Artık biriyle çıkmak istemiyorum... Sizce bu neden?

Gözlemlediğim kadarıyla ilişkiler belli bir müddet sonra bitiyor. Bazıları 2 gün bazıları 2 ay bazıları 2 yıl... Sonuçta illa bitiyor. Şimdi ben biriyle çıkarsam nolucak sonuçta yine ayrılıcaz diye düşünüyorum. Biriyle çıksam onu çok sevsem, çok aşık olsam da günün birinde benim canımı acıtıcak ve biz ayrılıcaz... Bu yüzden kimseyle çıkmayınca daha mutlu olacağımı düşünüyorum. Neden böyle düşündüğümü de bilmiyorum. Sizce doğru bir düşünce mi bu?

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Valla bitecek diye başlanmıyor da bitiyor bir şekilde ama bir sor niye bitiyor? Küçük şeyler birikiyor, ufak pürüzler çatlaklara dönüşüyor, biz ne kendimiz olabiliyoruz, ne başkası. İki arada bir dere sıkışıyoruz. Ve en büyük hatamız alıştıkça gevşeyip artık o ilk günkü özeni göstermememiz. Bu zaten evliliklerde en çok kendini gösteren şey. Ben de yaptım, aklıma edeyim biliyorum yani kazmalığımı, yıllarca süren bir ilişkiyi bu nedenle yıprattığımın farkındayım.

Bitmeyen aşk çok ütopik, ancak salt ruhani bir şekilde olur. Sevgilinle meditasyon yaparak aşkı paylaşırsan belki olur. Ama reel bir aşk zamanla söner, ne de olsa ateş yandıkça küllenir. İşte yenilikleri yaratmak, o ilk anki özveriyi vermek gerek. Zor mu, zaman geçtikçe alışık olmayana zor.

Peki sevmeyecek miyiz senin düşündüğün gibi? Bir başka insanda kendini bulmak, ona karşı ruhunun derinliklerinden gelenleri hissetmek, önemli ve küçük bir detay - birlikte ortak paylaşımlar yapmak, yanında kendini kendin gibi hissetmek önemli. Ve aşk hiç beklemediğin bir şekilde geliyor, yada birşekilde seven kişiyi sevmeye başlıyorsun; fakat sevgi bir şekilde gelip konuyor kalbine. Zaten yalnız kalmak da biriyle olmak gibi zor, hatta daha zor, duygusal anlamda. Bitecek diye düşünürsen herşey anlamını yitirir. Anı yaşa, çünkü bir daha bugün olmayacak!

İnsan kalbine bir eş arar. Beklemediğin anda gelen bir misafir, kalmasını istersin... Çok kişi gelir, yalnız biri kalır. İşte allahım inşallah o kalacak kişiyi tez zamanda getirir sana, kervan kervan mutluluklarla.

2|1
    0|0
    • hayır ütopik de değil. bu kişilerine göre değişir.

• şarkı dinleyin bari biraz :) link

• bitmeyen aşk değil de bitmeyen sevgi ve ilişki yaratılabilir. Ateş geçmesin diye sevgiyi özenle beslersen, tek taraflı değil tabi ki, ilişki çok güzel bir şekilde devam eder. Eğer tek taraf ilişkiyi canlı tutmaya çalışır diğeri yardım etmezse o taraf yorulur zamanla ve biter.. Karşılıklı değil, "birlikte" özveri istiyor sevdalar...

Erkekler Ne Diyor 10

• Herkes öldürür sevdiğini...

0|0
    0|0
  • bence çıkmaya devam et ama kesinlikle aşık olma =) bu tarz ikili ilişkiler insanı sosyal açıdan geliştirir. sonucunda görücü usülü evlenip gidersin belki ya da seni çok seven birini bulursun ama onun öncesinde mutlaka yaşanmışlıkların olmalı diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • erkeklerden sıkılmışsın, birazda kızları dene :P

0|0
    1|1
  • Durum düzensiz ilişkilere dayalı minik bir depresyonu gösteriyor. Reçeteye sadece istirahat yazıyorum, kendiliğinden geçer. Bu süreçte kendinize zaman ayırınız ve kalp kırma potansiyeli olan insanlardan uzak durunuz.

0|0
    0|0
  • Yanlış bi düşünce. Bu kadar ağaca dal salacağına. Koluma takacağım birisi olsun yeter diye düşün gitsin hacım. İlla kafayı kırmaya gerek yok biri için :)

0|0
    0|0
  • ard arda yaşananların güven duygusunda kötü bir şekilde sarsılmaya neden olduğunun göstergesi olabilir

0|0
    0|0
  • senini 2 gün 2 ay 2 yıl sürmüş ama benm 1 hafta sürdü ilk ve tek olarak

yada sen çok aşk acısı cekmen olabilrimi

aşık olmak istememenin nedeni

dünyanın engüzel şeyi aşık olmaktır ama ben olamıyorum oldum sondakika olmadı 5 kere böyle oldu

0|0
    0|0
  • ee sen bitecek diye bastan dusunuyorsan baslama hic bir seye :) yemek bile yenip biter yemek de yeme... ya da sunu hatirla, olmek icin dogduk hepimiz :) yasama o zaman cunku oleceksin

0|0
    0|0
    • öyle değil tabiki. ama biticek, beni yoracak bir ilişkidense hiç başlamam daha iyi...

• ee o zaman baslama ama buna gecicileri istemiyorum diyerek soyle, genel anlamda iliski istemiyorum demek zor bir durum

• bence sen gerçek sevgiyi arıyorsun ama bulamamışsın

0|0
    0|0
  • hyt bu yanlızda yaşanmazki hem neden karamsarsın böyle?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bende böyle düşünüyorum ve buda olmuyor biriyle çıkmayıncada insanın canı sıkılıyor birini istiyo düşünce tarzını değiştir mesela ben artık aman biri gelir diğeri gelir daha yaşım kaç hayatını yaşa kızım falan diyorum bağlanma ona bakarsan evleneceksin oda biticek hayatta sonu olmayan hiçbir şey yok ki önemli olan çok kaptırmamak bağlanmamak !

0|0
    0|0
  • sana katılıyorum,sankı herkez birbirnin zamanından çalmaya uğraşıyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...