Akrabalarınızla aranız nasıl...

benim sorum şu artık koptu insanlar kimseden kimseye fayda yok tırnaklarınız varsa başınızı kaşırsınız misali bugün binada oturanlar üst ya da alt komşusundan haberi yok bundan yola çıkarak akrabalarınızla aranız nasıl gidip gelme var mıyoksa kopuldumu cevaplarınız için teşekkürler..

0|0
9|15

En İyi Erkek Görüşü

• Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘Allah-u Teâlâ, mahlûkatı yaratıp bunların takdiratını tamamlayınca, akrabalık ayağa kalkarak:

−‘Ya Rabb! Burası, akrabalık münasebetlerini kesmekten sana sığınanların makamıdır’ dedi. Allah-u Teâlâ:

−‘Evet, sana sıla yapana benim de sıla yapmama; senden alâkayı kesenlerden benim de alâkayı kesmeme razı olmaz mısın?’ buyurdu. Akrabalık:

−‘Evet’ diye cevap verdi. Allah-u Teâlâ:

−‘Bu sana verilmiştir’ buyurdu. Bundan sonra Allah Rasulü (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘İsterseniz şu ayetleri okuyunuz’ dedi ve:

‘Geri dönerseniz hemen yeryüzünde fesat çıkaracak, akrabalık bağlarınızı keseceksiniz, öyle mi? Onlar öyle kimselerdir ki Allah onları lânetlemiş, sağırlaştırmış ve gözlerini kör etmiştir. Onlar Kur’an’ı düşünmüyorlar mı? Yoksa kalblerinde kilitler mi var?’ buyurdu.”

Müslim

oldukca net sanıyourm.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Olmuyor hayatın kanunu gibi bir şey bu herkes hayatını yaşıyor ,akrabalar eğer misal hayatı terk edipte arkada paha biçilen bir şeyler varsa o zaman meydana çıkıyor dedim ya doğal denge bence bu ,çünkü aslında işin özü herşeyi o kadar çabuk tüketen bir toplum olduk çıktıkki bu ,ilişkilerde olsun komşuluklarda olsun akrabalarla ilişkiler olsun ,herşeyi tüketiyoruz ,benim korkumda umarım cenazemde teneşir taşına yatırırken 4 koldan tutacak adamı bulabilmek

0|0
    0|0
  • Benim Akrabalarımın hepsi Kro ve akbaba. Uzak duruyorum ve uzak tutmaya çalışıyorum. Bildiğin parazitler. Ama komşularımın hepsini biliyor ve tanıyorum. Mesela alt komşum Erber Ajanstan ( ben tanımayayımda kim tanısın ayolll)

0|0
    0|0
  • Çok yakınlar hariç kopma oldu açıkcası :)

0|0
    0|0
  • Gidip gelme var ama ne kadar uzak o kadar iyi... Aynı yerde yakın yaşamak en büyük düşmanlıkları doğuruyor... Arada bir ziyaret etmek ve uzak kalmak en iyi.. Artık insanlar eskisi gibi anlayışlı değil malesef arkadan kuyu kazma meraklısı..

0|0
    0|0
  • link Hz. Muhammed S.A.V. efendimiz "Akrabasıyla ilişkisini kesenler meclislerimizde oturmasın" buyurmuş. İstisnalar hariç hiçbirimiz telefonla bile arama zahmetine katlanmıyoruz.

1|0
    0|0
  • Çocukken akrabaların ve komşuların evinden cıkmazdık onlar bızden biz onlardan ama şimdi bayramdan düğünde ve cenazede görüyoruz birde işimiz düştüğünde görüşüyoruz hayat şarları dan dolayı herkes birbirini unuttu

0|0
    0|0
  • selam öyle demeyin akraba cok önemli bence

0|1
    0|0
  • akrabayı geçtim, 2 senedir yurtdışındayım, aile ile bile bir kez telefonlaştığımız olmadı. ne onlar nede ben.

0|0
    0|0
  • Akraba komşu hepsine karşıyım en gereksiz zamanlarda gelirler keyfini kaçırırlar sinirini bozarlar o yüzden hepsiyle aramı soğuk tutuyorum

0|0
    0|1
  • iyi olanlarda var hiç sevmediğim akrabalarımda var

0|0
    0|0
  • hiçbirini sevmem.

0|0
    0|0
  • Fena değil menfaatçi olmuş millet yedirirsen iyisin

0|1
    0|0
  • Anne tarafiyla cok iyi baba tarafindan %80 ile aram kotu

0|0
    0|0
  • daha kötü olmamıştı ...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Sanırım insanın ailesinden başka kimseden hayır yok.

Akrabalarda, düğün ve cenaze dışında kimse kimseyi görmüyor.

Oysaki evine gittiğinde bir bardak çay içeceksiniz en fazla.

Nedendir, niyedir bu kopmalar bilmiyorum.

Geçim sıkıntısından dolayı desek o da değil çünkü insanlar her zaman geçim derdinde oldular. Sanırım yeni yetişen nesil akrabalara önem vermediği için anneler ve babalarda önemsemiyor ve gelip gitmeler bu sebeple yaşanmıyor.

0|1
    0|0
  • kuzenimle çıkacak kadar iyiyim :D

1|1
    0|0
  • Annem ve kardeşlerim dışında kimseyi sevmiyorum.

0|1
    0|0
  • akraba önemli fakat öyle bir akrabalar var ki düşmandan beter

0|1
    0|0
  • akrabalarımı pek sevmem

0|0
    0|0
  • valla ben annemle gün gün geziyorum yemekleri güzel oluyor :)

0|1
    0|0
  • İyidir yaa

0|1
    0|0
  • Babamın tarafını sevmiyorum.

0|0
    0|0
  • Bizim akrabalar cok dedikoducu görüsmmem yakın akrabalar hariç.

0|0
    0|0
Yükleniyor...