Bu gün Allah için ne yaptın ne yaptınız ????

Bu gün Allah için ne yaptın ne yaptınız ? ne yapmanız gerekiyordu, yapmadınız... ben sanırım bir şeyler yapmam lazımdı ...

Güncellemeler:
illa şunu yaptım bunu yaptım demeye gerek yok biraz düşünülmesini istedim o kadar ...
Allah için değil yanlış sordum düzeltiyorum... Allah rızası için ne yaptın olcak

0|0
7|5

En İyi Kız Görüşü

• bu soruyu sormak icin daha erken sanki, gün bitmedi, yapilacak daha cok sey var :D

0|0
    0|0
    • yapacağın şeyleride yazabilrsin

• teşekkürler işte bu

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 5

• Şöyle bir düşünürsek aslında insan ne yaparsa kendi için yapar.Yani her şeyin bir mükafatını veren Allah mutlaka yapılan ibadetlerinde hakkını verir.Ayrıca Allah'ın bir şeye ihtiyacı yoktur.Yani Allah için ne yaptın cümlesinde aslında yapılan veya yapılacak olan hiçbir şey Allah için değildir.

Bazı alimler aksini düşünüyor olabilir tam okumadım.

0|1
    0|0
    • kendin için ne yaptın desem konu ile alakasız olurdu kızlar makyaj yaptım diyet yaptım şöle yaptım böle yaptım derlerdi

erkeklerde traş oldum, temizlendim felan filan işte yani konuyla alakasız olurdu

• haklısın bu soru aslında bir nevi felsefe sorusu.Cevaptan çok insanın düşünmesi ve kendini tartması asıl amaç

• bizler Allah için bir şey yapamayız, onun hiçbir şeye ihtiyacı yoktur. bizler ancak yapmamız gerekenleri kendimiz için yapabiliriz.

0|1
    0|0
  • Hic bisey yapmadım :(

0|1
    0|0
  • Birşey yaptığımı söyleyemem. Eğer başkalarını mutlu edebilirseniz Allah için yapmış olursunuz. Diğer ibadetlerin hepsi kendimiz için. Çünkü Allah'ın bizim ibadetlerimize ihtiyacı yok.

0|0
    0|0
    • Allah rızası için dersen; Allah bütün hayırlı şeylerden razı olur. İbadet olup olmaması önemli değil.

• Soktun demedim ki. :-) Şimdi burada herkes yaptığı iyi şeyleri yazacak olsa riya olur, yapmadıkları şeyleri de yazarlarsa yalan olur. Bence bu konulara hiç girme.

• ya hocam yazsınlar demiyorum ben sadece bunu düşünsünler istedim o yeter bana anladın

• birine öğle yemeği ısmarladım parası yoktu

0|0
    0|0
Yükleniyor...