Haklı mı sizce sorun bende mi?

ailem beni çok kısıtlıyo her konuda sevgilim olmasına dışarı çıkmama herşeye karşılar ben karşı çıkınca da dayak yiyorum evden atılmakla tehdit ediyolar beni ve bir sevgilim var 3 senedir onu gerçekten çok seviyorum o da böyle kabul ediyodu beni normalde ama bugün telefonla konuşurken babama miyav amca dedim hep öyle söylerdim o da sen onların gözünde 5 yaşında çocuk gibisin bizi bu hale getiren sensin suçlu sensin dedi çok üzüldüm onu da üzdüm aileme büyüdüğümü nasıl gösterebilirim büyüdüğümü düşünseler beni biraz olsun rahat bırakırlar mı?

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• senin çocuk gibi olduğunu düşünüyorsa 3 senedir neden seninle

şimdi mi aklına gelmiş eleştirmek

sen ne kadar büyürsen büyü ailenin gözünde hep küçük kalacaksın

büyüdüğünü göstermen sana biraz güvenmelerini sağlar belki

kızımızın aklı başında dikkatli dedirtmen gerek

ayrıca o kadar sıkmalarına rağmen 3 senedir biriyle birlikteliği sürdürebilmişsin

kendi işin gücün olduğunda daha rahat olursun bunun için de geleceğini kurtarmak için çabalamalısın

0|0
    0|0
    • hiç dışarı çıkmadık haftasonu mesela ailem onu 3 4 kez öğrendi ama hep evden atılmakla tehdit edildim ayrıldım demek zorunda kaldım bir keresinde ben de ayrılmak istedim ama o olmaz dedi ailemi aradı ben kızınızı seviyorum evlenmek istiyorum dedi ama annem ona da sen ne evliliğinden bahsediyon o 12 13 yaşında çocuk dedi ablam da böyle bizi böyle yetiştirdiler napıyım özgüvenim 0 kendime onlardan ödüm kopuyo sevgilimle gece yarısı mesajlaşıyorum aynı sınıfta olduğumuz için görüşme sorun olmuyo

• seni anlıyorum ailen aşırı korumacı davranmış demek ki

burada hata biraz ailende oluyor

özgüven kazanmak için bir şeyler yapmak lazım

okuldaki rehberlik bölümü öğretmeninden yardım isteyebilirsin

nette konu hakkında araştırmalar yap bir sürü yazı ve kitap çıkacaktır karşına

kişisel gelişim kitapları okuyabilirsin en azından yol göstermede yardımcı olabilir sana

bu sürede de okuyup geleceğin için çabalamalısın sen olgunlaştıkça zaten onlarda fark ederler durumu

• ya nerdeyse mezun oluyorum işe başlıcam diyorum bazen ben nasıl çalışıcam nasıl tedavi edicem insanları onlarla nasıl iletişim kurucam ama yok yani yapamıyorum ailemde birçok problem var sevgilim de biliyo bunları ama o da artık olgunlaşmamı bekliyo 2 sene sonra mezun oluyoz ben mezun olur olmaz seni istetmek istiyom ailen şimdi bakkala göndermiyo o zaman evlenmene karşı çıkcaklar sen de onlardan korkup evlenmicen mi benle diyo

Erkekler Ne Diyor 2

• Sabretmelisin. sadece sabır

0|0
    0|0
  • Kendi işini bulup kendi ihtiyaçlarını karşıladığında onlar da anlayacaktır.

0|0
    0|0
    • öğrenciyim 2.sınıfım mezun olmama 2 snee var

• Özgürlüğüne de 2 sene olduğu anlamına gelir.

Kızlar Ne Diyor 2

• benim ailemde herşeyden kısıtladılar. yaşım 22 oldu hala öyleler. ve ben çok memnunum hayatımdan. bence karşı çıkma ailene onlar senin iyiliğini istediklerini için seni şöyle kötü bir toplumda kısıtlyorlar. babana miyav amca demen çocukluktan çok ayıp bence.

0|0
    0|0
    • hep öyle derdim ben de 21 yaşındayım o çocukluk olarak düşündü sen böyle oldukça onlar da sana her istediğini yaptırırlar sen de anca miyav amca dersin dedi

• o öyle yetişmemiş babası kucağına bile alıp sevmemiştir belki böyle sevgi şeylerini çocukluk olarak görüyo ona insan içinde yapmamı da istemiyo

• bende öyle yetişmedim o yüzden garipsedim açıkçası. sende insan içinde yapma sorun hallolsun canım :)

• anlamadım babana miyav amca mı dedin

0|0
    0|0
    • evet hep öyle derdim ablam da öyle diyo

Yükleniyor...