Neden erken yaştaki evliliklerin iyi olmadığını söylüyorlar?

Genelde annelerimiz erken yaşta evliliğin iyi olmadığını ve çok uzun sürmediğini söylüyor. Neden peki? erken evlevdiğinde gençliğini yaşıyamıyosun falan filan diyorlar zaten ne yasıcaksın ki 19-20 yaşına gelince. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında, haklılar mı sizce

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• Evlilik ilgi ister

Şimdi hayatında birsey gormeden cahil bir haliyle evlenirsin

Hele ekonomik ozgurluk varsa erken bosanma soz konusu oluyor

Cunku 2 tarafta bu konuda cok bilgili olmuyor

Para harcamaları bile daha duzene girmiş değil

Şimdi saygı da olmuyor artık avrupai bir hayat yasar olduk

Ben yegenime kızdıgımda bile zoruma gidiyor sonra pişman oluyorum kendi cocuguma nasıl kızcam

ona nasıl egitim vercem

ona ve eşime rahat bir hayat yasatabilecekmiyim

beklentileri karıslayacakmıyım

yeterince tecrubelendimmi hayatta

ev e bakmak aile kurmak universite evine benzemez evcil hayvan a bile bakmaktan aciz insanlar var aramızda nasıl olacka peki insan a bakmak

hem dunyaya bir insan getirmek sorumluluk almak nasıl bir iştir

hersey artık sahte benim gibi bir cocukluk yasabilecek mi

birilerinin gunahına vebaline girmek korkutuyor acıkcası ben 26 yasında biri olarak böle dusunmekteyim peki 20 yasında biri ne dusunmekte ?

Cok geniş dusunmuodur (konu cok uzadı kesiorum burada)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Onlar hangi yaşları tavsiye ediyor anlamıyorum. Bence daha geç olması daha iyi. 19-20de birşey yaşamayacaksın ama 25-26lara kadar üniversite olur veya iş hayatı olur birşeylery aşayacak vaktin olacak. Kendin olacak, kafanı alıp gidebilecek vaktin olacak. Önce kendin olacaksın. Çok genç yaşta evlenmek, daha kendin olmadan bir başkasının sorumluluğunu almak bence insan ruhuna gereksiz yük. Genelde erken yaşta evlilik daha çok bir heves veya bir kaçış; bunlar o evliliklerdeli amaçlar. Bu durumda evlilik sevgiye hizmet eden bir araç olamıyor haliyle.

0|0
    0|0
    • neden direk cocugu dusunuyorsunuz ki. her evlenen cocuk yapıcak diye bir zorunluluk yok

• Bir başkasının sorumluluğu derken, çocuktan ziyade eşi kastettim. Çocuk da var, doğrudur ki hemen çocuk olmaması çok daha iyi. Eşin ve evliliğin sorumluluğu.. Tabi şu var, hani bilmiyorum ne kadar sürer yada ne kadar geçerlidir de, eşinle hayatı "bir" olarak yaşayabiliyorsan, o yılları tek değil birlikte de geçirebilirsin. Zaten böylesi uyumlu isen evlilik her daim mutlu gider.

• Neden mi ? torununu görebilmek icin.

0|0
    0|0
  • bi kadın veya erkek kendi ayakları üzerinde durduğu zaman evlensin!maddi sorunlar şu dönemde aşmak gerçekten zor!

0|0
    0|0
  • aklı başında olduktan sonra o yaşlar ideal..

0|0
    0|0
  • 19 20 li yaş çocuk yaşı sayılıyor bu ülkede

0|0
    0|0
  • senin annen erken evlenmemişmi? eskiden hep daha genç evlenirlerdi. şimdi okulları uzattılarda uzattılr. oku iş bul askere git evlen derken yaş 32-35 oldu. ee iki yıl evli kalsan çocuk yaparken 40 a dayan. sonra o çocuğa kim bakacak? ben sıcak bakıyorum erken evliliklere. gençliği yaşamak ta ne demekmiş?

0|0
    0|0
    • al iste avrupanin hali, arkadasim 15 yasindayd babasi 60 :(

• :))) bak biliyoruzda konuşuyoruz dimi :) bunlar hep global güçler. insanları yok ediyorlar. oku oku oku çıraklık okullları kapatılsın erken yaşta meslek sahibi olamasın kimse herkes okuyup patron olacağını sansın. ve yanlış eğitim sistemleri. sağlıksız gdo lu maddeler. :) ve bireylerin daha geç evlenmek istemeleri ile çöken ahlaki yapı..

• hayir bence erken yasta evliliginde avantajlari var

0|1
    0|0
  • insan henüz olgunlaşmadığı için

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Çünkü erken yaşta insan ne istediğinin farkında olmuyor sssaadece duygusal davranıyor. Zaman geçiyor ve kişiler değişiyor ve keşkeler başlıyor.

0|0
    0|0
  • 19 20 yaşlarında hala insanın kanı deli akar. evlilik biraz sorumluluk gerektirir, herkes o yaşta o yükün altına giremez. n'lcak erken evlensen veya evlenmesen ? erken anne olmak isteyenler vs vs vs vs ben kendi adıma söyleyim 20 yaşında anne olsam çocuk ağladığında oturur bende ağlarım niye ağlıyo bu be diye :d o yüzden gençliğin verdiği coşkuyu hakkını vererek yaşadıktan sonra evlenmek mantıklı geliyo bana

0|0
    0|0
  • Niye ben erken evlendim okulada pekala devam edebiliyorum. Ayrica hayatini yasama olayi evlendikten sonra daha guzel oluyor. Esimle geziyoruz, tozuyoruz, eve gec kalma derdi yok, hesap verme derdi yok. Bence bekarliktan daha guzel evlilik. Sadece temizlik, utu, yemek unsuru gicik okadar.

0|1
    0|0
    • Allah senin karsina karakterli biri çikarmis ve mutlusun.. Sanslisinda. :) Ama herkesin kaderi boyle olmuyor..

• yok melowcum ben acayip iyi karekter analizi yapiyorum, bizim adami kesfettim, 7 ayda ayarttim, 6 aydada nikahi bastim :)) sonrada maluumm... Marifet bendee :))

• Ben hayatimi yasamadan evlenmem. Hayatimida anca okul bittiginde yasarim. Kisacasi 25den once evlenmem. Ben 20 yasima girecegim ama inan evlilik kelimesi bana okdr uzakki.. Evlkilik goruldugu gibi toz pembe degil. Hayat sartlari zor.

Babamin evindeki rahatligi bulamam evlenmem. :D Sabahlari canim babam sicacik ekmegi alip gelir kahvalti hazir yaparim. Bi es bana bunu yapar mi? :D

0|0
    0|0
  • yanlıs buluyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...