Konuşarak iletişim kurmakta efektif değilim...

Kendimi yazarak ifade ederken başarılıyım.Aynı durum konuşarak iletişim kurduğum vakit geçerli değil.Ve bu artık benim için bir sorun teşkil etmeye başladı.Paeadoks yaşıyorum kendi içimde.Bu durumdan kurtulmak için önerebileceğiniz spesifik örnekler var mı?

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• Bence senin konuşmadan aldığın efektiviteyi yüzde 18.9% oranında arttırabilmen için kastettiğin gibi çok spesifik bir şekilde verimliliği arttırılmış bir uygulamaya tabi olman gerek.

İşte sana tavsiyem.

Rahat ol ... Sosyalleş..

Gerisi otomatik gelir.

0|0
    0|0
    • Sosyalleşmeyle ilgili bir kaygı barındırmıyorum.Daha çok estetik ve biçimle ilgili ögeler hususunda takıntılarım var.

• Takıntılarım var derken , kendinle alakalı estetik ve biçimler mi yoksa başkaları hakkındaki hissettiklerin mi sana fazla geliyor.

Senin ile ilgili olana gelince, bu kişiden kişiye değişir , güzel dediğini sevmeyen de çok var , çirkin dediğine aşık olan da. İnsan dediğin sadece görüntüden ibaret değil , fikrin , söylediklerin , paylaştıkların , hissettirdiklerin , anlatmakla bitmez. Senin de aralarına katılmanı isteyen çok kişi var bundan emin ol, sadece arayacaksın.

Erkekler Ne Diyor 6

• Sen bakkala gittğinde bile mesajlaş bence

0|0
    0|0
  • çok kötü bir durumda değilsin normalsin bence.kötü bir durum olsaydı bu dünya üzerinde kitap yazarları olmazdı ya da spikerler olmazdı stundap yapanlar olmadı gibi bir sürü örnek sana...

0|0
    0|0
    • Konuşurken apatik bir varlığa evriliyorum,benim için sıkıntılı bir vaziyet.

• Şarkı söylemeyi dene evde tek başına bağıra bağıra değişen birşeyler olucaktır.

• Sen bitmişin ablacım biz daha okeye dolanıyoz :)

0|0
    0|0
  • Bende oyle konusurken heycan yapiom heleki karsi cinse karsi ama yazarken rahatim

0|0
    0|0
  • taşakmı geciyorsun bizimle :))

0|0
    1|0
    • Neden böyle bir kanıya vardın,oldukça ciddiyim.:)

• bana gayet başarılı gibi geldin :))

yok değilim diyorsan telefon numaramı vereyim biraz muhabbet edelim.

ondan sonra notumu vereyim :)))

• ohaaaaaaa !

neden arkadasla bole konusuyorsun?

• efektik kelimesini cümle içinde kullanan kız detected çok hoş -.-

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Bence yazarken de çok başarılı değilsin,Türkçe'yi katletmişsin,bence konuşamama sebebin olduğun gibi olmaman söyleyeceğin şeyleri süslemeye çalışman,tıpkı yazdığın gibi,bunu bir eleştiri olarak alma,samimi bir tavsiye,doğal ol,içinden geldiği gibi konuş,insanlar samimi ve doğal konuşanı dinler ve önemser,gerisi özümüze ait olmayan kelimeler duyduğu zaman,seni ciddiye almaz, dinliyormuş gibi yapar ,sende iletişim kuramazsın

0|0
    0|0
    • Bunu başaramıyorum,yani estetik kaygılarım söz konusu,mükemelliyetçi bakış açım maalesef ki boyunduruğu altına alıyo beni.

• bu çoğu insanda böyledir yazarken kendinle başbaşasındır ama konuşurken karşındakine göre kelimeler seçersin ve konuşmak bir nevi doğaçlamadır aklına geleni söylersin ama yazmak biraz daha düşüünmeye dayalıdır.bol kitap okursan konuşman kuvvetlenir kelime haznen genişler ve konuşurkende rahat olmalısın

0|0
    0|0
    • Yeterince donanımlı olduğumu düşünüyorum bu bağlamda,konuşurken de düşünüyorum lakin spontane geliştiği için estetik kaygımın kurbanı olmam daha muhtemel.

• hımm yani olabilir ya çok takma derim

• Efektif... Çok yazmaktan suskunlaşma durumu ha... Tanıdık geldi...

0|0
    0|0
    • Cevap vermene sevindim.Yazılarını takip ediyorum.Retorik ve biçimsel ögeleri oldukça başarılı kullanıyosun.Sanırım sorunumla ilintili fikirler verebilirsin:)

• Anlamını bilmediğim sözcükleri yazarsanız havam kalmaz...(Şaka yapıyorum tabii...)

Teşekkür ederim çok naziksiniz...Ve de kendini kabullenmiş, açık ve bilgilisiniz de...

Verebilirim çünkü çoğu kez aynı sorunu yaşayan biriyim...Çok okumaktan -ki çok okuduğumu iddia edemem hala, etmemem lazım- yazmaktan geliyor insan bu hale...Adı asosyallik değil,adı fazla kendinin farkında olmak...Yalnızlaştırıyor mu? Evet ne yazık ki...Ama seçicilik ile çok daha 'kendinize göre' insanlar oluyor hayatınızda...

• ben ne önereyim sana ama konusman gayet guzel gibi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...