Yolda karşılaştığınız insanlardan ders alıyor musunuz?

Mesela çöpten karton toplayan veya el arabasıyla sabahtan akşama kadar hurda toplamaya çalışan bir adam / kadın gördüğünüz zaman ne hissediyorsunuz? Kendinizi onların yerine koyuyor musunuz?

Onları her gördüğüm de Allah yardımcınız olsun, diye geçiriyorum içimden.

0|0
10|7

En İyi Kız Görüşü

• Kendimi onlarin yerine koyabilmeme imkan yok.

Onlarin cektigi zorluk,belki acilar...gözlerindeki kahir,

anlayabilmem mümkün degil...ne zaman ki bir gün ben de ayni duruma düserim,

anca öyle ...

Yoksa anliyorum diyen kendisini kandiriyordur.

Fakat kendime paylar bicerim elbet gördüklerimden,duyduklarimdan.

Söylediginiz gibi...Allah yardimcilari olsun.

Insanlardan yardim ve destek beklemek artik cok...zor cünkü.

1|3
    0|1

Kızlar Ne Diyor 9

• Bizim buralarda kopekleriyle gezen gruplar. Iste onlar genel olarak kopekleriyle uzanirlar yerlerde gitar calarlar, sarki soylerler, bazen 50 kurusun var mi diye sorarlar. Ben onlari cok seviyorum nedense, halbuki tipleri epey urkutucu, bana ne zaman 50 kurusun var mi diye sorsalar hemen ckarip veririm, param yoksada "uzgunum yok" derim ve o kaba adam/kadin gibi gozuken grup aslinda o kadar kibar ve insancillar ki "iyi gunler,tesekkur ederiz yinede" gibi cumlelerle gulumserler. Gercek hayatimda goremedigim insanligi onlarda buluyorum. Dovmeleri,rasta saclari cok enteresan olmasa onlara katilirdim o derece :D Yok yok o kadar da degil ama cok dusundururler beni. Kucuk cocuklarin kafalarini cevirerek,korkarak baktigi insanlardir fakat beni cok etkilerler. Acaba neden normal insanlar gibi yasamazlar? Belkide normallik onlarin yaptigidir bilemeyiz...

1|3
    0|0
    • Türkiye de bu yaşam tarzı mecburiyetten yapacak başka bir şey yok ama Avrupa da istenilse ( bağımlı vs değilse) kurslar dahilinde kendilerine çalışabilecek bir iş bulabilirler. İşin aslı Türkiye de mecburiyet, son seçenek Avrupa da ise bir yaşam tarzı olarak görüyorum.

• ne kadar doğru. Avrupa'da bir yaşam tarzı olabiliyor ama Türkiye'de bir mecburiyet çoğu zaman.

• Halime şükür edip onlarinda yüce rabbim yardimcizi olsun yardim etmeyi nasip etsin diye dua ediyorum.

0|2
    0|0
  • bazen

0|2
    0|0
  • şükrediyorum halime.

1|1
    1|0
  • Gercekten o durumunun içindekiler ne yapsın

0|1
    0|0
  • benden zengin bendemi kağıt toplamaya başlasam diye düşündüğüm çok oluyor mesala acaba çöp kutularında böle milletin çeketine sakladığı yda ayakkabı kutusuna koyup yanlışlıkla çöpe attığı paralar oluyormudur diyede düşünmeden edemiyorm

0|1
    0|0
  • çöpten karton toplayan, hurdacılık yapanların çoğu senden benden çok daha zengin ve hallerinden memnunlar emin ol. :)

hasta insanları gördükçe öyle geçiriyorum. Allah yardımcısı olsun diyorum. gerçekten üzülüyor ve halime şükrediyorum. şükrederim. şağlıklıyım. şükürler olsun. tabii zor durumda olan sadece hasta insanlar yok. başka durumlar da var ama en kötüsü hastalıklar be. :(

0|0
    0|0
  • Arada sırada evet.

0|0
    0|0
  • evet, her gördüğümde içim cız eder, önce kendi halime şükreder sonra Allah yardımcısı olsun derim içimden..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• çalışma hayatına çok erken atılmıştım, lise 1 veya ortason tam hatırlamıyorum, ankarada eski otoğarda gece kafeteryada çalışıyordum, büyük bir yerdi başka şubeleride vardı, otoğar içerisinde dağıstanlya aitti, ben komilik yapıyordum,

bir müdürümüz vardı geceleri üst kata gelip kırmızı noktalı programları seyrederdi o zamanlarda starda sadece gögüs ve bacak gösteriliyordu,

müdür çok havalı bir insandı,

aradan yıllar geçti, ben bir sebeple ankarada bir kömür satılan yere gitmiştim,

bizim otoğardaki müdürümüzü gördüm,

orada hamallık yapıyordu

1|3
    0|0
  • ben özellikle engelli insanlara bakıp halime şükrediyorum tabii bu acıma-küçümseme modunda değil.keşke engelli diye bir şey olmasaydı dünyada ama işte o da bir ALLAHIN bize verdiği sınav,ibret almamız için yarattığı birşey olarak düşünüyorum..

burda bile görüyorum sorulan sorularda yok göz rengimi sevmiyorum yok bacağımı sevmiyorum filan ulan bir gün kör olduğun da bacaksız kaldığında o zaman da şikayet edebilecekmisin?

ben bir ara boyum uzun olsaydı diye hayıflanırdım aman ne aptalmışım şükredeceğim yerde isyan ediyorum ...sonra minyon tipimi daha çok sevdim yaşımdan çok daha küçük gösteriyorum.32 yaşındayım görenler 24-25 zannediyor bir de zayıfım tabiİ:D

her zaman şükretmek lazım hayatta..

0|0
    0|0
  • Hayat sürprizlerle ve ders çıkarılacak hadiselerle dolu. Bugün o çöp toplayan,yarın hayatını en lüks şekilde yaşayabilir. Onun da ders çıkarması lazım,geldiği yeri unutmamalı..

Bizler ise bugün konforlu bir hayat sürüyor olabiliriz,peki yarınımız da öyle olacak mı ? Bilinmez.

Elimizdekilerin kıymetini bilmeliyiz,ve yarın doğan gün,beraberinde neler getirecekse,buna her dem hazır ve nazır bulunmalıyız..

0|0
    0|0
  • tabi insalar illaki yaşayarak görmesi veya tecrübe olması gerekmiyor.sonuçta herkes kimin ne yaptığını veya nasıl yaşadığını bilir ve tabi bu kişiye göre değişir.kardeş ama en önemlisi insan olduğumuzu unutmamalıyız.çünkü kimin ne olacağı belli olmuyor..

0|0
    0|0
  • Ben onların yerine kendimi koymuyorum, onların arasında arkadaşlarım falan var bulunduğum iş yerinin önüündeki çöpe gide gele ahbap olduk cocukla sırf sepet işi için bingölden gelmiş sepet başına 50 tl para alıyo hem gündüz hemde gece çalışıyo yani 2 sepet yapsa 100 tl Allah bereket versin.Helal para olduğu sürece yapılmayacak hiç bir iş yoktur !

0|0
    0|0
  • pro resmimdeki büyük 24 v motor g*tüme girsinki kartoncular ayda 4 bin gibi para kaldırıyor ha diğerlerine üzülüor insan ister istemez

0|0
    0|0
  • Onlar benden ders alsın. Zamanında kafalarını kullanmamışlar o hale düşmüşler. Hakediyor çoğu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...