Şeytanın vesvesine düşüyorum. Cennete girebilecek miyim?

Sayın ks üyeleri yıllardır içimi kemiren bir soru sormak istiyorum şimdi ben ALLAHA inanıyorum kalpten gönülden şeytanın vesvesine düşürüyorum düşünce yapımı degiştiriyor beni imansız etmeye çalışıyor bide benimde kendime göre günahlarım var ben şimdi cennete girebilicemmi gönülden inanıyorum diyorum

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• cennet kimsenin tekelinde değil, kimin gireceği belli değil namaz kılan oruç tutan girecek diye bir kaide yok namaz kılmayan oruç tutmayan girmeyecek diye bir kaide yok amel şeaat iman bunlar senin kanaatin olcak.

1|1
    0|0
    • hayır imanlıyım hiç kuşkum yok tabikide kimic girecegini sadece ALLAH bilir ya imansız ölürüm diye korkum var şuan imanlıyım dinimede sagdıgım her zaman sevap işlemeye günahtan kaçınmaya çalışırım

• günah işliyceksin zaten ki allah seni affetcek .. allah herkese nefis vermiş değilmi her insan nefsine uyar günaha girer önemli olan dua etmek merhamet istemek namaz kılmak gerisini yaradana bırak..

• tm çok sagol

Kızlar Ne Diyor 2

• ya cennete gidip napıcaksınız. orası çok sıkıcıdır. aksiyon yok korku yok bişe yok..

0|1
    0|2
    • töbe töbe belamısnız ya

• ya yürü git işine

• çok kabasın. kalbimi kırdın. bir suç daha işledin. neyse arkadaş şaka bir taraf allah yardımcın olsun. umarım cennete gitmeyi başarırsın.

• Allah Var Dert Yok

Tüm tövbeleri kabul eder başka kapı yokki çalalım ondan ümit kesilmez

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• ben sana şimdi cennete / cehenneme gideceksin desem sana, seni kandırmış , yalan söylemiş olurum. onu Allah bilir. ömrünün sonuna kadar bunun cevabını arayarak yaşayamazsın. ama birini seçip ömrünün sonuna kadar orası için yaşarsın.

gönülden inanıyorsun bu çok güzel , büyük bir şey ama yeterli değil. cennet ehlinden olmak istiyorsan İbadetlerini yerine getirmelisin.

0|1
    0|0
    • orucumu kesinlikle yerine ketiriyorum zekatımıda veriyorum namazı sadece cuma güleri kılıyorum ama her insanın günahı vardır tabikide günahımızı çekip ondan sonra imanlılar girecek

• Maşallah. senin adına sevindim. inşallah 5 vaktini de kılarsın ilerde. :)

• Tövbe et Rabbim bağışlayıcıdır tövbe edenleri sever. Biraz dinine vakit ayır imanın zayıflanışsa böyle şeyler normaldir.

0|1
    0|0
    • hayır zayıflamadıda sadece imanlıyım içimdende dışımdanda eksik bişe var mıdiye korkuyorum

• Vesvese olur ama senin ki iyice artmış. Böyle vöyle eksik mi fazla mı diye düşünüp durursan yaptığın işten tat almazsın. Kötü düşünceleri uzaklaştır.

• tm sagolun gerçekten bu sözler çok destek veriyor bana

• Şeytan'a niye suc atiyorsun mubarek?

0|1
    1|1
    • ALLAH şeytanla dost olunmaz der o vesvesecidir diyor ne diyiim

• Üstadım Allah inancın var ise ve müslüman isen elbette cennetle müjdeleneceksin.

Ama bu değil ki direk cennete gidicez.

Allah'ın emir ve buyruklarını yerine getirmemiz gerekiyor.

link

link

link

link

0|0
    0|0
    • evet biliyorum tabikide her insanın güünahı var peygamberler dışında

• İnanan herkes bir gün cennete girecek ama cennete girene kadar neler çekeceğimizi Allah bilri

0|1
    0|0
    • ondan hiç kuşkum yok tabikide kimin girecegine sadece ALLAH karar verir

• Bazen şeytana değilde kendi nefsine yenik düşersin nefsine hakim olman lazım

0|1
    0|0
    • gerçektende nifise hakim olmak lazım

• Kardeşim kimin cennete gidip gitmeyeceğini Allah bilir ama senin şüphelerine ben bir yardımım dokunamaz seni yanlış yönlendirmek istemem ama youtube kanalında SözlerKöşkü diye bir kanal var aklındaki bazı sorulara orda cevap bulacağını düşünüyorum hemde gençlere hitap ediyorlar

0|0
    0|0
  • request posted

session timeout...

reload...

download "vahiy"

$vahiy="işin nanay"

0|0
    0|0
Yükleniyor...