Bu başlıkta herkes bilmediği kavramları yazsın bilenlerde anlamını açıklasın lütfen.

Ben başlayım şahsen Radikal Müslüman nedir ne işe yarar pek bir bilgim yok. Aşağı herkes bilmediği kavramları yazsın. Yorum olarak cevaplayalım. Kimsenin kafasında soru işareti kalmasın. Ama objektif olalım lütfen. Evet yazalım mı?

0|0
4|18

En İyi Erkek Görüşü

• provokasyon(provocation), manipülasyon(manipulation), lokasyon(location)

statüko, eminim bunları çok duydunuz ve anlamlarını tam bilmiyorsunuzdur.

provokasyon kışkırtma

manpülasyon saptırma

lokasyon konum demektir.

statüko süregelen durum demektir.

Nedense türkçelerini bırakıp ingilizcelerini kullanıyoruz.

0|1
    0|0
    • Statikoyu merak ediyordum iyi oldu :D Sırrı Süreyyanın kullandığı en çok kelime bu olsa gerek.

• kendilerini daha zeki gösterme çabasındalar sadece.

• Aynen haklısın kendini zeki gösterme çabası ve kültürlü olma yarışı.. Halbuki Türkçe ifadeler daha anlaşılır. İnsanlarla iletişim kurarken açık dil kullandığınızdan emin olmalısınız ancak o zaman kendinizi doğru ifade edebilirsiniz diyesim geldi :)).

Erkekler Ne Diyor 17

• radikalin anlamı kökten değişim demektir. doğal olarak radikal islam islamın kökten değişimini savunmaktır. bu felsefeyi savunanlar daha çok modern dünyaya karşı savaşırlar.

öyle ki;

çalışan kadınlara karşı,

sakalsız erkeklere karşı,

zengin insanlara karşı,

başka dinlere karşı,

savaş verip (ne alakası varsa buna cihat derler) insanları fakirleştirmek (budünya müslüman için cehennem olacakmış) kadınları eve kapatıp sokağa çıkmasını yasaklamak, erkekleri şalvarlı ve sakallı hale getirmek, diğer dinleri ortadan kaldırmak için canlarını gerekirse feda ederler.

sakıncalı kısmı ise, islamiyetin hoşgörü felsefesine aykırıdırlar. hatta "islamiyete vahşet dini diyenlerin başını keselim" diyecek kadar bağnazlardır.

1|0
    0|1
  • Kavramlar kişinin algısına göre değişkenlik arz eder.

Her birey kavramları kendince izah eder yani vereceği cevap o kavramı değil o kavramın kendinde tuttuğu yeri izah eder.

Bu bağlamda vıdı vıdı vıdı

Kavramların evrensel kabul gören izahları yapılmaya çalışılabilir ancak kişi evrensel kabule uymak zorunda da değildir.

Yine vıdı vıdı vıdı

1|0
    0|0
  • Elektron, kendisini izlerken farklı, izlemezken farklı hareket ediyor. (çift yarık deneyi).

Da niye ediyor arkadaş? Niye niye niye? Ne biliyor baktığımı? Quantumunu s... emi!

Anlayamadım gitti!

0|0
    0|0
    • acaba gözlerin yaydigi aurayla alakasimi var?

• :) Elektronlar kamera ile mi görüntüleniyor?

Hadi görüntüleniyor diyelim, elektronun hızına erişen kamera nerede?

Burada elektron algılayan birşeyler kullanıyorlardır.

• Senin söylediğine istinaden dedim zaten kamera şeyisini :)

Bu arada ciddi değilim söylediklerimin hiçbirisinde aptal sanmayin :P

• "Özgürlük" ne demektir bana biriniz açıklayabilir mi? Bilhassa "cinsel özgürlük" nedir?

60'lardan itibaren bir akım yayılmıştı, sevgi ve bağlılık duygularını içermeyen, sorumsuzca, bencilce ve sınırsızca cinsellik yaşamanın bir "özgürlük kriteri" olduğu söylenmişti. Cinsel sapıklıkların konuşulması "aydınlanma" oluvermişti. Evliliklerin cinselliğin sevgi duygusu ile birlikte doyurulduğu bir çatı olduğu gerçeği yerini "Evlilikler aşkı, heyecanı, cinselliği, her şeyi öldürüyor" algısı almıştı. Evlilik kurumuna, her türlü bağlılık duygusuna düşmanlık körüklenmişti. Sevgi duygusu sıfırlanmış, insanlar birbirlerini daha daha kullan-at görür olmuştu.

Bu muydu cinsel özgürlük? Gözünüze kesenle günübirlik ilişkiler yaşayarak mı "özgür" oluyordunuz? Yoksa bu sizi daha daha bezginliğe ve can sıkıntısına itiyordu? Biriniz cevaplasın.

1|0
    0|0
    • Özgürlük her istediğini yapmak değildir. Her istediğini yaparsan bu sefer de kendinin kölesi olursun.

Sınırlar olmalı.

Naçizane yazdım..

• buna baskalarinin bakis acisindana cevaplarsak, evet budur cinsel özgürlük dicekdir. hangi acidan bakarsan olay degisir. yukaridada sabankaya arkadasimiza belirttigim gibi, özgürlük senin icin neyse o kavrami alir. adabi muaseret acisindan bakarsak, anlatmis oldugun durum tamamiyle edep kurallarina aykiri bir durum ve özgürlükle yakindan uzakdan alakasi olmayan biseydir.daha cok sapiklik imansizlik belirtileri diyebliriz.

• Senegal'in hakkından da İ.Mansız gelmişti ama

• yanılsama sorunsalı,bunu turkcemıze nakleden bı dunya uye var ben tam olarak anlamıyorum ne dedıklerını

0|0
    0|0
  • ablacım gözünü seviyim bizi gece gece uğraştırma :D

3|1
    0|0
  • Hırsızlık? ?

Biri açıklasın hırsızlık nedir? Benim bildiğim çalıp çırpmaktır. Yanlış mı biliyorum? Ve bunu yapanlar cezasını çekmeli degil mi?

Peki benim bildiğimin neresi yanlış? Zira hırsızlar dışarıda dolaşıyor ya...

Biri bana açıklasın lütfen

0|0
    0|0
  • radikal sisteme uymayan demektir, yani olağan dışı grubun dışında olması gerekenden farklı olarak düşünebilirsin. yani radikal dedikleri islamın kurallarının dışında bir islam yaşayanlar manası çıkar.

0|0
    0|0
  • bi kizla erkek iliski yasamadan once erkek kizin prsinden kosar.iliski yasandiktan sonra erkek kacar kiz kovalar.bilim caresiz bu konuda

0|0
    0|0
  • Radikal müslüman ,galiba İslam'ın şartı 5 iken 8 diyenler falan oluyor . :)

0|1
    0|0
  • Senin sayende öğrenmiş oldum dalga geçiyor birde boş işler müdürleri

link

0|0
    0|0
  • Allah aşırıya gidenleri sevmez; radikal müslüman...

Cihatçı ; Allah yolunda savaşmak ; petrol geliri ve iktidar hırsı değil...

0|0
    0|0
  • ak akçe kara gün içinse kara gün ne içindir bunu bilmiyorum

0|0
    0|0
  • özgürlük diyolar ama nereye kadar özgürlün alanları ne ?

0|0
    0|0
    • özgürlük kendine has bir kavram degildir. herkes kendi icin özgürlük nedemekse odur özgürlük. bazisi icin fikrini sorunsuz bir sekilde paylasabilmek özgürlük demekdir. baskasi icin sokakda ciplak dolasabilmek özgürlüktür. bir cocuga sorsan belkide aksam saat 12 de eve gelebilmek diceketir, ya da arkadaslarimla rahatca bulusabilmek, giyimimi kimse karismadan secmek. ya da herkesden bagimsiz olarak yasamak kimseye hesap verme zorunlulugu olmadan hayatin tadini cikarmakdir özgürlük. cok degisken yani

• Yani kısaca yasak olmayan her şey özgürlüktür :D

• tesekkürlerin yani herkesin özgürüm demesi için dediklerinin olması lazım o zamanda bunu başına geçilimez

• şebelebettin ne demek cidden merak ediyorum ahhaha

0|0
    0|0
  • Afaki konuşmak nedir cidden ?

0|0
    0|0
  • radikal musluman her seyiyle hayati dine bagli olan muslumandir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Radikal Kökten, aşırı manasında kullanılır. Radikal Müslümansa genelde cihatçı teröristler için kullanılıyor.

Bende siyasal şovanizm'in anlamını bilmiyorum mesela.

0|0
    0|0
  • Sözlük boşuna mı var ?

0|1
    2|0
  • Özgürlük her istediğini yapmak değildir. Her istediğini yaparsan bu sefer de kendinin kölesi olursun.

0|0
    0|0
    • Sorunu çok sevdim @subatyagmur. Eğlenceli ve farklı. Keşke daha güzel ve fazla katılım olsaymış.

• psişik ne bir türlü bulamadım?

0|0
    0|0
Yükleniyor...