Okulumuza gelen kitapçının tatlı dili(!) sonucu sağlam bir kazık mı yedim?

Geçenlerde okulumuza kitapçı geldi. Bizde arkadaşımla şöyle bir bakmak için gittik. Sonra arkadaşım direk ben kitap almayacağım dedi .Benimle ilgilenmesini söyledi. Kitapçı bi yandan bana kitap satmaya çalışırken bi yandan da arkadaşımla da ilgileniyordu. O kitap almayacağım desede onunla da ilgilenmeyi ihmal etmedi. Hatta beğendiği bir kitabı da hediye etmek istedi. Aynı zamanda kültürlü ve etkileyici biri olduğu için beni ikna edebildi. Sonuç olarak ben 500 milyona yakın bir kitap seti aldım. Sizce bu olay sonucu sağlam bir kazık mı yedim?

Güncellemeler:
3 set halinde ayda 30 lira ödeyerek 50-60 kitap aldım.toplamda 500 liraya yakın bir paraya denk geliyor.kitapları isteyerek ve bana katkısı olacağını düşünerek aldım ve zaten okuduğum bölümle ilgili ve çok ilgimi çeken konularla ilgili kitaplar.ama şimdi 500 lira çok mu fazla acaba kazıklanıyormuyum diye düşünüyorum...sorum bu :)))
Ayrıca soruyu tersinden anlayanlar için yazayım kitapçı benimle değil arkadaşımla İLGİLENDİ.Ben niye bundan etkilenerek kitap alayım ki.Kitapçının çok iyi bir ikna kabiliyeti vardı bu da almamda etkili oldu tabi ;)))

0|0
5|20

En İyi Erkek Görüşü

• Kitap almak kazık yemek değildir bence yeterki onları oku 500 tl den daha fazla bilgiler vardır içinde sana faydalı olurlar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Aldığın kitapların sana katkısı olacaksa,kazık olarak değerlendirme..İstem dışı hazırlıksız alınan bazı şeylerde önce öyle düşünülür..Kitap almak için bir dükkana gitseydin böyle düşünmezdin,bir de dolu tarafından bak,kitapların katkısı mutlaka vardır..

0|0
    0|0
  • 500 ? nasıl yani ? koca bir odan var ve kütüphaneye mi ceviriyorsun ?

500 liraya en az 80

0|0
    0|0
    • cümlenin devamını yazmamIşsın ama ben cevap vereyim 500 liraya üç set olarak 50-60 kitap aldım.evet bir nevi kütüphane oluşturmak istiyorum aslında...

• Bence fuarı bekle kışa dogru. o zaman kutuphanen genişler

• harbi satıcıymış adam ya...500tl bir evin aylık kirası be kardeşim :(...Baktın olmuyor, etkileneceksin hemen diyeceksin ki: "Dur abi, benim acele işim çıktı, gidiyorum..." diyerek, adam cevap vermeden arkanı dönüp uzaklaşacaksın...Bu laftan sonra hiçbir satıcı seni rahatsız edemez. :)...

0|0
    0|0
    • yanımdaki arkadaşta pek destek çıktı kitapçıya kaçacak yer yoktu :)))

• yok ya ben almak istediğim için aldım o da beni yüreklendirdi o kadar ama bu 500 lirayı fazlamı veriyorum diye düşünüyorrum ben sadece ;))

• bence fazla ama olmuşla ölmüşe çare yok :)..Okuda boşa gitmesin bari :).

• bence sende herkes gibisin:DDDD

0|0
    0|0
  • nereden çıkardın..

piyasa değerinin üstünde bi fiyata mı aldın yoksa.. ?

0|0
    0|0
  • önemli olan kitap seti için verdiğin ücret değil içeriğidir. kazık yemişssen dahi iyi bir set almışssan sonraki hayat diliminde çok kazıklar attıracaklardır sana sıkma canını acısını çıkarırsın :)

0|0
    0|0
  • Sana kocaman geçmiş olsun.

Dipnot: üzülürsün diye içimden geçenleri söylemiyorum

0|0
    0|0
    • söyle söyle içinden geçenleri içinde kalmasın ;)))

• o zaman kazık yedim yazmasaydın. Neyse herkes herşeyin farkında daha fazla uzatmicam bu konusmayı sen istedin diye yazdım ben o lafları dogrudur veya değildir orasını bilemem sadece 3-4cümleyle kafamda olusturdugun profili yansıttım seni kırmak veya assagılamak gibi bi niyetim zaten olamazdı. İyi geceler.

• o niyetlisin demedim ama yargılarının yanlış olduğunu söyledim sadece hakkımda

• Okudukça hatırlarsın artık:) 500 iyi para.

0|0
    0|0
  • 500 tl lik kitap almıssında okuyacakmısın bari? ne ıyı satıcıymıs ya o

0|0
    0|0
    • okuyacağım tabi ilgimi çeken konularla ilgili kitaplar zaten :))

• pazarlama sanattır.Sende sanadını ifşa etmiş .Saygı duy kazık yemedin:))

0|0
    0|0
  • iyi bir pazarlamacıya denk gelmişsin:) ee neyse alahhtan parayı kitaba yatırmışsın,saçma sapan ev aletleride olabilirdi..iyisimi sen kitapların hepsini oku:)

0|0
    0|0
    • öyle yapıcam tarih ve siyaset kitapları çok ilgimi çeker zaten :))

• versene bir kaç kitap ismi içinden?:)

• aldığın kitaba ihtiyacın var mıydı?

aldığın kitap seti 500 tl değerin demi?

aldığın kitap setini ödeme gücün varmı?

bunların cevapları önemli kazık yemende

0|0
    0|0
    • Aldığın kitaba ihtiyacın var mıydı?

Aldığın kitap seti 500 TL değerinde mi?

Aldığın kitap setini ödeme gücün var mı?

Bunların cevapları önemli kazık yemende.

Saygılar.

• bölümüm kamu yönetimi haliyle tarih ve siyaset kiatapları aldım.merakımı cezbeden şeylerdi o konuda pişman değilim.

ayrı üç set halindeydi.taksitle 450-500 civarı oluyor...

öğrenci milletinin devamlı ödeme gücü olur mu ?

ama şimdi düşününce uzun vadede zarar gibi geliyor...

gerçi kitabı almamda arkadaşımında etkisi büyük.

• Kitaplar ne hakkında?

0|0
    0|0
  • evet ya öyle set halinde satıyorlar.öyle satıcıları özel olarak seciyorlar ki para getirsin.iletişimleri iyidir ve alacagını anladıgı an koparırlar:)) 500 ckmus :S

0|0
    0|0
  • Geçmiş olsun :D

0|0
    0|0
  • önemli olan kitaba verdiğin para değil aldığın kitapların içeriği

0|0
    0|0
  • kazık degıl erkk ıkna kabılyatnı kullanark sana kıtapları aldrmıs ...

0|0
    0|0
  • hangi okul bu yazarmısınız

0|0
    0|0
    • niye sordun ?

• cia karargahında falan mı çalışıyorsun sen:) seni görende öyle sanır.nedir bu sır yani:)ardı astarı yer belirteceksin.

• ben değilim de demedin farkındaysan..evet öyle sayılırım..niye bilmiyorum bana o palavracı satıcıyı hatırlattın u.ş

• başka biyerden gelir inş

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• en azından kitap almışsın bilgi edineceksin.ya lüzumsun bir şey olmasıydı?

evet kazık yemişsin bir kaç set kitaba 500 lira verilmez ama en azından bir karşılığı var.

0|0
    0|0
  • Şapka çıkartmak gerekir tebrikler satıcıya

0|0
    0|0
  • aynen kazık yemişsin geçmiş olsun canım.

0|0
    0|0
  • bizm okulda da satılıyor bu setler. Bizm niyetimz yoktu cevırılerı ıyı mı bılemıyoruz yayın evlerını hocalarımza danısalım dıyıp kactık :)

0|0
    0|0
  • 500 mılyon?bana verseydın ben sana kıtap yazardım sana ımza torenı yapardım

0|0
    0|0
Yükleniyor...