Benim kişiliğimde mi sorun var yoksa ben mi vicdansızım?

annem babam son zamanlarda bana vicdansız demeye başladı yani hiç mi için acımıyor vs. sorular sorup duruyor.

ablamın çocukluk arkadaşının Annesi aniden kalp krizi geçirip öldü, dahası da annemin en samimi arkadaşının halasının kızı öldü o da kanserden dolayı, bir tane da ölüm yeni geldi biraz önce o da benim anneannemin kardeşi öldü ve ben hiç ağlamadım hissetmedim onlarla yakındım.. ve ben aileme ne desem de anlamak istemiyor sanırım ya da ben yanlış anlatıyorum, ben çok sevdigim üst üste iki dedemi kaybedip üstüne de cok sevdiğim yarı teyzem gibi yengemi kaymetmişken alıştım yakınımın ölmelerine ne de olsa yarın öbürgün annem babam ölecek ve tabii ki ben de ölecegim onun için ben başımı öne değil de dik duruyorum. onlar moralleri bozukken ben burada oturuyorum..

annemi babami ya da yakinlarimi kaybedip kendimi heba edemem çünkü hayat zaten kısa olduğundan pek umursamıyorum sence ben vicdansız mıyım?

• Vicdanlı
    33% (1)100% (3)67% (4)Oy Ver
  • Vicdansız
    67% (2)0% (0)33% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• #Kimseyi takmam zaten insanların başına ne geliyorsa şu eleştirilerden geliyor saçı 3'e vurdurdum herkes tiptip bakıyor sanki nüfusuna alacaksın şimdi yalnız olmak istiyorum ya da beni anlayan birinin olmasını ve onla olmayı vicdan konusundada aynı şeyleri bana da söylüyorlar içim fesatmış çoğu şeyi farklı yönlerden düşünüyormuşum ama kimin umrundaki kimse kimseyi iyi tanımıyor ailen olsada konu biraz dağıldı kusura bakma

1|0
    0|0
    • yok sorun degil kimse anlamak istemiyor sanirim, kimse o kadar iyi taniyamiyor maalesef benim icinde gecerli hepimiz icinde gecerli sadece aklima takilmisti

Erkekler Ne Diyor 6

• Ölüm üzücüdür ama dozunda olacak üzüntü dünyaya kazık çaksak ne fayda Rabbimiz ölümü özletmesin hastalık gelir ağrısı acısı dayanılmaz olur ama ölmez çekersin zate genç yaşlı bay bayan bebek dinlemez ölüm ö.olan ahiret için gereken inanç ve ibadetlerine bağlı ol elinde sonunda dünyanın boş oluşu anlaşılıyor ö.olan gençken anlamak ailene psikoloğa gittikten ona açıklamada bulunduktan sonra durumunu iza et ya da önce sen sonra psikolog konuşsun kurtul kısa çözüm.

0|0
    0|0
    • benim psikolog ile sorunum yok doktorla da görüstüm

• Ö.dilerim başınız sağolsun demeyi atlamışım :( aileniz sizi anlamadığı için psikoloğa gidelim belki bir problemim vardır bu halde olmama sebeb dersiniz psikologda konuşur sizle akabinde ailenize açıklar o zaman konu kapanır kendi ifadelerinizle çözemediğinizi doktor vesilesi ile çözebilirsiniz hayırlı geceler.

• Bu vicdanla ilgili değil çünkü vicdan farklı bir şey , hatta vicdanlısın ki kendini yargılamışsın burada

bazı insanlar acıları olduğu gibi kabullenir ve bu normaldir

Tabii ki ölüm hepimiz için bir gerçek

Allah hepimize hayırlı bir ömür nasip etsin

1|0
    0|0
  • mantıklısın

1|0
    0|0
  • vicdansız değil gamsızsın aynı ben gibi...bende öyleyim umursamıyorum çok ALLAH rahmet eylesin der geçerim!

0|0
    0|0
  • benim komsu teyzenin babası 2.dünya savasında alman askeriymiş ve o gaz odalarına sahit olmus karısı ölünce bir damla gözyası dökmemiş cünkü bu yüzden.kalbi artık katılasmıs mı denir yoksa alısmıs mı denir bilemem

0|0
    0|0
  • bunun vicdansızlıkla alakası yok. bende insan içinde ağlamaktan utanırım. onun için hiç ağlamam cenazelerde. 6 yaşındayken dedem ölmüştü o zamandan beri bir yakınımda ölmedi ama

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Farkli bir düşünce tarzi var. Onların duygularıyla dalga gecmiyorsan sorun yok bence.

1|0
    0|0
    • üzülmüyorum diye dalga geciyorum anlamina gelmez, ailem beni böyle algilamasi biraz beni sasirtti

• Dalga derken anlayissiz. Aglayin vs. Kimisi aglar kimisi yazar kimisi senin gibi kabul edip decam ede bilir. Yanlışın yok bence.

• yanlisim yoksa rahatladim o zaman ben doktorla görüsüp doktor aileme daha kolayca anlatip konu kapanabilir bana vicdansiz diyince takilip kaldim

• B: Vicdansız

0|0
    0|0
  • gençlikte olur öyle şeyler hoşgörmeleri lazım sende yaş aldıkça olgunlaşırsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...