Aysun Kayacı'nın yıllar önce söylediği şeyde haklı olduğu gerçeği

Aysun Kayacı yıllar önce(kaç yıl önce hatırlamıyorum ne yazık ki) NTV'de bir programda "Benim oyumla dağdaki çobanın oyu eşit değil demişti." İnsanlar da haliyle çok tepki göstermişti. Aslında dediği şey o kadar doğruydu ki sadece yanlış ifade etmişti. Şimdi Twitter'da “yıllar önce izah etmek istediğim fakat herkes tarafından büyük tepki aldığım olayı şimdi anladınız mı? sorun ne çobanda ne de oyda, saygılar” yazmış. Dediği aslında çok açıktı, meslek belirtmesi yanlıştı ama dediği doğruydu. Sadece insanların işine gelmedi anlamak. Siz ne düşünüyorsunuz?

Videoyu izlemek için: link

Güncellemeler:
Arkadaşlar videoyu izlerseniz(ben de tekrar izleyince fark ettim) Aysun Kayacı'nın ağzından çoban kelimesi çıkmamış bile.
İkinci güncelleme için özür dilerim ama tamam ben açıklama yapmayacağım daha fazla. Sorumu da, düşüncemi de, Aysun Kayacı'nın lafını da işinize geldiği gibi anlamaya devam edin. Çünkü defalarca meslek belirtmesinin yanlış olduğunu söylediğim halde hala kendini beğenmiş damgası yiyorum.

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• evet ona kızıp homurdananlardan bırıde ben! kendısını ne halt sanıyorsa dıyen ben! zuppe dıyen ben!

dogustan gelen haklarımız oldugunu,bundada herkesın esıt oldugunu unutan ben...aysun kayacı haklı idi yine haklı.. yalnız her dogru her zaman soylenmıyor her yerde!

sormayan sorgulamayan arastırmayan bılmeyen insanlarız biz,sunuda belırteyımde tam olsun..

bızler kendımız gıbı gorduklerımıze oy verdık yahu!

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Kendi ülkesinde kişileri hakaret etmek için ya mağarada ya da çalılıktan çıkmak gerek, anayasada bile belli kişiyi tanımlarken herkes eşit der, genel oy ilkesi denilen olgudan bu insan olmayan mahluk haberi yok galiba; “oy hakkının genelliği ilkesi, oy hakkının servet, vergi, yetenek, cinsiyet ve ırk şartları bakımından kısıtlanmamasıdır. şeref yoksunu mahluk :(

0|1
    1|0
    • Şeref yoksunu mahluk damgasını da yediğime göre artık huzurlu ölebilirim. Sorumu oturma organınızdan algıladığınız için çok teşekkürler

• demek ki orayı hayal ediyormuşsun şeytanımın aklından geçmiyen bir yer için düşünmen kapasitenin nerelerde old çok bariz şekilde göstermiş bulunuyorsun. nasıl bir yoruma cevap amip

• doğru demiş ben dediği günden belli katılıyorıum kendisine. çünkü çoban dağlarda gezerek ekmek parasını kazanıyor. ama aysun kucaklarda gezerek. şimdi aynı olur mu hiç akıl var mantık var.

1|1
    1|0
  • anlamak istediği gibi anlıyo millet, orda başka bişeyden bahsediyo kadın ama napacan işte, demokrasi böyle bişey. yani ben 2 üniversite bitirdim 2 oy kullanırım gibi bir durum zaten olmaz.

1|0
    0|0
  • Cahil toplumlarda demokrasi düzgün işlemez.

1|0
    0|0
  • aziz nesin miydi o bu ülkenin %60ı salak diyen? o da sayıyı tutturamamış. bu ülkenin %55i salak chp+mhp+bdp=%55 yapıyor çok şükür ki biz %45lik zeki olan kesimdeniz. şimdi burada onlarca şey anlatırım da sizde onu anlayacak potansiyel ışığı yok.

1|0
    2|0
    • O kadar zekisiniz ki iktidar için savaş çıkarmaya çalışan bir adama oy veriyorsunuz, tebrikler. Aziz Nesin'in bir kitabını bile okudun mu merak ediyorum.

• hangi kitabını okuduğumu sorduğunu sor söyliyim. devlet malına zarar verip ülkesini durmadan gavurlara şikayet eden zihniyetleri her daim o sandığa gömeceğiz. biz bira şişeleriyle değil Tekbir sesleriyle kazandık bu vatanı. ite çakala da bırakmayız. siz bize koyun demeseydiniz bizde koymazdık.

• ahahhahahahahhahahahahhahhahahhha sesli güldüm zekana

• bencede eşit olmamalı çobanın oyu daha üstün

4|0
    2|1
    • tebrikler :)

• la yoksa sen aysunmusun bu sana niye dert oldu. aynı zihniyet işte

• Yav he ben Aysun'um.

Kızlar Ne Diyor 6

• fıkrını soylıyceksede bazı kesımı kuçumseyerek soylemesı çok yanlış.bende memnun değilim sonuçlardan ama bu şekılde dıle getırmek doğru değil.geçmışde öss sınavında 1.olanda dağdakı çobandı.

1|0
    0|0
  • Yaziklar olsun kendini ustun zanneden esitlik istemeyen sahte demokratlar sizi. Siz demokrasi istemiyorsunuz ama kusura bakmayin orta çağda yasamiyoruz!

0|0
    0|0
    • Şuna katılıyorum, herkesin oyu eşit olmalı. Ama şu da bir gerçek ki Türkiye'de orta çağda kalmış insanlar, o insanların eğitimi yüzünden biz çekiyoruz. Herkesin oyu eşit olmalı evet ama herkesin eğitimi de belli seviyede olmalı.

• Montaj ne demek once sen onu öğren. Senin 5 konusmandan bazi bolumleri kesip baska bir konusma yaratiyorlar. Olmadik seyler soylemis oluyorsun.evet ses senin ama oyle bir konusma olmadi

• Yok tartışmayacağım zaten AKP'liler adamın görüntülerini de çeksek montaj diyecekleri için uğraşmayı uzun süre önce bitirdim. Trafoya da kedi girdi sana da iyi uykular.

• Onlar hala uyusunlar.

1|0
    1|0
  • insanları küçümsek kadar basit bir davranıs olamaz

sen kimsin kendini ne sanıyorsun ki dağdaki çobanı küçümsüyorsun

derdim o anda karşısında olsam

1|0
    0|0
  • yanlıs izah etti evet önce o bir düzgün konusmayı öğrensin hakaret eder gibide olmaz ki yani.

0|0
    0|0
  • bence haklı

1|0
    1|0
Yükleniyor...