''O benzin devletin işi görülsün diye kondu o arabaya...'' Ne düşünüyorsunuz?

bugün başımdan geçen bir olayı anlatmak istedim. yazılar bölümü kapalı olduğu için buradan yazdım.

Trabzonda askeri personel olarak görev yapıyorum. bugün akşam üstü 4 gibi devriyeden dönüyodum. yolda 25-26 yaşlarında bir kadın gördüm. bir elinde kocaman bir poşet diğerinde 1 yaşındaki çocuğu. hava bozuk yağmur yağacak gibiydi. kadını gördükten sonra dönüp evine bırakmayı düşündüm. ne de olsa sevaptır. hem jandarmanın görevi ne? halka yardım etmek. kadının yanında durdum.

-Abla nereye gidiyosun?

+evime gidiyodum komutanım.

-gel seni bırakalım.

+yok olmaz komutanım ben yürüyerek giderim. hem evim yakın.

-olsun ya. bir elinde çocuk bir elinde poşet yorulma gel hem bak yağmur yağacak.

+olmaz komutanım. O ARABAYA BENZİN DEVLETİN İŞİ GÖRÜLSÜN DİYE KONULDU. BAK İKİ AYAĞIMDA SAPASAĞLAM BEN YÜRÜYEREK GİDERİM SEN VAR GİT GÖREVİNE.

Duyduklarımdan sonra gözlerim doldu. gerçekten ağlamamak için kendimi zor tuttum. sonrasında zor zekat ağzımdan bir iki kelime çıktı...

-sen gel ablam gerekirse benzinin parasını cebimden ben veririm.

tam o sırada yağmur yağmaya başladı. başka şansı kalmayan kadın mecbur bindi arabaya.

askerler hemen kaptı çocuğu kucağından. sevmeye başladılar. kadın arabadan inene kadar dua etti. o dua ettikçe benim tüylerim diken diken oldu.

kadının yakın dediği eve arabayla 20 dakikada geldik. evinin önüne geldiğimizde hala dua etmeye devam etmekteydi. arabadan indi. çocuğunu aldı ve evinin yolunu tuttu. giderken çocuğunun gözlerinde gördüm resmen mutluluğu. parıl parıl. cam gibi ateş gibi. hayatımın en garip günüydü. belkide kurtuluş savaşından sonra kitaplarda okuduğum vefakar anadolu kadınını gerçek hayatta görmüştüm. belkide hayatımda iyilik için adadığım en güzel 20 dakikaydı...

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• yaptıgın şey taktir ediyorum peki o benzinin parasını cebinden koydunmuu gerçektenn samimi cevaplarsanız sevinirim

0|1
    0|0
    • kardeşim cidden koydum o kadar şeyin üstüne o parayı vermesem kendime atama babama ihanet etmiş olurdum

• benim bir komutanım vardı sizden iyi olmasın erkeklik yapacaksan kendi malınla yap devletinkiyle degil derdi sözüm sana degil yanlış anlamayın hem zaten geri dönüşünüde yapmışsınız yazdıgınız olayı okuyunca aklıma geldii paylaşmak istedim ayrıca trabzonuda çok severim bu vatana sizlerin gibi personel lazımm

• allah razı olsun

Yükleniyor...