1 Nisanın Anlamını Bildiğiniz Halde Neden ŞAKA YAPARSINIZ Kİ ?

Anlamını Bilmeyenler ;

15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu Endülüs Müslümanlarının son kalesini

kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle,

kale korunabilmektedir. Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı

değişik taktikler düşünmektedir.

En sonunda 31 Mart gecesi Kalenin önüne giderek bir elinde Kur'an bir elinde

İncil 'Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size

bir şey yapmayacağım' der. Gerekli görüşmelerden sonra canlarının

kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler.

Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların

öldürülmesi için emir verir. Bunun üzerine Müslümanlar 'Yemin etmiştiniz,

bize söz vermiştiniz' dediklerinde Haçlı ordusu komutanı 'Benim sözüm size

dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur' diye cevap verir ve

bütün Müslümanlar orada Şehit edilir.

İşte o gün bugündür 1 Nisan hristiyanlar arasında 'Hile Günü' olarak

kutlanmaktadır.

Maalesef hıristiyanları taklit etmeyi modernleşme sanan gafil müslümanlar

arasında da yaygınlaşmış, yüzlerce, binlerce müslümanın katliam günü olan

1 Nisan'lar, bir şaka günü olarak kutlanmaktadır. Saygı ve selamlar...

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• Batılılaşmak adına k.çımızı yırttığımızdan adamların neyi var neyi yok taklit etmeye çalışıyoruz. Yakında paskalya bayramı falan da kutlanırsa şaşırmıycam.

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• 1 nisanı bu yüzden pek sevmiyorum.

1|3
    0|0
  • genel olarak zaten öyle birilerine şaka yapmadigim gibi sadece o günün şaka günü olmasi bana saçma geliyor. sevgililer günü gibi özel bir anlami falan zaten hic yok, bir getirisi de yok. böyle düşünmemde ise daha önce müslümanların katledilmesi falan? inan ki zerre kadar da etkisi yok. muslumanlarin yeri geldiğinde bizi nasıl satabildiklerini de çok iyi biliyorum. kin falan tuttuğum yok kimseye ama realistim ve o mantiktan gittiğimde farklı düşünebilecegim onlarca şey var. olay yani kimin islam kimin hristiyan olmasinda bitmiyor. kimse gelip bana ateist falan da demesin yaşayıs biçimimde ne etiktir ne günahtır ne sevaptir hepsi de bana olduğu gibi nasıl yaşadığımı da iyi biliyorum. ama bilgilendirmen güzel, bu söylediklerim sadece benim düşüncelerim.

0|1
    0|0
  • Şaka yapmayı sevmiyorum

1 Nisanda yapılmasını hiç sevmiyorum.

0|3
    0|0
  • 1 Nisana April Fool's Day denir. yani aptalların günü. şimdi tarihte olay gerçekten böyle ise yani kuşatma sırasında durumu haçlılara göre son derece iyi müslümanlar savaşmaya devam edip kaleyi kurtaracaklarına saçma bir teklife kanıp koca kaleyi bir avuç düşmana teslim ettilerse gerçekten aptallıklarına doymasınlar. nedense herkesi kendi gibi saf düşünüp herkese kanan tek din müslümanlık. doğruya doğru şimdi. onlar aptallık yaptı diye ben yas tutacak değilim. uyanık olsalardı biraz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Eh bircok konuda bilgimiz yok. yillarca batiya empoze etmeye calistilar bizi sonuc kendi tarihini bilmeyen bir nesil yetisiyor..

Avrupa tarihinden hic bahsetmiyorum..

0|1
    0|0
  • şaka falan yapmıyorum ama şurda geberip gidersem arkamdan son şakasını yaptı desinler bari.

0|1
    0|0
    • Şaka Yapmak Kötü Birşey Değil Ama Böyle Bir Günde Neden Özel Şakalar Üretilmeye Çalışılır Anlamış Değilim. 1 Gün Şaka Yapmasalar Ölücekler Sanki. Hadi Yapıyosun Neden Eşşek Gibi 1 Nisan Diye Anırıyosun

• Dini ve milli günler hariç bütün günlerden nefret ederim, 1 nisan,14 şubat,yok anneler günü falan.

0|1
    0|0
  • 1 Nisan da şaka kimseye yapmamışımdır yapanlarada karşı gelirim

0|1
    0|0
  • Senin ALLAHına kurban kardeşim. Saygılar.

0|1
    0|0
  • İyi senaryo... Oskara aday olmalı...

0|0
    0|2
  • Zaten böyle saçma günlere karşıyım fakat sırf hristiyan günü olduğu için sevmemezlik yapmazdım.

0|0
    0|0
    • Bence MÜSLÜMAN bir toplum olduğumuz için hıristiyn bir günü sevmememiz normal . Ama Şimdiki Nesilin Bu Günü Sevme Amacı Şakalaşmak . Gerçeği Bir Çoğu Bilmiyor ve ÖĞRETENDE OLMUYOR.

• biz hristiyan günü diye görmüyoruz. orası ayrı bir mesele. BİZİM GÖRDÜĞÜMÜZ MÜSLÜMANLARIN KANDIRILARAK ŞEHİT EDİLMESİ.

• haklısın sorgulamak öğrenmek lazım böyle şeyleri.

Yükleniyor...