Boks hakkında bilgili arkadaşlar

Arkadaşlar boksa başlamayı düşünüyorum. Boksda genel olarak dersler nasıl ? Belli bir süre sonra boks maçları falan yapılıyor mu ?

Genel olarak bilgilendirir misiniz ?

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• ben 1 ay felan boksa gittimde daha bırak ringe çıkmayı kum torbasından dayak yiyince bırakmıştım :D

1 Ay kondisyon çalıstık hareketler felan öğrendik 1 ayın sonunda kum torbasına 3 tane yumruk atıcaktık hoca dizdi sıraya bizi önümdekiler geldi hareketi yaptı yumruklarını attı gitti sıra bana geldi ilk defa eldiven taktığım için heyecanlıydım :D eldiven zaten kocaman elim içinde tam nerede bilmiyorum elimin kenarını vurmuşum bileğim büküldü elim boşa çıktı bide artislik olsun diye sert asılmıştım torbaya elim boşa çıkınca vücut savruldu öne gitti burnumu kum torbasına vurdum :D

Nasıl acımıstı burnum :D elimide 1 hafta kullanamamıstım :D

Hani daha kum torbasındayken durum buydu ringe çıksam ağzımı burnumu kırarlar benim dedim bıraktım :D

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Önce iyice bir öğreniyorsun sonra zaten kendi içinizde maçlar yaparsınız arkadaşlar falan benim kardeşim maçlara da katılıyor k.bokkscu madalyaları var.

0|1
    0|0
  • öncelikle kızların bu tarz sporlarda ciddiye alınmadıgı -hocalar rtarafından bile- için duydugum nefretimi bir belirteyim.

Bir salonda derse başla, git hocasıyla görüş, judoda 2 çeşit antreman yapıyoruz;

teknik ve koordinasyon, adlarındanda anlaşılacagı üzere birinde teknik digerinde kordinasyon çalıştırıyorlar. Boksda da aynı şekildedir diye düşünüyorum, belli bir noktada müsabakalara katılmaya başlarsın hatta sporcu lisansı alırsan üniversitede burs veriyorlar

0|0
    0|0
  • İlk hafta genel hareketleri ogreniyorsun. İkinci hafta seni calıstırıyorlar ellik tutuyorlar felan yaklaşık 3-4 ay sonra maçlara hazırlanırsın. Kick boks ve wushu yapıyorum benim icin yasam bicimi <3 sen boks degilde kick boks yap bence

0|0
    0|0
  • Boks mu bence hemen vazgeç:)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Duruşlardan başlarsın sonra düz yumruk gider.Boks antremanları genelde ağır olur.Hoca seni maclara cıkman için yeterli görüyorsa cıkarsın cıkmak içinde 6 ayını alır.

0|1
    0|0
  • İlk gittiğinde maça falan çıkarmazlar alt yapı hareketlerini öğrenirsin, her gün uzun sayılabilecek bir süre ısınırsın ve her geçen gün biraz daha zorlaman gerekir kendini. Model çalışman için karşına ya senin düzeyinde birini getirirler ya da kum torbasını döversin. Zamanla reflekslerin hızlanır eskiv, fent yapmaya başlarsın istediğin düzeye gelirsin

0|0
    0|0
  • Askere gıdene kadar amatör bır boksördüm.Il boks temsılcılıgı Her yıl ortlama 5-9 sampiyona duzenler.Bırer maçlık yalnız bunlar.bıde heryıl türkıye sampiyonası yapılır.Dersler agırdır,antrenmanlar yanı.yenı baslayanlarla boks antrenörü ozel olarak ılgılenır bır ıkı ay.sonra rıng ıcınde ıkılı maçlar yaptırırlar.Ayna karsısında golge boksu yaptırırlar vs vs.çok efor gerektıren bır spor ve gerçekten zordur.Burnun sürekllı kanabılır anternmanlarda bıle..

özlüyorum boksu..:(

0|1
    0|0
  • bi bu kaldı zaten bitirmediginiz bizden uzak durun :D

0|0
    0|1
Yükleniyor...