Siyasetten anlamak nedir?

Bugün arkadaşlar konuşurken dediğim şey şuydu sadece. Yozgatı nasıl MHP alamadı dedim Yozgatlı bir arkadaşa. Birde Eskişehir alındı sadece İç Anadoludan dedim bu kadar. Tarihçide hemen atladı ve dediki sen kız başında ne anlarsın siyasetten hadi onlar konuşuyorda (sana noluyor gibisinden). Sevmediğim bir insan olduğu için pek bir şey demedim kapattım üstünü. Doğru siyasetin s sinden anlamam ama güncel ve olan bir şeyi söylemekte mi siyaset sizce? Ya da anlamak nedir yani nasıl oluyor? Kendi Tarih öğretmeni diye çok şey bildiğini sanıyor ama inanın objektif olduğuna bile inanmıyorum. Ayrıca buradaki kadın erkek ayrımına bakar mısın? Çok iğrenç bir durum bence bu. Sizce öyle değil mi?

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Ali 3. sınıfa giden zeki bir öğrencidir , öğretmeni Ali ye siyaset nedir diye sorduğunda bilemez ve akşam babasına sorar baba cevap verir ; -Bu evde parayı getiren kim oğlum?

-Sen...

Ben kapitalist rejimim. Peki parayı alıp bizim yiyecek içecek ve giyecek gibi ihtiyaçlarımızı karşılayan kim?

-Annem...

O da hükümet. Peki küçük kardeşinle kim ilgileniyor?

Dadım...

-Dadın işçi, kardeşin gelecek, sen de halksın o zaman.

Ali herşeyi notalır ve uyur..

Gece garip seslerle uyanır. Bir de bakar ki kardeşi ağlıyor. Yanına gidince altına pislediğini anlar.Hemen annesini kaldırmaya gider. Ama ne yaparsa yapsın anne kalkmaz. Bu arada salondan gelen sesleri merak eder ve

salona gider. Babasının dadıyla uygunsuz bir durumda olduğunu görür ve ağzından aynen şu kelimeler dökülür:

Kapitalist rejim işçiyi s.kiyor, hükümet

uyuyor, gelecek b.ok içinde, halk ne yapsın?..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Dünyada binlerce yıldır kadın etkin siyasetten uzaklaştırılır türlü nedenlerle, sırf erkek istedi diye. Kadınların dolaylı olarak siyasette etkin olamamaları yüzünden erkeklerin sebep olduğu kan durmuyor.

Şöyle de bir gerçek varki bir toplumun geleceği bayanların sahip olduğu bilgi seviyesiyle alakalıdır.

0|0
    0|0
  • Boş ver anlama.

0|0
    0|0
  • "Sana buradan bir koyarım adını söyleseler anlayamazsın" diyemedinmi ?

1|0
    0|0
  • Kadınlar genelde siyasetle pek ilgilenmiyor..Ama kız başına ne anlarsın demesi çok saçma nice kızlar vardr ondan bin kat daha iyi anlayan belkide

1|0
    0|0
  • Onu diyene siyaset ne demek kelime anlamı nedir diye sorarmisin?

0|0
    0|0
  • madem bu durumdan rahatsız oluyorsun ve siyasetten anlamadığını söylüyorsun o zaman güncel siyaseti takip et kitap oku kendini geliştir

0|0
    0|0
  • Bunlar hepsi koyun kafan taktığına canını sıktığına değmez. Salla gitsin.

0|0
    0|0
  • kesin akp lidir

1|0
    0|1
    • Emin değilim tam ama BBPli idi önceden adamın ne olduğunu bile kestiremiyorsun yani.

• tipik bir akp li yaklaşımı :)

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• O da öğretmen olmuş ama insanların düşüncelerine saygı duymayı öğrenememiş, ne kadar üzücü.

Sonuçta ülke içerisinde yaşanılanlar bariz ortada. Bunun için bile derinlemesine siyaseti araştırmak gereksiz. Her insanın muhakkak bir fikri olur. Gençleri susturarak, özgüvenini kırarak bir şeylere itmek çok mantıksız.

0|0
    0|0
  • Bunu senin için söylemiyorum ancak o kadar gerizekalı var ki!

Ay tam da sinir olduğum noktaya değinilmiş.

Twitter da özellikle, daha partilerin açılımını bilmeyenler sırf gündem bu diye, sırf biraz popi olur muyum çabasına konuşup duruyorlar bik bik bik. Sabır.

0|0
    0|0
    • Anladım :) Ya günceli takip etmeye çalışıyorum her zaman yapmışımdır bunu. Yaşım gereği eskiyi çok bilmiyorum araştırsam bile çok etkisi olmaz yaşamak daha önemli o zamanları bilmek için tabi ama sonuçta olan güncel bir olayı dile getirmek böyle bir tepkiyle karşılanmamalıydı.

• Siyaset böyledir, sen karşı tarafın tuttuğu parti hakkında olumsuz bir şey dediğinde saldırıya geçilir genelde :)

Yükleniyor...