gen var belik annenin genleri daha baskındır

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• ankaralısın ama olmamalısın! nerelısın dıye sorduklarında gogsunu gere gere angara dıyemeyen angaralı olsa ne olur olmazsa ne olur,yedı kusak ıstanbullu:)

1|0
    0|0
  • baba nereliyse oralısın mantıgıyla bakarsan baban da dedenin oldugu yerden deden de onun babasının oldugu memleketten o da onun babasının oldugu memleketten oluyor sonuc olarak sen de dedenin dedesinin oldugu yerden oluyorsun cok öncesini bilemeyecegin icin sacma bir mantık. kim bilir nereden geldiler. o yüzden ekmegini nerden yiyorsan oralısındır.

2|0
    1|0
    • Yani ben araştırdım soy ağacımı falan. Bu kafama takıldı. Türklerde böyle bir şey var sadece. Baba nereliyse çocukda zoraki oralı oluyor.

• Ankarayı hiç sevmem işte İstanbulluyum diyincede ee baban ankarlaı falan diyorlar o yüzden böyle bir soru yönelttim. Taa eskilere dayanan abuk subuk bir söyleyiş oldugu belli. Bu durumda anne boru gibi kalıyor çünkü.

• bu konuda babanın memleketi daha önemli oldugu icin tabi anne tarafına pek dikkat edilmez. neyse ankaralı veya istanbullusun iste ne farkeder

• Doğduğun yer değil doyduğun yer memleketin derler doğma büyüme İzmirliyim...

1|0
    0|0
  • Ankaralısın .

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Resmi olarak "kütüğün" neredeyse oralısın, doğum yeri değil. Gayrıresmi olarak gayet Ankaralısın, baba nereliyse orası:)

0|0
    0|0
    • neyse ben istanbulluyum diyeceğim sonuçta herekse ısrarla *-*

• Elbette baban nerelisin oralısın çünkü genler ordan geliyor o etnik kökenden geliyor

Bende Bursa da doğdum büdüm ama babam Tatar ve bende Tatar olarak görüyorum kendimi

0|0
    0|0
    • Eee anne ne bu durumda boru mu o ?

• 'kök'ten gelen bir gelenekçiliği devam ettirmenin gereği bu:)

0|1
    0|0
  • Evet öyle biliyorum

0|0
    0|0
  • ankaralısın bırakın şurada doğdum burada büyüdüm demeleri

0|1
    0|0
    • Ne alaka ? Türk milletinin uyduruğu olan bir şey bu. Yurtdışında yaşadım bir süre orada böyle şeyler yok.

• Ben yanlış okumuşum özür dilerim. Aynen Türkiyeden aşırı farklı yerler. ben küçükkeen isveçte okudum. böyle baba nereliyse oralı oluyorsun olayına söyledim öyle tuhaf karşıladılarki hatta güldüler hiç unutmam *-* Hep içimde kalmıştı gidip çakmak.

• Haklisin fakat aslen Ankara lisin

0|1
    0|0
  • kökenin nerden geliyo yavrum senin:)

0|0
    0|0
    • Kökenim ooo bulgar göçmenimiyim ben o zaman :D

Yükleniyor...