Erkeler kadınlardan üstün değil ancak kadınlar neden sanki üstünmüş gibi davranıyor?

parttime olarak kitapçıda çalışan biri olarak gözlemlediğim kadarıyla 15-35 yaş arası kadınlar genelde değil hep ya kişisel gelişim kitaları ya da aşk kitapları erkeklerse bilim ekonomi ve ya sosyal içerikli romanlar okuyolar.35 yaş üstü erkek ve kadın için aynı gibi.benim anlamadığım kadınlar bu kadar insana hiç bişey vermeyen şeyler okuyorken erkekler onlaa göre daha besleyici kitaplar okuyolar.sizce bu durum erkeklerin neden kadınların ulaşamyacağı yerlere ulaştığının(bilim sanat gibi) kanıtı değil mi?bi de ellerinde imkan olmadığını saluyolar.eğer böle saçma şeylerle uğrasmaya devam ederlerse erkeklerin her alanda aldında kalacakları açık değil midir?tabi genelleme olarak sölüyorum.istisnalar kaideyi bozmaz.

0|1
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Erkekler kendini geliştirerek bilgili ve güçlü olmayı, 15-35 yaş arası kadınlar ise bir erkeği ele geçirerek bu güce kolay yoldan ulaşmayı hedefler..

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Tarafsız bir kadın olarak yorum yapıyorum. Yaptığın genelleme doğru. Maalesef kadınların geneli kişisel gelişim ve aşk kitapları okuyorlar. Bu durum kadınların duyguya erkeklerinse mantığa dayalı düşündüğünü gösteriyor.

Ama bu durum erkeklerin kadınlardan daha üstün ve kadınların daha alçak olduğunu göstermez. Bilim için olmasa bile kadınların duyguya, hisse önem vermesi sanatta daha başarılı olmasını gerektirir. Bu doğru ama ülkemiz içinde kadınların başarısı aşk kitapları okumanın üstüne geçmiyor maalesef. Ülkemizdeki kadınlar duygu ve hislerini somut olarak aktarmıyor. Dolayısıyla sanat çıkmıyor ortaya. Kendi içinde beğenilme kaygısı, sürekli erkekler ne düşünür, ne beğenir kaygısıyla yaşayıp kendilerini bitiriyorlar.

2|0
    0|0
    • ben de onu diyorum tbiki de birbirimzden üstün değiliz ama bu şekilde davranmaları onları safdışı ediyor.

• '' 15-35 yaş arası kadınlar genelde değil hep ya kişisel gelişim kitaları ya da aşk kitapları ...''

hem genel olarak söylüyorum hem de hep böyleler demişsin? bu bir ironi.

gerçek anlamda çok fazla kitap okuyan biriyim. aşk kitaplarından da nefret ederim. istisna da diyemezsin. bulunduğum topluluklar ve çevremdeki çoğu kız benim gibi.

erkekler dini açıdan kadınlardan üstün ister kabul etsinler ister etmesinler bu böyle. ama bu sana kadınları küçük görme hakkını vermez. çok fazla alanda eşitiz ve erkeklerden kat be kat zeki bir ton kadın var.

ha erkekler okuyarak kadınlar yaşayarak öğrenir o da sizin meseleniz ;))

0|0
    0|0
    • ben hiç kadın bilimci görmedim ama. zeki insanlar..ayrıca sorumda çelişki yok sadece noktalamaları yanlış kullanmam

• hiç kadın bilim insanı görmemen asıl senin okuyup araştırmadığın anlamına gelmez mi ?

• hanfendi benim işim onları raflara koymak ve ben ayda binlerce kitabı raflara koyarım.ama tabiki de bazı bilimle uğrasan kadınlar var ama onlar sadece bilimle ilgilenirler hipotezleri kurama dönüşmüş çok az kadın gördüm ben

Erkekler Ne Diyor 3

• kadınlar duygularına yenik düştükleri için o tarz kitap okuyolar.amaç duygularına yenik düşmemek.

0|0
    0|0
  • bunlar hep o 250 gram dan kaynaklanıyor işte

0|0
    0|0
  • Kadın üstün demek şimdi moda oldu. Arkasında sinsi planlar var. Bir kısım cahil erkekler de buna çanak tutuyor.

1|0
    0|0
    • Üstünlük takvadadır. Erkekten üstün kadın olur. İnsanların en üstünleri peygamberlerdir. Kadın peygamber gönderilmedi.

• erkeklerin kadınları yol gösterici olarak kabul etmeyeceği açıktı çünkü

Yükleniyor...