Allah'a her zaman şükrünüzü dile getirir misiniz ?

Hepiniz, " Ben cennet'e gitmek istiyorum , öldüğümde Allah'ın benden hoşnut olmasını istiyorum " diyor olmalısınız ( İslam kardeşlerim )

Eminim ki hepiniz bunu diyorsunuzdur.

Bunu istiyor olmalısınız.

Sizin için en önemli şey

-Allah'ın kendisinden razı olduğu- bir müslüman olarak can verebilmektir.

Bundan daha önemli birşey olamaz.

Yaşım 21 nasip ilerde çocuğum olduğumda.

Allah şahit ki , eğer benim çocuklarım doktor olsa , bilim adamı olsa çok mutlu olurum.

Ama eğer doktor , bilim adamı olmaları dinlerine zarar verecekse ..

Öyle olmaktansa, - gerekirse- İstanbul'un sokaklarını süpürsünler ama Müslüman olarak can versinler isterim.

Doktor olduktan sonra dinlerini kaybedeceklerse , kafir olara öleceklerse -bunu istemem-

Müslüman olmaları yeter , her gün uyandıklarında Allah'a , kendilerine hayat verdiği için , nefes alabildikleri için şükretsinler.

Allah'ın size verdiği herşey için şükredin.

Şu an bu yazıyı okurken görmenizi sağlayan gözlere dahi ..

Ayağını taşa vurduğunda ŞÜKREDİN , taşa vurabilicek bir ayağınız olduğu için.

Eğer bir eşiniz varsa bunun için şükredin , bir eşi olmayan insanlar var.

Eviniz olmasına rağmen , küçük diye buna şükretmiyorsanız .

Bir eviniz olduğu için Allah'a şükredin.

Çok kötü durumlarda olan insanlar gördüm.

Allah'ın size verdiği şeyler için şükreden bir kul olun

Allah'a yemin ederim ki ; hiç bir şeyim olmasa , hiç param olmasa , evim olmasa da sokaklarda kalsam ..

Sokakta bir parkta kalıyor olsamda , ben müslüman isem benim için önemli olan şey budur.

Eğer bir müslüman olarak can verebilirsem o zaman mutlu olurum.

Bu hayatta hiç birşeyim olmasada bunun önemi kalmaz

İslam'a sahip olduğum sürece başka birşeyin önemi yoktur.

Eğer bu dünyada herşeye sahip olsam ama İslam'ım olmasa, hiç birşeyim yok demektir..

" Ey iman edenler ! Allah'a karşı gelmekten nasıl sakınmak gerekirse öyle sakının. Ve ancak Müslüman olarak can verin "

Al-i İmran Suresi 102. Ayet

" Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden başka birşey değildir. Ahiret yurdu ise takva sahipleri için daha hayırlıdır. Hala akıl etmez misiniz ?

En'am Suresi 32. Ayet

link

link

1|0
4|7

En İyi Kız Görüşü

• Çok şükrediyorum çünkü her şerrin altında bir hayır olduğunu ve Rabbimin bizi farklı imtihanlarla sınadığını biliyorum.

Şükür nimeti arttırır, azabı uzaklaştırır ve biz keşke gözlerim yeşil olsaydı derken sağlıklı gözlere sahip olduğumuzu unutuyor muyuz ?

Mulk 23: De ki: "Sizi inşa eden (yaratan), size kulak, gözler ve gönüller veren O'dur. Ne az şükrediyorsunuz?"

Kuran da bir çok farklı sure ve ayet de defalarca "ne az şükrediyorsunuz " der...

Biz gerçekten şükrü az küfrü bol bir ümmetiz.

Rabbim cümlemizi islah etsin ve hidayete ulaştırsın...

Oysa geceye ulaştığımızda yıldızlara, sabaha ulaştığımızda güneşe aydınlığa bile şükredebilirdik akletseydik eğer...

Mu’min 61: Allah, kendisinde sükun bulmanız için geceyi, aydınlık olarak da gündüzü sizin için var etti. Şüphesiz Allah, insanlara karşı (sınırsız) bir fazl sahibidir. Ancak insanların çoğu şükretmiyorlar.

Rabbim hepimize Hz Süleyman'ın şükrünü ve duasını nasip etsin.

Neml 19: Ey Rabbim! Beni, gerek bana gerekse ana-babama verdiğin nimete şükretmeye ve hoşnut olacağın iyi işler yapmaya muvaffak kıl. Rahmetinle, beni iyi kulların arasına kat.

1|2
    0|1

Kızlar Ne Diyor 3

• üzülüyorum ki insanlarımız zorda kalıp başı sıkıştığında Rabbini hatırlıyor oysa ki gelen iyilik te güzellikte kötülükte şer diye nitelendirdiklerimiz de ondan geliyor ve biz neyin bizim için şer neyin hayır olduğunu bilemeyiz başa gelen herşey için şükretmeli,hamdetmeliyiz Allah'a hamdolsun ki şükrü bilip dilimizle ikrar ediyoruz kalbimizle de tasdikliyoruz...

İbrahim-7. "Hatırlayın ki Rabbiniz size: Eğer şükrederseniz, elbette size (nimetimi) artıracağım ve eğer nankörlük ederseniz hiç şüphesiz azabım çok şiddetlidir!''

Kul’dan şükür kesilmediği sürece, Allah-ü Teâlâ’dan nimeti arttırmak asla kesilmez.

Hz. Ali (r.a.)

yapacağımız bir şükür bolluk bereketi getirecek,rızkı arttıracak...

malesef insanoğlu pek nankördür Rabbinin sayısız nimetini sunduğu güzelliklerinden istifade ettiği halde onları değilde eksiklikleri görür ve şükrü unutur dilerim şükrü unutanlardan olmayalım inşallah...

0|1
    0|1
    • İnşallah güzel ablam , Allah'a hak yolundan eksik etmez inşallah

• amin inşallah cümlemizi

yine güzel bir soru güzel bir yazı şahane bir yürek Allah razı olsun :)

• şükürler olsun daha beteri yok başımda.

0|0
    0|0
  • Gönlü bol bugün 3. sorun ve hepsi birer harika.

Sitede bu soruları görmek çok güzel.

Ve insanları bilinçlendirme hevesin.

Her zaman bekliyor olacağım bu tarz sorularını.

Allah senden razı olsun

1|3
    0|2

Erkekler Ne Diyor 7

• Şu hayata din tabi önemlidir Tabi ki ama şöyle bakarsan meyve sebze su bunlar insanlara karşılıksız verilmiş hazinedir Bunu düşünmek görmek bile şükretmeye yeterlidir

1|1
    0|0
    • Kesinlikle haklısın , önemli olan görmek işte her nimete şükür sunmak

• İşte bu harika bişi :))

Şu an islamı yaşıyorlar mı hala ?

• Benden daha çok araştırıp okuyorlar kuranı :))

• Merhaba hocam..

24 Yıl bıraktim gecmiste öyle ahım sahim renkli bir hayatım olmadi..

Tam tersi zor günlerim oldu ..

Bazen hayata isyan edip keske hic dünyaya gelmeseydim bile dedim..

Ama bu deyislerim hep kısa süreli oldu..

Cogunlukla yanlisimdan donüp sükür ettim benden daha kötü bir hayataa sahip olanlari düsündüm..

Sükür ettim ediyorum insallah takiben önümdeki hayatımda edecegim..

Yaradan cümlemizin yardimcisi olsun..

0|1
    0|0
  • Aslında dile getirmek gerek.

1|1
    0|0
  • Akıl edemiyorum, düşünemiyorum. Ben Cehennem'i istiyorum.

0|0
    2|4
    • İnançın olmadığını biliyorum .

Zaten orada bahsettim.

İslam kardeşlerim dedim.

Bunu yazdında ne oldu yani ?

Yüzümü gülümsettin.

Ama isterim ki hidayete eresin

• Bak bu konuda kesinlikle haklısın. Fakat, bu tür sorular da kendime engel olamıyorum.

• Eskiden dile getirirdim, artık getirmiyorum.

İyi bir okulda okudum. Ancak okul hayatımda istediğim başarıya ulaşamadım. Master başvurularında sıkıntı çekiyorum. Master yapamamak benim için her şeyin bitmesi demek.

Üniversiteye kadar şişmandım, bunun çok sıkıntısını çektim. İnsanlar benle dalga geçti. Sporla aram hiç iyi olmadı.

Kilo verene kadar kızlarla doğru düzgün ilişki kuramadım, vücudumdan utanıyordum çünkü.

Şu yaşıma kadar doğru düzgün ilişkim olmadı. Bu saatten sonra da ilişki istemiyorum artık.

Uzun yıllar içe kapanık ve asosyal yaşadım. Dolayısıyla pek bir yaşanmışlığım yok. Eskisi kadar olmasa da hala biraz öyleyim.

Uzun boylu değilim. Yakışıklı değilim. Zengin de değilim.

Kısacası çoğu insan benden iyi durumda.

İşte bu saydıklarım yüzünden artık şükretmiyorum

Ben inançsız değilim, sadece kırgınım...

0|0
    0|1
    • İnsanların senle dalga geçmesi ya da yaşamında ki diğer sorunlar.

Şükrüne engel olmamalı ..

• Aklım hep şehvetimde , aynada karşımda bir baktım aynaya ve kendimi bir an müslüman hissetmedim.

Tövbe etmek ve şükretmek gerek ..

Sağolsın gönlü bol insan

0|1
    0|0
  • Düşündüm kardeşim , sanırım şükretmiyorum ben :/

0|1
    0|0
Yükleniyor...