Kapat

Doktorlar neden böyle?

Arkadaşlar bugün sabah rahatsızlandım. Aile hekimime gittim. İçeri girince sıkıntımı anlattım. Adamın ağzını bıçak açmıyor. Resmen 10 dakika keyfinin gelip de cevap vermesini bekledim. Sonrasında bugün rahatsızlığım dolayısıyla okula gidemediğimi ve 1 günlük rapor yazıp yazamayacağını sordum. Öfledi püfledi. Raporu zor yazdı. Teşekkür ettim yine cevap vermedi. Ya ben gerçekten anlayamıyorum, hayatımda gördüğüm doktorlarının çoğu böyle. Benzer durumlar sizin de başınıza geldi mi? Sizce doktorların hastaya yaklaşımı doğru mu? Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

0|0
7|15

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle geçmiş olsun. Evet doktorların bazıları bu şekilde yaklaşıyor. Ancak aile hekimimizi değiştirebilme şansı var. Eğer tutumundan hoşlandığınız, duyduğunuz bir hekim var ise link linkte belirtildiği gibi aile hekiminizi değiştirebiliyosunuz. Ayrıca 184'ü arayıp şikayet etme hakkımız da var. Bir hekim ile ilgili bir kaç kişi aynı şikayetleri yapmış ise mutlaka o hekim uyarı alacaktır.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 15

• Direk şikayet et diyorlar...

Şu insanlar beni öldürüyor, yani normalde böyle olmaması lazım lakin onlarında insan oldugunu unutmamak lazım..

Onlarda hasta oldugunda rapor alamıyorlar genelde,doktorun iletişimde bulunması lazım lakin genel olarak aile hekimlerine şu ilacı yaz ya da rapor ver diye gittiklerinden bunalma durumu geliyor.

Sizin iki kelam edemeyeceginiz uyumsuz insanlardanda doktorlar sorumlu yani.

Tüm doktorlarda böyle değildir içiniz rahat olsun,size mesleki yıpranma yaşayanları denk gelmiş.

Malesefki çoğuda bu durumda aslında,benim başıma bu tarz durum hiç gelmedi,aile hekiminizden memnun değilseniz değiştirme hakkına sahipsiniz,

Cidden anlayışşızlar,düşüncesizler,empatiden yoksun olanları var lakin çok çok düşük oranda..

İlla birini suçlayacaksanızda sağlık bakanlıgını suçlamalısınız,kontenjanı aşırı artan tıp fakultelerinde yeterli eğitim ve uygulama bulamayan ögrenciler malesef bu sekilde mezun oluyor..

Geçmiş olsun tekrardan.

1|0
    0|0
  • Hepsi öyle degildir aile hekimleri doktorların başarısızları gibi bir şey yani ondan dolayı biraz daha depresiflerdir fakat aile hekimligi çogu hekimlikten daha zevkli bir şeydir özünde tabi kendi eglenceye çevirebilirse aslında en beteri doktorlugun özel sektör..

1|0
    0|0
  • dayak yiyince de doktora şiddet var diyorsunuz de

1|0
    0|0
  • Sağlık bakanlığını arayarak gerekli şikayette bulunabilirsin...İlgileniyorlar..

1|1
    0|1
    • ad soyad vermek gerekiyor mu. yani kendi adımı soyadımı. bu sefer sonraki gidişte adamla iyice papaz olmayalım..

• Benimkinin numarasını versem benimkiyle de ilgilenir misin :D

• Abi bende 2-3 hafta önce gitmiştim doktora ama az daha kötü olsam yoğun bakıma alcaklar o derece... o halle gittim 10 kişilik sıra bekledim, içeri girdim oturdum, ateşten yüzümden terler akıyor, doktor dedi şikayetiniz ne, söyledim 6 tane ilaç yazdı bişey demedi, hasta olduğum için bugün okula gidemedim dediğim anda kadın öyle bir tavır aldı ki, sinirlendim yüksek sesle neyse gerek yok dedim çıktım kapıyı vurdum... sırf böyle embesil doktorlara dilenmemek için devamsızlık yapmıyorum.

1|0
    0|0
  • sonra doktor dövdüler diyorlarya böyleleri hak ediyor :@

1|1
    0|0
  • Adam doktor istee bana mecbursun havalari var..

Ben bu yüzden aile hekimine hic gitmiyorum direk özel hastanetye :))

0|0
    0|0
  • O saldırıya maruz kalan dayak yiyen komaya sokulan bir çare pırıl pırıl temiz kalpli doktorlarımız var ya çok daha fazlasını hak ediyorlar doktorluk yapamayacak hale getirilmeleri lazım gırtlaklarını sıkıp atacaksın kenara

0|0
    0|0
  • Öğrencilere karşı böyleler çoğu.Adamlarda haklı okuldan kaçıp kaçıp rapor alan kaynıyor ortalık.

0|1
    0|0
    • 1 gün istedim ama insaf yani, hasta olduğum zaten yüzümden belli :(

• Kurunun yanında yaşta yanar.Gurur meselesi yapma böyle şeyleri takılma fazla.Ne olursa olsun hata onda senlik bir şey yok.

• Öncelikle geçmiş olsun.

Doktorlar durumu şu

Günün stresi yorgunluğu üstüne akşam nöbetleri veya acil çağrılar derken kitleniyorlar. :D

0|0
    0|0
  • aile hekimi doktor hastane ne bunlar yaa :s 10 yılı geçti hastane görmedim :s

0|0
    0|0
  • kutusu kalkmış onların :S

0|0
    0|1
  • doktora sert yapmazsan senle ilgilenmiyor.

0|0
    0|0
    • Sonra şiddet gösterene kızıyorlar bir de. erkek olsam dalardım ben de cidden :D

• en son acile gitmiştim diş agrısı yuzunden ilgilenmemişlerdi yarın gel ben agırdan olecemmı gevşek beni eve gonderıyon sen yapcak biseyi yokmusmus elıne kahveyı almıs oturuyo dedım agrı kesıcı yap bana yapamayız felan en sonunda dedim sen benle dalgamı gecıyon felan sonra agrı kesıcı yapmıstırdım doktora hak edıyo arkadaşım.

• özel doktorlarda bu durum yok.genelde kamuda var sebebi biryerleri kalkmış :)

0|0
    0|0
  • bütün meslek guruplarının doktorlara garezi var

her yerde işini düzgün yapamayan /yapmayan insan var ..öğretmen ,herhangi bir memur ,doktor ,hemşire ...liste uzar da uzar

adamlar lise de kendilerini yiyip bitiriyor kazanabilmek için

kazanır kazanmaz daa hevesi kursağında kalıyor ...sınavlar sınavlar ve sınavlar

6 yıl resmen sürünüyorlar

tama okul bitti ki zaten çoğu uzatıyor derken uzmanlık belası çıkıyor

oturuyor günde 10 saat 15 saat ezber yapıyor TUS u anca kazanabiliyor

tamam onu da kazan dı ama bitmediiiiiii bitmiyor 48 saatin 36 saatini nöbette geçiriyor

ilk iki yıl genelde böyle taki çömez gelince rahatlaıyor biraz ...nöbetler yine devam ediyor bu arada ..çoğu uzmanlık 5 yıl(bazıları 4) olmak üzere gençliğin en veremli en güzel 4+6+5 ...15 yılından feragat ediyor ...ve yine de güzel insanımıza yaranamıyor ...kimseyi sevmek zorunda değilsiniz ama saygı duymak zorundasınız

0|0
    0|0
    • doktor kimseye rapor yazmak zorunda da değil

hem sağlık bakanlığı hem de milli eğitimden sürekli ihtarlar alıyorlar ..başlarına bela olan kaymakamlar da cabası...

• onun da hastaları sevmeyip ama saygı duyması gerekir. suratına bakmayıp cevap vermemekle yaptığı işin hakkını vermiş olmaz.

• bunu için şikayet edin,doktorunuzu değiştirin...ama böyle hiç de uygun olamayan şeyler demeyin yok efendim dayağı hakkediyor ,bilmem neleri kalkmış ...

Kızlar Ne Diyor 6

• bizim aile hekimi de öyle maalesef.cenaze gibi

1|0
    0|0
  • bizim aile hekimini ben dövecektim az daha sen ne diyorsun?

1|0
    0|0
  • ABİ paranı hakkını ver bari yattıgı yrden para olan bir sürü doktor var emin ol:) bu arada geçmiş olsun

1|0
    0|0
  • Valla ben en kötü hastaneye gitsem bile hiç suratsız doktora rastlamadım hele ki aile hekimim tam kafa adam.)))

0|0
    0|0
  • Böyle genellememek lazım çok ilgili doktorlarda var.sana böylesi denk gelmiş.

0|0
    0|0
  • Genelleme yanlış ama birçoğu gıcık.

0|0
    0|0
Yükleniyor...