Mobbinge maruz kalsaydınız ne tepki verirdiniz? Burda kim suçlu sizce?

20 Mart perşembe günü karsta 6 kişiyi öldürüp intihar etti birisi şimdi dışardan bakıldığında ruh hastası gibi görünüyor ancak olay aydınlatıldığında mobbing yüzünden olduğu anlaşıldı.Siz görünüşüz veya tavırlarınız,hareketleriniz yüzünden hatta sebepsiz yere mobbinge maruz kalsaydınız ne tepki verirdiniz?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Bunu yapan aciz bir insandır birilerini öldürüp herşeyi çözemeyiz bende savunmaya geçerdim dolaylı yollar dener ve başarısız olursam bulunduğum muhiti terkederdim bunu yapan insanın zihinsel bir problemi oldugunu düşünüyorum 6 kişiyi öldüreceğine kendini öldürseymiş en azından o 6 kişinin vicdanıyla savaşmasına sebep olurdu şimdi onlara iyilik yaptı sefil hayatlarını sonlandırarak

0|0
    0|1
    • Devlette çalışıyor belirtmiş bir kaç kez kabul edilmemiş demekki çok bunaldı.Vicdan çoğu insanda yok öyle diyorsun ama işte olmuyor adamlar çok bunalttı demekki.

• ooo dostum bu zihniyetten kurtulmanı dilerim her kafamız estiğinde birilerinimi vuralım yani zora gelince katli vacip yapıp canmı alalım emin ol her insanda vicdan var sadece biz göremiyoruz içinde onu kemiren onu bitiren

Kızlar Ne Diyor 1

• Neden güzel Türkçemizi kullanmazsınız daha mı havalı oluyor? Mesela mobbing yerine aşırı şiddetli veya bunaldı tacize maruz kaldı ya da keidyi duvara sıkıştırırsan tırmalar diyebilrdin.

0|0
    0|0
    • Adı bu çünkü haberde bu yazıyor varsa açıklaman yazalım

• İşte açıkladım yorumumda.Ya da daha sade olarak iş yerinde psikolojik baskı altında bırakılıp tacize uğrayan şahıs diye devamını getirebilirsin

• Öyle çok uzun olduğu için böyle yazdım başka bir amacım yok

Erkekler Ne Diyor 2

• Burada öldüren suçludur patlak..Mobbing'e maruz kaldysa ölen diğer 6 kişinin suçu ne?

0|0
    0|0
  • Önce mobbingi açıklar mısın ?

0|0
    0|0
    • En iyi ifade eden anlamıyla yıldırma veya iş yerinde psikolojik terör anlamlarıdır.[1] Özellikle hiyerarşik yapılanmış gruplarda ve kontrolün zayıf olduğu örgütlerde, gücü elinde bulunduran kişinin ya da grubun, diğerlerine psikolojik yollardan, uzun süreli sistematik baskı uygulamasıdır. Son dönemde sosyoloji ve hukuk başta olmak üzere çeşitli alanlarda disiplinler arası çalışılan bir konu haline gelmiştir..Çalıştığın yerde baskı uygulanması rahatsız edilmek dışlanmak vs kısaca.

• Zorla tutulmuş belirtmiş bir kaç kez ayrılmak istediğini kabul edilmemiş devlette çalışıyor.Hem bunlar hemde psikolojik sorunlar eklenince sonu böyle olmuş işte.

• zor bir durum.

Yükleniyor...