Aileniz 30 yıldır yaşadığı evden taşınırsa...

Tüm anılarınız olan acı-tatlı yaşadığınız alıştığınız ve en önemlisi çok sevdiğiniz bir bölgeden, despot baba kararıyla biranda olmayacak şekilde aile yaşam tarzına uymayan bir semte taşınır ve annenizde ne kadar itiraz etse de köle gibi mecbur kaldıysa ne düşünürdünüz?

Güncellemeler:
Soruyu biraz yanlış sordum kusura bakmayın, soru şu ailem yaşam tarzımıza uymayan bir bölgeye taşındı ve bu onlara zarar verebilir, çevreye uyum sağlamak zor hatta mümkün değil

0|0
48

En İyi Erkek Görüşü

• Allah yardımcınız olsun bacım. Zor olacaktır ama mutlaka çevreye ayak uyduracaksınızdır.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

• Herkes bir gün gider, herkes bir olur,

Şehirler kartlarda kalır, kartlar kaybolur.

Her şey olur biter, her şey son bulur,

Şiirler defterde kalır, şairler; ölür

0|0
    0|0
    • bi laf var ya, önemli biri demiş hani, "her şey zıddını yaratır" diye. bu çocuk, işte, şartlarının zıttını yaratabilir kendinde. zekasını, etrafını çevreleyen sorunu ve sorunlu insanları doğru şekilde algılamak, analiz etmek ve uygun reaksiyonu geliştirmek için kullanabilir

• Arkadaş çok sıkıntılı bir durum ben 8 yıllık okulu 11 farklı ille veya semtle bitirmiş bir kişi olarak cidden bıkıp usandığımı çok iyi hatırlıyorum kaldıki senin durumun üzüldüm açıkcası ama alışırsın

üzülme insan nelere nelere alışıyor baban'a fazla yüklenme oda istemiyordur belki böyle olmasını bunu yapmaya mecbur olduysa eğer onu suçlamanın bir anlamı yok

0|0
    0|0
    • sizin durum zormuş ancak benim bahsettiğim şey başka ailemle yaşamıyorum. bildikleri bişey yok, ihtiyaç da yoktu, yazdığım gibi baba despotluğu ve taşındıkları bölgenin yaşam şekillerine hiç uymayan bir yer olması.

• Rica ederim üzülme kabullen istiyosan ve olumlu düşünmeye çalış işini kolaylaştırır bunlar biraz olsun :(

• Ve Allah'tan acil şifalar diliyorum baban için iyi geceler tatlı rüya'lar

• O kadar uzun süre değil ama 18 yıldır oturduğumuz evden taşındık bana hiç koymadı. Seve seve yeni eve geçtim. İnsan bir süre sonra ister istemez alışıyor zaten.

0|0
    0|0
    • mesele şu ki yaşam tarzı çok farklı bir bölgeye taşınmış olmaları. modern ve açık görüşlü bir aileyiz, kapalı ve dar zihniyetli bir yere taşındılar

• babamın egosu ve yeni binayı beğenmesi,tamamen bencillik

• Evet, saçma bir durummuş gerçekten. Aslında yeni taşınalacak evin kararı da ortak verilmeli.

• Sonsuza kadar o evde yaşayamayacaksın , hayat bazen anılarını bırakmayı gerektirir.

Şöyle düşün belki bir 30 yıl daha o evde anılarınızı yaşayacaksınız :)

0|0
    0|0
  • Kimse beni hiç bir şeye zorlayamaz. Yaşın 30sa başının çaresine bakabilirsin bence.

0|0
    0|0
    • :) ben değil ailem taşınan ve tamamen yanlış anlamışsınız soruyu. zaman ayırıp yazdığınız için teşekkürler

• çok zor bir durum

0|0
    0|0
  • yerini yadırgan kadın der geçerim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• 4-5 yılda bir tayin olan ben bile her yeni geldiğim şehri sevemeyeceğim sanıp ağlayarak ayrılıyorum. Aynı şehirde ev değiştirirken bile son kez bir odama girip hüzün saça saça bakınıyorum. Ama benimkiler ne 30 yıllık anı biriktirdiğim yerden ayrılıktı, ne birinin zoruylaydı, çok zor olduğunu tahmin edebiliyorum.

İlk zamanlar belki babanıza, belki yeni çevrenizdekilere nefret duyarsınız. O alışık olmadığınız yaşam tarzı belli belirsiz bir baskı gibi gelir, tepki dolarsınız. Ama zamanla durulursunuz, sevmeseniz bile alışırsınız, şanslıysanız seversiniz bile. Tabiatımızda var.

0|0
    0|0
  • ilk basta zor gelır ama zamanla alışısınız

0|0
    0|0
  • vardır heralde bir bildikleri

0|0
    0|0
  • Orta sınıfın olduğu bir yer mi ya da üst sınıfın?

0|0
    0|0
    • evet biraz o şekilde bulundukları şehrin en iyi en gözde semtinden çıkıp, geçim sıkıntısı çeken göze batacakları bir semte taşındılar, oradaki insanlar arasında tepki alıp dışlanacaklar ve belki de normal davranış duruşları insanlara batacak, zarar görecekler endişem var

• Önemli değil. Onlarla konuş sürekli özellikle annenle yoksa çok yıpranır.

• ne konuşayım bilmiyorum, baştan beri karşıydım ve bana söz verdi beni götüremez baban diye ama yeni ev gözüne hoş görünmüşki, çıktığı evle karşılaştırılmaz. tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bak modunda. ama ben de depresyona girdim. gittim ziyarete yolda herkesin gözü üstümde erkeklerden laf yedim ki ortamda göze çarpmayım diye sade makyajsızdım.

Yükleniyor...