Hayatınızı değiştirmek için beklemeyin , değişimi ne zaman yapacaksınız ?

Hayat , değişimden ibarettir.

Hayat hep değişimden ibarettir , her zaman aynı kişi olarak kalamazsınız değişim yaşarsınız.

Ama sorulması gereken şey şu ki , siz hangi yöne doğru değişiyorsunuz ?

Bu hayatta sabit kalamazsınız , ya ileriye doğru yol alırsınız ya da geriye ..

Bu yüzden, sizin ileriye doğru gitme isteğiniz yoksa , kendinizi geriye doğru gidiyor bulabilirsiniz ..

Eğer siz kendiniz -iyi- yönde değiştiremiyorsanız , Şeytan sizi -kötü- yönde değiştirmek için her zaman çalışıyor , onun tek amacı bu

Şeytan , bütün hayatını sizi mahvetmeye , sizi cehenneme'e sürüklemeye adamış.

Bu yüzden, eğer siz onu dikkate almazsanız o sizi yönlendirir ve sizi istediği yöne doğru sürükler , alır götürür ..

-İyi yönde- değişim yapmak sizin göreviniz , hiç bir zaman birisinin gelipte sizi değiştirmesi için beklemeyin ..

Bu sizin kendi göreviniz olmalı.

Müslümanların hayatına bakın , Peygamberimiz sav'in , sahabelerin ,

İslam tarihindeki önemli alimlerin ..

Onlar neyle meşguldü ?

Genel olarak 2 şeyle meşgullerdi ..

Kendilerini değiştirmek ve diğer insanları değiştirmek .

Hayatları bu iki şeyden ibaretti.

Hayatınızı ; kendinizi , kalbinizi , ruhunuzu geliştirerek ,

-İslam- ilminizi artırarak ..

Kendinizi geliştiriğ , diğer insanların gelişmesine -yardımcı olarak- geçirin. Hayat işte bundan ibarettir.

Değişimin imkansız olduğunu düşünüyorsanız ki , çoğumuz bugün böyle düşünüyoruz ..

Güçsüz hissediyoruz, beklenmedik olayların oluğ bizi değiştirmesini ,

ilgin. bir insanın -ak sakallı ded vb.- rüyamıza gelip bizi etkilemesini bekliyoruz ..

Etrafımızda olup biten şeylerin bizi değiştirmesini bekliyoruz ama bu bekleyişin ölene kadar sürebilir, bu adam hiç gelmeyebilir , garip bir olay hiç olmayabilir ..

Kıyamet günü Yüce Allah'a ne diyeceksin ?

Siz kendinizi değiştirmedikçe -etrafınızdaki- dünyanız hiç bir zaman değişmeyebilir , Allah bu hayatı böyle yaratmış ..

" ... Bir toplum kendinde olan durumu değiştirmekçe , hiç şüphe yok li Allah da o toplumda olan hali değiştirmez " Rad Suresi 11. Ayet

0|0
8|4

En İyi Kız Görüşü

• eğer sen yeryüzünde yaşayan insanların çoğunluğuna uyacak olursan bunlar seni Allah yolundan saptırırlar... gerçekten çok etkileyici bir ayet, zamanla alışıyor göz ses harama ,haram olduğunu dahi unutuyoruz...çünkü herkes böyle ben farklı davranırsam göze batarım arkadaşsız kalırım insanların bana bakışları değişir dışlanırım diye düşünüyoruz (hamdolsun öyle düşünmüyorum) fakat fevkalade bir müslümanlık yaşamıyorum Rabbim dosdoğru olanlardan eylesin ibadetlerimi düzenli yaptığım zaman iç huzurum dışında çevremdekileride yönlendirdiğimi biliyorum farkediyorum geri kaldığımda battıkça batıyorum :( Rabbim bizi yolundan ayırmasın...

bazen hayatımızın yönünü değiştirip değişime başlamak için bazı şeyler sebep oluyor sabrımın karşılığını alıyorum ben bu noktada işte bu değişimlere her defasında daha fazla şükrediyorum yalnızlık içinde boğulurken şeytanın beni kandırmaya çalıştığı noktada yalnız olmadığımı farkediyorum...

senin yüreğine sağlık çocuk!

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Bugün değişim anlamında çok büyük bir karar alıp uygulamaya koydum. Bu sadece ilk adım ve sonrası çok çok daha büyük daha radikal değişimler biçiminde olacak.

Sorun 5 Yıldızlık hatta az bile ...

1|1
    0|1
  • Gerçekten harika ötesi bir yazı olmuş.
    Umarım ki farkıdasınızdır, böyle güzel bir yazıyla bile insanların hayatına nasıl artılar katabildiğinizi..
    Teşekkür ederim.

0|1
    0|0
  • okumaya üşendim özet geç :D

1|1
    1|1
  • Önceki soruda verdiğin linkten geldim bu konuya. Güzel gerçekten, emeğine sağlık. Ayrıca en iyi cevaptaki ayet de çok hoşuma giden bir ayettir. Çoğunluğa uymanın zararına çok güzek vurgu var gerçekten.. Ayetlerin hepsinin yeri ayrı da bazıları insanın içinde bambaşka şeyler hissettiriyor. Neyse kalbimle beş yıldız verip gideyim, malum artık yeni sitede yıldız verme durumu yok.:) İyi akşamlar.

0|1
    0|0
  • bugunden ititbearen ileriye dogru cuku bugn ozlerim acildi hoslandigmi kisi ile flort ediyorduk ben resmen ayakta uymusum onun sevgilisi varsmi bugun ogrendim allah belalarini versin serefsiz bana umut verip duruyordu he bekledim acilir diye acilmadi dememki acilmamasini sebebi buymus kopek

0|0
    0|0
    • Bela okuma , her ne kadar haklı olursanda ol.

Allah'a sığın ve ondan yardım iste.

Bırak yaptığı şerefsizlikle kalsın

• Şöyle düşünsene , farzet onunla evledin.

Foyası sonradan çıktı.

O zaman daha mı iyi olucaktı ? Onunla evlenmiştin onun helali olmuştun.

Ve şimdi boşanıyorsun..

Diyecekttin o zamanda keşke daha önceden görseydim onun bu yüzünü diye.

2 sene birşey değil merak etme..

Allah yar ve yardımcın olsn

• insallah unuturum ama co zor arkadasim canim yaniyor icim aciyor yemin ederim kafayi yiyecek gibyim ya 2 sendir bekliyorum gelecek diye ben belki bu utangac falandi diye gelmiyor sandim ama bun sevgilisi varmis benim haberim yokmus serefsizin allahindan bulsn

• bazılarıda "ben çoktan günah'a bulaştım, daha benim için geri dönüşü yok" deyip kötü yolda sürünmeye devam ediyolar, tevbe akıllarına bile gelmiyor ya da getirmek istemiyolar.. oysa ki şöyle bir ayet var “Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları bağışlar.” (39/Zümer, 53) Bu bağışlamanın şartı, şüphesiz ki tevbedir, günahtan vazgeçmektir, hatada ısrar etmemektir... tekrar ağzına sağlık dostum, Allah razı olsun :)

0|1
    0|0
  • Gönlü bol harikasın. Allah cc senden razı olsun

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

Yükleniyor...