Kızımın akli dengesi gerimi yoksa

On beş yaşında bir kızım var kalemi oldu olası yanls tutuyor sağı solu geç öğrendi hala zor ayırt ediyor mesela Coğrafya ders kitabının on ikinci sayfasında ki altıncı etkinliği yapın komutunu geç algılıyorms bizzat öğretmeni söyledi bir ara ayakkabıya ters basıyordu kaşığı farklı tutuyor baştan ikinci grup dördüncü sıra diyince bulamıyormus herseyi kendine özgü yorumluyor edebiyat ve anlaması konuşması çok iyi yavaş olmak ve sık olmak dışında yazisida iyi özgüven sorununu yeni aştık ne yapacağız bu durumda kızımın sorunu ne

0|0
0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Valla simdi akli dengesi geridir veya değildir diye teşhis koymamızı bekleme bizden.Doktor değiliz.

Ama benim bir yeğenim var oda 15 yaşlarında.Hala çarpım tablosunu öğretemedik.Matematiğin kolay problemlerinden felan çaktığı yok.Anlattığımız şeyide anlıyorum anlıyorum deyip oysaki anlamadıgını biliyoruz.

Bu yetiştirme tarzıylada alakalı olabilir yeğenimin aile ortamı çokta sağlıklı değil.Ve zeki anne babaya sahip değil.Hemen beyin teşhisi koymak veya bu konuda yetkin olmayan bizlere soru sormak yerine bir doktora götürebilirsiniz.

Hem beyinle alakalı bir problemide olsa çokta önemlimi sizce ? bence o sevgiyi hak ediyor.Ve sabırı tabiki.Psikolojiyede dikkat etmenizi tavsiye ederim.Tanıdığım bir cocuk daha var anlama zorluğu çeken.Zihinsel problemler yaşayan öğrencilerin okuluna yazdırıldı.Tedavi görüyo ama çocuk çevresi tarafından çok aşşalandı.Eğer doktor bir teşhis koyar ve tedavi öngörürse size düşecek en büyük görev psikolojisini sağlam tutmaktır.Zira çevresi tarafından aşşalanan bir çocuk biraz zor tedavi olur.Mutlu yaşaması lazım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...