Yalnış anlayamayın sakın, aranızda Alevi var mı? Bir kaç sorum var da?

Benim bir erkek arkadaşım var kendisi Alevi. bazılarından Alevilerin değişik adetleri olduğunu duydum. Arkadaşım benimle ciddi düşünüyor. Onların adetlerini bilen var mı?

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Alevilerin değişik adetleri:Mesela,kadın-erkek her koşulda eşittir.Aleviler tek eşlidir ve bir den fazla bayanla evlenmek,hem düşkünlük,hemde toplumdan dışlanma gerekçesidir,buna en başta kendi ailesi karşı çıkar.Yani onunla evlenirsen,4-5 tane bayanla evlenipte,senin üstüne kuma getirmez,en azından bunu garanti altına almış olursun.Alevilik te insana değer vardır,bütün insanlara ait olduğu ırkı,etnik kökeni ne olursa olsun,eşit mesafededir.Bir çoğu eğitim ve kültür seviyesi yüksek insanlardır,tahsile önem verir.Hiç kimseyi,inancından ve ya inanmadıklarından dolayı dışlamazlar.Kısacası Alevilik,insanlığın aydınlık yüzüdür.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Bildiğim tek birşey var ama ne kadar doğru bilemem. Alevi bir aile, alevi bir gelin veya alevi bir damat kabul ederler..

0|0
    0|0
    • Böylesi bir genelleme çok yanlış,bu kişiden kişiye değişir.Ayrıca,önemli olan,kişinin kimi seçtiğidir.Ya herşeyden önce insan olsun,uyumlu olsun,asgari kriterler çoğunlukla böyle,yanlış düşünüyorsun.

• Bende sana yanlış bildiğini söyledim.

• onlar uzaylı :))))

0|0
    0|0
    • uzaydan gelip anana bacına atlamışlar demekki

• lan ine senin ağzını burnunu dümdüz ederim ben kıza atıf yaptımmmm ne fark olabilirki derken düzgün konuş yakınımda kullanamıcan cümleleri kullanma

• ben aleviyim sor

1|0
    0|0
    • Düğünlerde falan adetleriniz nasıl? yani bizimkiler gibi mi farkı var mı?

• olmaz mı :D

• heh bizde de o war

gerisini sen anla :)

Kızlar Ne Diyor 1

• herkes bu ülkenin insanı bir fark olmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...