Dink cinayetinde Gülen parmağı varmis? Ikiz kuleleridemi Fethullah vurdurdu acaba?

Gazeteci Nedim Şener, Dink cinayeti aydınlatıldığında cemaat ve ona yakın liberallerin mahcup olacağını söyledi. Şener, ‘Sanık sandalyesini düşünün: Cemaatçi polisler ve istihbaratçılar’ diye konuştu.

17 Aralık ve 25 Aralık girişimlerinden sonra Paralel Yapı, Türkiye'nin tartışma ekseni haline gelmiş durumda. Başbakan Erdoğan'a ve hükümete yönelik yıkıcı girişimlerinin ardından Paralel Yapının emniyet ve adliye alanlarında geçmişte etkin olduğu süreçler daha bir dikkatle ele alınır oldu. Paralel yargının sicili söz konusu olduğunda pek çok haksızlığın dile getirildiği bu ortamda sorularımı bu sefer Nedim Şener'e yönelttim. Nedim Şener, önce hedefi, ardından mağduru olduğu Paralel Yapının kendisine neden savaş açtığı ve bu yapıya mensup bazı isimlerin Dink cinayetindeki dahli başta olmak üzere pek çok konuya ilişkin sorularıma önemli ve bugünü anlamayı kolaylaştıran cevaplar verdi.

Türkiye'nin bugün en temel tartışma konusu, hükümetle Paralel yapı olarak adlandırılan Gülen grubu arasında yaşananlar. Siz Gülen grubunun bu yönüyle ilk nasıl karşılaştınız?

Esasında Cemaatin devlet içindeki varlığını çok önceden görebiliyorduk. Özellikle AK Parti iktidarıyla birlikte Cemaatin emniyet ve adliye içindeki yapılanmasının, temel hukuk ilkelerini, toplumdaki adalet beklentisini, yargıya olan güveni sarstığı ortaya çıkmaktaydı. Özellikle başta Ergenekon olmak üzere siyasi davaların

Kaynak: link

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Siyasetle ilgili bir yorum yapmayacağım. Ama başlıkta İkiz kulelerden bahsetmişsin. İkiz kuleleri Amerika kendisi yıktı. Bunu bil :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...