Neden bu kadar saygısızız birbirimize karşı?

İnsanlar aynı şeyleri sevmek zorunda değil. Aynı partiyi tutmak zorunda da değil. Bir kişinin Akpli olması onun chil veya koyun olduğunun da göstermez mesela. Kendince haklı yönleri vardır diğer partilileri tutmamak için. Veya bir kişinin chpli olması Atatürükçü olması onu dinsiz de yapmaz. Bunu fark ettiğimiz gün belki de tüm Türkiye aynı partiye sevgi gösterebilmeyi veya aynı şeyleri istemeyi başarabiliriz. Ben seçimlerde oyumu Akpye verdim. Ve sağcıyım. Bu demek değildir ki ben koyunum ben cahilim. Başbakanın her yaptığını onaylamıyorum adama kör kütük her yaptığı doğrudur demiyorum. Çok yakın arkadaşım Antalya'da oturuyor ve benim aksime Akpden nefret eden aşırı solcu biri. Ancak ben ona babasının muhtarlık seçimlerini kazanması sebebiyle arayıp tebrik edecek kadar saygılıyım. Bunu neden hepimiz yapamıyoruz?

0|0
7|7

En İyi Kız Görüşü

• Kim peki bizi bu hale getirdi ona bakmak gerekir önce...

Siyasete girmek gayesinde değilim... Kendimle sizi ele alalım... Ben sizi yargılamadım -ki o ön yargıyı minicik de olsa düşünmüzsünüz- hatta gayet hoş, görüşleri bir oraya bir buraya kaymayan, neyin ne olduğunu bilen birisiniz... Ve bir şeyleri gördükçe ne karar vereceğinizi de bilecek bilince sahipsiniz... Bir kişiye körü körüne bağlanılmayacağını da biliyorsunuz... (Bkz. Başbakan)

Bir partiye biat etmek değil mesele... Mesele cahil olmamak... Mesele zihniyette...

Anlıyorsunuz beni biliyorum...

Ve bu yüzden teşekkür ediyorum...

0|0
    0|0
    • Tabiki anlıyorum ve dediğim gibi benim size duyduğum saygıyı kendime de bekliyorum. Bunun da yanlış bir tarafı yoktur değil mi? Bir yoruma da yazdım. Belediyemden memnundum diye Akpye oy verdim. Ancak muhtarlık seçimlerinde bir chpliye attım oyumu. Ancak buna rağmen akpli olduğum çin mantıklı açıklamalar yapmamı bekleyen bık bık konuştuğumu söyleyenler var. Birşey deyince de koyun oluyoruz malesef.

• Siz partiye değil kişilere oy vermişsiniz... O kişi MHP'li olsaydı ona oy verecektiniz... Çünkü 'hizmet' ediyor... Muhafazakarlık ile Radikal Dincilik karıştırılıyor tabii... Çünkü sizin oy verdiğiniz adam değilse de bağlı bulunduğu partinin şaibelerini bütün Dünya görmekte... Midem bulanıyor artık siyasetten gerçekten... Hiç bu kadar kirlendiğimi de hatırlamıyorum... Beni anlıyorsunuzdur bunun parti ile alakası olmadığını vs...

• Kesinlikle anlıyorum evet. Genel olarak sağcı birisi de olsam bu seçimde kişilere oy verdim partilere değil. Keşke herkes sizin bizim gibi düşünebilse.

Erkekler Ne Diyor 7

• Siyasi bir yorum yapmak istemiyorum aslında,çünkü yine çoğu kişi anlamayacak.Fazla diretiyoruz objektiflikten çok uzağız.Sağcı olan sağcılara söz dedirtmiyor solcu olan yine aynı şekilde solculara laf söyletmiyor.Yanlışları bilmeden doğruları düzeltemeyiz..

0|0
    0|0
    • Tabiki ben ne diyorum Başbakanın tüm sözlerine herşeyine katılmıyorum. Çok yanlışları var. Yanlış bulduğum çok şeyi var. Ancak diğerlerine göre benim düşünce yapıma daha çok uyuyor. Bu kadar basit. Ben şimdi cahil veya koyun mu oluyorum?

• Bende onu diyorum ya işte. Adamın her yaptığını bende onaylamıyorum tabiki. Yanlış şeyleri yok mu? Var. Ama bana göre bir o kadar da icraati var adamın. Ve fikirlerime uyuyorsa neden ben koyun ve cahilken diğerleri kültürlü oluyor?

• Belki o chp li ya da mhp li insanın beyni yıkanmıştır? Bu ülkede sadece akp mi vukuaatlı bir parti diğerleri sütten çıkmış ak kaşıkmıdır yani.Bugün Chp partisi Atatürkçülüğü savunur ve oylarınıda öyle elde eder,ama Atatürkçülükten çok uzaklaşmıştır.

• Mesele AKP-CHP değil, mesele insanların neyi savunduğu hakkında fikri olması, gerçekten bilgi sahibi olması... Kulaktan dolma şeylerle konuşmaması, öğrendiklerini sorgulaması, sırf öyle denildiği için benimsememesi, dogmatiklikten uzak olması yani

Bir insan benimle aynı şeyleri düşünmek zorunda değil elbette. Benimle zıt görüşlerde olan ama kendi içinde bir tutarlılık yansıtan insana saygı duyarım.

Şu da bir gerçek, Avrupa'da bu partizanlık işleri tamamen ekonomik nedenlerden temel alıyor ama bizde sadece kimlik edinmek üzere kullanılıyor. Bu da kötü.

0|0
    0|0
  • siyaset ile uğraşmak kolay değil ben mhp ciyim o yüzden partilerle ilgili konuşmasak daha iyi olur :D

karşıdaki sana saygısızlık yapıyorsa o insan güvenilmiycek kadar kötü karakterli birisi demektir ve arkadaş seçiminde hata yapmışsın belliki.

0|0
    0|0
    • Bana kimse saygısızlık yapamaz buna müsade etmem. Ancak genel olarak buradaki siyasi soruları göze alarak soruyorum bunu.

• Ülkeyi yönetmek için başta olan ile ona muhalefet olan diğer insanların sergilediği tutumlar

sokak ağzıyla siyaset yapılıyor

insnalar kışkırtılıyor

Din siyasete alet ediliyor

Değer yargılarımızdan inançlarımızdan bizi vuruyorlar

Haliyle kutuplaşmalar ortaya çıkıyor

Başbakan çıkıp yüzde 50 diye bağırıyor diğer kısma bağırarak sövüyor geziciler vs diye

o zamandan itibaren kutuplaşma başladı en bariz şekliyle

0|0
    0|0
  • Sen saygili oluyorum diyorsun ama benim ATAM a gezide kardeslerime saygisizlik yapan birine oy vermissin celiski degilmidir bu! ? Sonra burada saygi istiyorsun

1|0
    1|0
    • Ben saygılı oluyorsam saygı beklerim tabiki. Ben belediyede akpye verdiğim oyu muhtarlıkta da chpli birisine verdim. Yani kör kütük partici değilim. İnsanlara saygı duymak zorundasınız. Kimseyi cahil veya koyun diye aşağılayamazsınız.

• Akpye verdiğin için bana bir mantıklı sebep söyle sana cahil olup olmadığını söylim

2|1
    2|1
    • Bunu sana açıklamak gibi herhangi bir mecburiyeti yok. Fikirlerime daha çok uyuyordu akpye verdim. Ve bu başbakanlık seçimi değil. Ben belediyemden memnundum ve akpye verdim. Ancak muhtarlıkta da chpli birine oy verdim. anlatabiliyor muyum?

• İşte hangi fikir ?:)

• Yazdığım gibi açıklamak zorunda değilim. burada konu zaten hangi partiyi neden tuttuğumuz değil. Neden birbirimize bu kadar saygısız olduğumuz.

• bu seçimlerde neden bir parti böyle yükseltti oyunu? bu saygısız durumu sevmeyen benim gibi bir çok insan gittik onlara verdik oyumuzu çünkü biz böyle bir ortam istemiyoruz. Herkes bir başkasını kötüleme başkalaştırma derdinde, hiçkimse iyi yönleri görmüyor görse de işine gelmiyor. ateizmi tanrı tanımazlıkdan Müslüman düşmanlığına çeviren tezatlıklar abidesi yaratmış garip bir toplum oluştu. Namaz kıldım yobaz dediler lisede şeriatçı diye disipline sevk edildim, Atatürk'e saygısızlık eden pkklılarla kavga ettim Atatürkçü bu chpli deyip örgütlerinden gelip tanışmak istediler. Garip yani bu insanlar.

Son seçim zamanı baktım olan bize oluyor, durmadan havada uçuşan küfürleri sandıkta iade etmeye karar verdim. eski Mhp'li yeni Akp'liyim. Ve inan burada daha rahatım. Kimse neden içiyorsun demiyor, karı kız işlerime bişe diyende olmuyor, istediğimi yapıyorum ne bir baskı altında tutuluyorum nede hemen bir yaftalama oluyor. Kısaca burada cidden özgür ve rahatım. Ve benim özgürlük anlayışım bir yerleri kırıp dökmek sövmek devlet malına zarar vermekten geçmiyor.

Neyse bu konuda daha çok şey söylenebilir fazla uzamasın burada keseyim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Neden alınıyorsun kuzum yaa alınma bu olanlara

Saygısız olan saygısızlığıyla kalsın kendini küçültsün

Sanal dünya ağzı olan konuşur stres ettiğne değmez.

Ve insan oğlu bencil varlıktır her şeyde ben haklıyım kafasından kurtulamaz

Biz bile o yüzden düşünme :*

0|0
    1|0
  • Bencillik, maneviyat duygusu yüksek olan insanların zoruna gidiyor bir saygısızlık yapılıyosa sebebi bundan geliyor..

0|0
    0|0
  • asıl saygısız olanlar kör cahil haberleri yok . bende tarafsızım ama oyumu akp e verdim haklı sebeplerimde var chp baskanı bir değişsin ben chp ye de veririm oy ama kılıcdaroğlu varoldugu sürece asla..

1|0
    1|0
    • Aynı şeyi söylüyorum bende. Diğer partilerin başına düzgün kişiler gelsin. Gerekirse başındaki düzgün olursa chp mhp bdpye bile veririm oy. Ama başlardaki bana göre değil.

• Sadece kendi sesini duyan diğer seslere tahammülü olmayan

0|0
    0|0
  • 1-Çok haklısın, akepeye oy vermek insanı "cahil" ya da "koyun" yapmaz ama bu kadar ayyuka çıkmış hırsızlığa göz yuman da hırsız kadar suçlu olacağı için bu durum insanı hem vicdanının hem Allah'ın huzurunda baya bir "ahlaksız" yapar. Kusura bakma insan saygı duymakta zorluk çekiyor böyle oldu mu... Seçim pusulasında bile yer almamalıydı akepe!

2-Elbette chp'li olmak insanı dinsiz yapmaz. peki ya dinsiz olsa ne olur? Ona saygı duymayacak mıyız?

Daha da yazacak çok şey var da neyse... Allah hepinize "VİCDAN -AKIL- FİKİR" versin demekten başka yapacak bir şey yok. Kısaca saygı maygı pek beklemeyin.

Şu an CHP, MHP, BDP, Saadet, TKP vb Akepeye oy vermeyen bütün parti seçmenlere saygı duyuyorum; ahlaksızların, kul hakkı yiyenlerin yanlarında yer almadıkları, tepkilerini ortaya koydukları için. Hepsinin ellerinden gözlerinden öperim.

0|0
    0|0
    • Siz saygıyı çok hak ediyormuşsunuz gibi cevaplıyorsun birde. Zamanında chpnin yaptıklarını da biliyoruz. Belki sen bilmiyorsun ama biz biliyoruz. biz ona rağmen chplilere saygı duyuyorsak sizde bize saygı duymak zorundasınız. Ha duymasanız da siz bilirsiniz herşey karşılıklıdır.

• ya da en azından, kendi suçlarını örtbas etmek için yasaları değiştirmeye, anayasaya aykırı hareket etmeye kalkışmıyorlar. Zaten bütün siyasi partiler kötüdür, hiçbiri bizim iyiliğimizi düşünmüyor. Ama anti-akpli olmak, "ne yediler gene doymadılar" diyebilmek bu ülkede bir farkındalık ve vicdan göstergesidir.

• özetle isterseniz yüksek lisans, doktora yapmış olun akepeye verdiyseniz size saygı duymuyorum. sizin de bana duymamanız sanırım benim için iyi bir şey:)

• Olabilir bende belediyeye akp İstanbul içinde chpye verdim senin gibi düşünen az malesef

0|0
    0|0
Yükleniyor...